Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 01.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Радиолюбителите от Черномориетонови  
Авторrepiter (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 16:27



Радиолюбителите от Черноморието големи скрънзи се очертават.
Нито един репитер не връзват към ехолинка.



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: repiter]  
Автор Ramirez ()
Публикувано10.06.07 17:07



А защо ти не отидеш и да пуснеш един ехолинк репитер там ?



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: Ramirez]  
Авторrepiter (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 17:18



А защо ти не отидеш и да пуснеш един ехолинк репитер там след като предлагаш?
Вероятно и на теб няма да ти изнася след като не си местен.
Само търсиш повод да се заядеш вместо да подходиш по друг начин и погледнеш обективно на нещата.



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: repiter]  
Автор4fun (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 19:03



Като искаш пусни ти .Нали ти си заинтересования .



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: repiter]  
Автор Ramirez ()
Публикувано10.06.07 21:40



Каквото почукало - таково се обадило!

Отговора ми беше съвсем в унисон с тона и начина по който си поставил въпроса.

Пускането на един ехолинк зависи само от човека който има възможност да отдели една техника специално за линка, възможност тази техника да работи нон-стоп (като при това най-вероятно ще му създава локално забиване на останалите му работни честоти, с други думи електромагнитната съвместимост), за интернета няма да отварям дума понеже на този етап не е толкова голям проблем. Освен това нуждата от такъв линк също не е за пренебрегване. Не виждам никъде тук някой скръндза. Пък и слагането под общ параграф на всичките радиолюбители от черноморието също ми звучи много грубо.

Не ми пречи да ти го кажа отново - ако имаш наложителна нужда от ехолинк по черноморието, пали колата и отиди да го пуснеш.



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: Ramirez]  
Авторrepiter (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 22:28



Новия кандидат любител взе много да разбира и да се обижда.
Как така в другите градове има електромагнитна съвместимост... а по Черноморието няма.
Аз мога и без ехолинк по морето.
Но е очевидно е че там няма ехолинк а и освен това се защитават.
На сила хубост не става.



Тема Re: Радиолюбителите от Черноморието [re: repiter]  
Автор Ramirez ()
Публикувано10.06.07 22:53



Не ми схвана приказката за електромагнитната съвместимост.
Пускал ли си няколко вата мощност и в същото време да се опитваш да работиш на няколко десетки и стотици kHz в страни от предавателя ? Опитай се и ще разбереш за какво става въпрос.
Само ще отбележа, че когато преди време пуснах ехолинк с мощност около 200 мВт (нарочно тази малка мощност) и антена на 5 метра и няколко MHz от служебната ми техника се оказа че има сериозни проблеми и се наложи незабавното спиране. В любителски условия този проблем не стои толкова остро но не вярвам да издържи някой да му бучат няколко вата мощност от линка или репитера постоянно и да не чува половината си кореспонденти като отиде да работи на 145.450 примерно.


Като можеш и без ехолинк по морето, какъв е проблема със "скръндзите" там ?

Защитавам всички по морето, независимо, че аз не съм от там. Пак ти казвам, начина по който се изказа ме кара да отвръщам към теб по същия начин.

Редактирано от Ramirez на 10.06.07 22:58.



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: Ramirez]  
АвторHF (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 12:47



Що не зарежете тия репитри вече? Каквито много късите вълни, такива кореспондентите... Малко нерви и търпение трябва за къси вълни, а няма нищо по-интересно от работа с QRP...

Зарязвайте УКВ-то и хайде на HF!



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: HF]  
АвторLZ2PPD (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 12:59



Мое мнени е, че връзката през еколинк въобще няма нищо общо с радиолюбителството. Каква връзка е това през нета? Със същия успех може скайпа да с еползва



Тема Re: Радиолюбителите от Черномориетонови [re: LZ2PPD]  
АвторLZ5PL (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 20:04



Абе не е точно като през скайпа защото насреща има само радиолюбители, но емоцията я няма. Пробвах се два-три пъти с Нова Зеландия, ЮАР, Канада - не ми е интересно. Но за всеки влак си има пътници...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.