Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 01.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови  
АвторKlKO (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 14:43



Мога ли да ползвам обикновен адаптер вместо оригиналното зарядно на станцията и какви трябва да са му параметрите?Батерията е 7,5 волта 1100mah.



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: KlKO]  
АвторMopckи (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 11:43



Оригиналното зарядно на 7R е пълен боклук- няма достатъчно мощност, аз ползвам за 7-цата импулсно 12V /2,5A ~ 30W . Никакви проблеми няма , предава на пълна мощност без да рестартира, и си дърпа колкото ток си иска..

П.С. гледай ако е импулсно да е качествено.



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: Mopckи]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 16:25



Sushtia e sluchaia s 5R. Zarejdashtite werigi sa w samata bateria. Adaptera e 12V/500 mA i stawa SAMO za zarejdane i za priemane. Ne moje da osiguri dostatuchno tok za predawane.
Ako iskash da zarejdash samo bateriata - wsiako zahranwane s 12V (10 do 16V) i nad 500 mA s podhodiasht kuplung ( i prawilen poliaritet) stawa. Ako iskash da predawash, kakto ti kaza morski - 2.5 - 3A minimum (dawat go 1.9A pulna moshnost na 70cm)



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: KlKO]  
Автор YAESU (GHz)
Публикувано21.07.07 17:00



слагаш едно импулсно захранване което отдава 3 амп. и решаваш проблема.но гледай да не е ментак за да нямаш смущения.също така и самия кабел от адаптора до станцията трябва да е качествен за да няма загуби при предаване.моя съвет е да си потърсиш от някое TFT монитор който е на 12 волта,или да си купиш адаптор за лейбъл принтер на датекс от някоя фирма за касови апарати.отдават до 4 ампера без проблем.аз съм с такова.ценаоколо 40 лева



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: YAESU]  
Автор Ramirez ()
Публикувано21.07.07 23:11



12 волта, 4.17 А







Още по-добре:
12 волта, 5.42 А








Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: Ramirez]  
АвторLZ5PL (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 10:08



Ramirez, пробвал ли си някое от тези с FT-817? Притеснява ме въпроса с боклуците. Преди време само смущенията от захранването на един съседен лаптоп ми запушваха радиото, което си работеше на акумулатор.



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: LZ5PL]  
Автор Ramirez ()
Публикувано24.07.07 12:49



Точно с тези захранвания не съм го пробвал. От както съм го взел го захранвам с импулсно захранване производство на Елстар - Стара Загора. Модела е PS160 - 13.6V/10A. Нямам никакви забележки от самото захранване. Повече бози ми пилее LCD дисплея на лаптопа - когато затворя дисплея и угасне - повечето бози изчезват. Също така захранването на телевизора ми (21 инчово NEO) пилее най-много бози от всичко. На последно място е домашния компютър. Смущенията от него са главно на високочестотните бандове. Смущения от WiFi AP-то и от лан кабела до него не съм забелязал.



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: Ramirez]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 10:38



Аз пък имам един часовник с безжичен датчик за температура. По незнайно каква причина станцията (не сензора) излъчва доста яки смущения всяка секунда в UHF банда... Много неприятно като слушам PMR...



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7Rнови [re: Ramirez]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 10:40



Между другото тези адаптери които си посочил по всяка вероятност няма да стават... заради буксата...



Тема Re: Въпрос за yaesu vx 5R,6R,7R [re: velio]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 10:43



Между другото аз ползвам това



Трансформаторно е. Вкарва малко смущения при приемане. Става за предаване до около 1W (обаче предава и брум....)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.