Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 29.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема helpнови  
Автор4fun (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 17:49



Здравейте !Напоследък много се запалих по радиолюбителството но тъй като тепърва навлизам в този нов за мене свят нямам никаква представа от каде да започна :( Може ли някои да ми препоръча ефтина и съвсем простичка радиостанция ,дори да е от типа Уоки Токи :) само за да видя как стават нещата .Bye !



Тема Re: helpнови [re: 4fun]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 21:28



От къде си?



Тема Re: helpнови [re: Paдиoakтивeн]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 11:14



уоки-токи за любителски честоти а и да е евтено няма да намериш.
на укв основния използван от радиолюбителите банд/обхват/ е 144-146MHz другия е 430-440MHz но на него много малко работят/правят връзки/.репитрите/ретранслаторите/ в България са много по-вече също в долния банд.
за начало си вземи радиостанция "микрон" за по 30-40лв. или "тантал" 40-60лв. заваси колко е вложено,трябва да са настроени за люб.банд.
те са с фиксирани канали.първата станция е 3 канална а втората 6.само кварцовете пълен комплект за 6 канала май бяха над 40лв.
след като нямате клас и инициал нямате право да излъчвате/предавате/ само може да слушате/приемате/.
затова не се изхвърляй да даваш по-вече от 70-80лв.за начало.
като навлезнеш сам ще видиш предимства и недостатъци на различните модели и марки радиостанции а и на хобито радиолюбителство/пъно е и със пирати=смутители и т.н./ и тогава ще си прецениш колко по-вече пари да даваш и дали продължаваш.защото ако ще си говориш с близки и приятели можеш да вземеш радиостанции за свободна употреба.
всеки ще ти дава съвети но не всеки разбира толкова много а други ще се ръководят от лични интереси/търговски/.
така че дерзай.






Тема Re: helpнови [re: любитeл]  
Авторлюбитeл2 (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 11:50



Правилно виж да ли е за теб радиолюбителството и тогава се набутвай с пари защото от това хоби няма материална облага/като лова и риболов/а само си чешат езиците както се казва.
Освен това може да не искаш да говориш много или да не намираш общи теми на разговори с непознати/впоследствие познати/ или да не разкриваш ежедневието си.Подобно е като в ICQ и SKYPE и форумите.Ако ще говориш наблизо и смяраш да правиш роднини и приятели радиолюбители то можеш да си купиш радиостанции за свободна употреба.
Та отначало по-полека и сам ще си решиш кое и какво има смисъл.
Иначе изпитите сега са ги направили много лесни с тест.Като за клас 2 въпросите не са сложни.
Около 50лв. ще са ти таксите за изпит за правоспособност и после за лицензията/инициала/.



Тема Re: help [re: любитeл2]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 16:27



"Подобно е като в ICQ и SKYPE и форумите"
Pfuu!! Mai niama smisul da komentiram podobni izkazwania...jalko e ako niakoi s inicial prawi podobno "pulno i tochno" opredelenie na hobito



Тема Re: helpнови [re: Hamcho]  
Авторcaми (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 16:51



Този който е писал : "Подобно е като в ICQ и SKYPE и форумите" ,вероятно е
имал в предвид че по-вечето разговори са за запълване на времето.
Много рядко се дискусира нещо полезно и важно.
По често ще се чуе :ходих... , ядох... или че някой до сега е лежал или да говорят за някой политик.Също някоя псувня.
Също така голяма е вероятността някой да те натиска/смущава/ и какво ли не.
В интернет можеш да комуникираш аудиовизуално с цял свят с по-високо качество и без изпит и лицензия.
Вярно радилюбителството е с други цели и предимства,но има и своите недостатъци и като цяло остава по-малко интересно и развлекателно хоби.
Не виждам да е правено каквото и да е било определение а за да е и точно трябва да са изброени много неща положителни и отрицателни.
Просто е правил някакво сравнение а не определение/камоли точно/.



Тема Re: helpнови [re: caми]  
Автор4fun (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 19:36



Ами благодаря за откровените отговори.А и искам да попитам - след като разбрах 4е Микрона ще ми е труден за пренастройка (да го накарам да баца на радиолюбит. 4естоти) дали няма нещто ве4е настроено и каква антена въобще ще ми трябва ? Сори за тъпите въпроси ама си нямам никаква представа :) (което се надявам някой ден да се промени) bye!



Тема Re: helpнови [re: 4fun]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 20:54



Питах те откъде си, защото както си тръгнал, май няма да станеш радиолюбител. Всички разговори до сега се отнасяха до УКВ репитери, където наистина няма какво да ти хареса и ще ми бъде чудно ако задържи интереса ти. Радиолюбителството е съвсем друго нещо - далечни връзки с цял свят, експедиции, състезания и приятели от други страни и континенти. Да влезеш в този свят обаче е трудно сам. Ако имаш късмет да си в град, където все още има клуб - отивай там, после ще мислиш за станция. Ако няма клуб наблизо, ти остава да намериш някой, който се занимава с това хоби и той да те обучава и съветва.



Тема Re: helpнови [re: 4fun]  
Автор4fun (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 21:21



Ами аз съм от Бургас и мисля 4е няма радиолюбителски клуб, а радиолюбители не познавам тъй 4е явно ще ми бъде доста трудно и в крайна сметка сигурно ще се откажа още преди да съм запо4нал





Тема Re: helpнови [re: 4fun]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 22:19



Moia suwet e da si wzemesh niakakuw kusowulnow priemnik ot tipa Sony ICF-2010 ili niakakwo drugo swestno radio koeto pokriwa 0.5 do 30 Mhz na AM i SSB, da opunesh edna dulga jica (10-na metra i nawisoko) i da slushash kakwo stawa iz liubitelskite obhwati (ako moje da si pozwolish Icom IC-R75 shte e idealnia wariant). Za niakolko sedmici shte si naiasno dali ti e intersno towa hobi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.