Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема 27Mhz в София  
АвторCBЧ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.07 16:32



Някой може ли да ми каже, на кои CB канали има активност в София?



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: CBЧ]  
АвторФM (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 15:48



Никъде нищо :) то хора няма по репитрите ти на 27 ...



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: ФM]  
АвторCBЧ (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 18:31



Май наистина е така



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: CBЧ]  
Автор27/467 (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 19:08



Не е задължително на работещите на 27 да са радиолюбители/тези които работят по репитрите би трябвало да са такива-според изискването и предназначението на репитера-радиолюбителски/.
Иначе наистина всички почиват а и много вече разчитат на моб.телефони.,радиолюбитеството а и свободните честоти не се позват много.
Но в GMRS/FRS а и в PMR обхватите са се намърдали разни охранителни фирми коити не искат да си платят за отделни честоти.
Чул съм охраната на "Арената",Технополис,интернет фирма и още 3/4 фирми/вкл. и заведение/.



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: 27/467]  
АвторФM (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 21:28



Пет чарка на кръст от слуелч веригата, тиксо на бутона на синтезатора за UP на честотата и ги правиш луди :) Преди време един приятел така излуди за два дни таксиметрова служба, която явно не иска да си плаща и ползваше 27 MHz станцийки ...
Където се обади някой таксиджия онова отгоре му - пиу-пиу-пиу-пиу.... едни яки сигнали ... Ония не могат да се чуят ... Диспечерката :Ама колеги да минем на еди си кой канал, че не се чуваме тука ... Онова ги намира и там и ... пиу-пиу-пиу-пиу ... луди, луди станаха :) Само мор за такива да се прочистят честотите.
Не коментирам американските пастори по каналите ... За тях няма криза за тока.



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: ФM]  
Автормъpзи мe дa ce лorнa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.07 10:29







Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: CBЧ]  
Автор lz1gvt (непознат )
Публикувано10.09.07 11:53



Здравей, до преди 6 месеца на 38 канал се събирахме една групичка около 6 -8 човека, а понякога и повече. В момента някои от нас си поправят антените други ги изчакват :) и скоро пак смятаме да бърборим там. Когато има прохождение излизат гърци, германци и италиянци, а прохождението те първа ще расте. 27 Мhz си е гъдел. Освен на 38ми съм засичал нашенци и на 25ти. Таксита отдавна не съм чувал .. поне в София. В по-малките градове все още има таксиметрови служби на CB.
73!



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: мъpзи мe дa ce лorнa]  
АвторФM (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 18:36



"мъpзи мe дa ce лorнa", благодаря за хубавата идея, смея се от сърце на метода на "гонене на таксиджии" - трябва да се пробва обезателно





Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: lz1gvt]  
АвторCBЧ (Нерегистриран)
Публикувано10.09.07 18:58



Е,значи и аз ще се опитам да намеря място за едно диполче и ще се ослушвам

..
73!



Тема Re: 27Mhz в Софиянови [re: lz1gvt]  
АвторHamer (Нерегистриран)
Публикувано11.09.07 07:54



И какъв ти е рекорда за далечна връзка на CB?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.