Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 18.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови  
Авторcвъpзoчниk бивш (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 22:06



Това е германски армейски приемник от войната. Мислите ли, че би могъл да се намери и на каква цена. Къде да потърся, ?



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: cвъpзoчниk бивш]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 07:52



Ако търсиш сериозно, няма начин да не намериш. Бертите бяха разхвърляни из клубовете преди години. Въпреки, че повечето бяха разглобени за чаркове, все пак някои сигурно седят в шековете или мазетата на старите радиолюбители. В Казанлък всяка година докарват една за продан. Ако не можеш да дойдеш тази година, ме подсети да попитам продавача за координати. Ако пък ти трябва по-скоро, разгледай снимките - има една стара тема със снимки. Там може и да я забележиш, а все някой ще познае колегата, който я продава.
Все пак за какво ти е баба Берта, ако не е тайна?



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: Paдиoakтивeн]  
Авторcвцpзoниka (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 13:59



Благодаря ти! Информацията ти ме накара да се усмихна, защото аз съм служил отдавна в Казанлцк, 3-ти район/зенитен, гаубици дивизиони и реактивна батарея/. Отдавна беше. Интересува ме стига да е изправна и естествено цената да е приемлива. Не можах да разбера, къде да разгледам?



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: cвцpзoниka]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 14:27



Има много снимки от Казанлък - тук в клуба се върни в Юни и ще видиш темата. Също мисля, че имаше снимки на сайта на Хобирадио (ако не го знаеш, потърси го в гугъл). Та надявам се, на някоя снимка ще излезе Бертата, а заедно с нея и колегите наоколо. Тогава може да помолиш тук, да ги погледнем и дано познаем някой. LZ1KZ също може да помогне. Иначе чакаш до новото събиране през Юни.



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: Paдиoakтивeн]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.01.07 18:33



Те

от Руски сайт.

Подозирам,че цената а над 100 Евро, ача кой знае



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторcвъpзoчниk (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 20:50



Точно това търся! Ако е в добро състояние, работещ, мн.добър външен вид съм готов да питам за цената. Работил съм 2 г. в младите си години на него. Времето на Р-311, р-104,р-109, и "BERTHA". Емоции, това е!!!



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: cвъpзoчниk]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 16:22



А мен ме интересува БРК-1 - българска тактическа радиостанция от периода 1940-1945г. Torn.E.b. предлага LZ4CT - Чичо Том - радиолюбител от от Плевен. До няколко дни ще дам тука телефона му!



Тема Re: Интересува ме Torn E.b "БЕРТА"нови [re: lz1kz/p]  
Автор1vb (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 22:40



А не търсеше ли РСИУ-4



Тема Re: РСИУ-4нови [re: 1vb]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 10:08



РСИ-4Т - това търсех, като схема и вече я имам. Имам желание да го възстановя, макар че русмаците не са много възитени от него - казват че имал доста скромни параметри.... Харесва ми като компактен дизайн и все още се чудя дали да го възстановявам по оригинална схема или да си го направя по мой тертип.



Тема Re: РСИУ-4нови [re: lz1kz/p]  
Автор1vb (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 18:19



HI, точно такъв имам. Ако може да ти помогне за реставрацията. Но наистина, по оригиналната схема си заслужава да го правиш само заради историята.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.