Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 04.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Kenwood или ICOMнови  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 16:08



TS2000X или IC-7000....??? Знам, че разлика не е малка дори и в цената, но ми е интересно какво ще кажете за работата на КВ на единият и другия ?? Друго което ми е интересно, кой е с по-големи възможности при обработката с DSP и цифровите филтри ? И най-накрая TS2000X нямаше ли нещо от новите цифрови HAM системи ? Опцията за 1,2GHz ми е нужна, но не е определяща.Решил съм да копувам и кажете ако греша...???



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Steff]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 17:47



Ябълки и круши е сравнението! IC-7000 е напудрено, портативно/мобилно радио! Гледай на него като новия IC-706. Няма изобщо база за сравнение - нито като удобство на работа, нито като възможности като се сравнява с TS-2000. Единственото което би ме накарало да избера IC-7000 е ако ми е нужно мобилно радио. DSP алгоритмите му са по-нови, но това изобщо не е решаващ фактор. TS-2000 е съвсем друг клас. Дори VHF/UHF секцията му е много по-добра, да не говорим ако искаш да работиш със сателити. Иначе единствената разлика (до колкото знам) между 2000 и 2000Х е фабрично вградения 1.2 Ghz модул



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Hamcho]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 20:06



Благодаря ти Hamcho....!!! А по отношение на друг конкурентен модел, който е близък като цена и възможности на пазара, знаеш ли нещо ?
P.S. Кава е в момента актуалната цена на TS- 2000X ?



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Steff]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 20:34



Зависи какво търсиш точно - ако искаш непремено HF+ VHF/UHF избора не е кой знае колко голям - може би ТS-2000 е най-удачното решение. Ако държиш на добро късовълново радио и си готов да се простиш със 70 см и нагоре - IC-746PRO. Няма да ти препоръчам FT-857/897 защото малко или много са от типа на IC-7000 - пак силно носочени към портативност.
Друга алтернатива на TS-2000 e употребяван FT-847, но при него късовълновата секция не е кой-знае колко зашеметяваща - за сметка на това VHF/UHF-a му е добър.
Цената на нов ТS-2000X в USA e около $2100 ( в момента има намаление)
ТS-2000 е $1600 - излиза че 1.2 GHz ти струва към $500 - твоя си е сметката дали е оправдано да ги дадеш.
Аз лично бих си купил отделно HF и отделно VHF/UHF радио ако трябваше да избирам в момента



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Hamcho]  
Автордaнтec (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 21:42



От 3 год исползвам TS-2000X (вече два пъти сменях биоса му). Въпреки че откакто е излязло първото радио скоро ще станат 10год до сега няма алтернатива като универсално радио. Прочетете в yahoo групите колко са почитателите и ще си отговорите на всички въпроси. За мен недостатък е диапазона 1296Mhz ако живеете близо до летище радарите го побъркват. Сега исползвам на този диапазон трансвертер DEMI и разликата е същественна. Друг проблем е стабилноста на честотата (пак на 23см) радикално решение е управлението на встроения 15,6Mhz опорен генератор cъс сигналите от GPS. Отначало се определете за какви цели Ви трябва такова радио.



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: дaнтec]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 18:08



Това което пише Дaнтec го прочетох в руските сайтове, но не мога да се ориентирам, какво точно значи……..плува с времето или при всяко вклучване е различна ??? Щом работиш и с друго радио на 1.3 GHz, значи не си доволен ? Аз мисля да работя на този обхват с SAT, така че не е без значение и за мен !! Като гледам имаш доста голям опит с това радио, щом три години го ползваш…….да се хвърлям или не ??? Hamcho и ти си прав, но до 2000 euro какво да комбинирам ? Бях се загледал много в IC-910H, той има 1.3 GHz и в София е на цена 1300 euro, но какво друго подходящо мога да взема за КВ, а и ти похвали много TS-2000X, за КВ и цифровата му обработка, като добър баланс….!!!



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Steff]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 18:31



Според мен се фиксирай толкова на 1.2 Ghz и позволявай това да е решаващ фактор - има transverters за целта. По добре да имаш радио което работи надеждно на 2м/70см и да го допълниш със свестен transverter за 1.2 Ghz, когато имаш бюджет, отколкото радио което струва $500 повече и пак не е както трябва на 1.2.
Аз лично не бих си купил TS-2000X (за това и го нямам :-) просто казвах че от наличния избор и с ограничението, което имаш да е ново радио, а и с приритет за сателитна работа, това е най-удачния изобор.
Иначе всяко радио има малко или много плуване на честотата, особено в резултат от температурни разлики, просто колкото по-висока е честотата на която работиш, толкова е по-забележимо плуването и съответно нуждата за супер-стабилен осцилатор.



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Hamcho]  
АвторSteff (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 19:14



Добре, дай пример за нещо добро според теб на КВ, 2м 70см. което си заслужава и става за допълване с друг модел на 1.3 GHz ? Аз ще чакам и Дaнтec да пише пак мнение.
Благодаря ти !!!



Тема Re: Kenwood или ICOM [re: Steff]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 20:13



Нямаш голям избор ако искаш ново - в момента на пазара единствено Kenwood e с такова комбинирано радио. Ако аз трябваше да оборудвам станция само с това което е на пазара в момента - IC-746 Pro (или IC-756 Pro III ако ми го позволява бюджета) за HF и IC-910H за VHF/UHF.
Ако имаш антените за сателитна работа и това е основния ти интерес TS-2000 или IC-910H са добър избор, но при втория случай ти трябва някакво късовълново радио.
Не забравяй също че при "комбо", когато радиото се повреди - оставаш без станция напълно>



Тема Re: Kenwood или ICOMнови [re: Hamcho]  
АвторДaнтec (Нерегистриран)
Публикувано27.01.08 21:20



Постепенно се избистрят вкусовете. Както разбрах предпочитания вид на работа ще бъде сателитни връзки. Избора е малък: 847, 910(970), 2000 има и по древни радива но на тях няма да се спирам. При всички положения ще ви трябва компютърен интерфейс който ще управлява вашия редуктор по елевация и азимут а също и радиото за доплер. Ако работите със високо елиптични спътници които висят по няколко часа на 50-60 хил километра може и ръчен режим. Удобството за включване по ком порт и лесното распознаване от основните сат програми е решаващо. Колкото до 1296Mhz за предпочитане е трансвертер със междинна 28Mhz. Преобразуването е по сложно но затова пък ще можете да играете в полеви ден без да ви пречи мощния тх на 144.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.