Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 22.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема WKD  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 22:43



Странна работа, клубът работи вече 5 години, а никога не е ставало дума за най-важната част от радиолюбителството - работата в ефира. А нашата работа е като ловът и риболовът - задължително е да се похвалиш в подходяща компания какво и как си хванал. Кажете кой какъв интересен DX е работил напоследък. Аз много бих искал да се похваля с VU7LD, но не успях да го направя, въпреки, че го гоних почти целия месец. Но и операторите бяха много под нивото за такава важна експедиция. С 1A4A също нямам късмет, те пък се чуват сякаш са си завряли антените в...



Тема Re: WKDнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 02:32



w log-a ot dneska - 1A4A na 40 m (7010.0) i s edin kurshum dwa zaeka - XT2C na 7013.9 daje imashe maluk konflikt mejdu dwete stancii





Тема Re: WKDнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 02:51



A nai-liubimia mi kontakt beshe predi niakolko godini, wecherta kogato zawrushih K2-to - biah mu prawil alignment cial sledobiad i kato go zawurshih reshih da go probwam na 20 metra i wuzmojno nai-purwata stancia na koiato popadnah beshe Miro LZ2KV, QSO-to beshe SSB s moshnost 4W ot moia strana i niakolko stotin wata ot negowa ako ne se luja :) (dali ne kaza 600... ne pomnia dobre) i to biah s edin izmislen trap dipole koito biah prawil. Beshe s coaxial traps, coaxial-a se beshe namorkril i edwam tune-washe, nego go swalih niakolko dena po-kusno. Ne znam kakwo beshe stanal s propagation-a no kato se ima predwid che se namiram w ITU region 2 i sudeiki po audioto koeto toi zapisa i mi play-na w efir, chowek shte kaje che i az biah na kW





Тема Re: WKDнови [re: Hamcho]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 22:33



Ето това вече е приказка :). Въпреки, че за разлика от рибарските е 100% за вярване. А сега с каква апаратура си?



Тема Re: WKDнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторAA (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 10:50



ПИТАЙ LZ2KV ЗА VU7 И 1A4A



Тема Re: WKDнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 17:33



Gore-opisanoto kakto kazah stana s Elecraft K2 (barefoot), malko sled towa dobawih i KPA100/KAT100 wuw EC2 i wsushnost tazi kombinacia polzwah predishnata wecher za 1A4A s pulnite 110W na KPA100. 1A4A beshe pochti zarowena wuw noise floor-a mi ta padna iako filtrirane i DSP.
A za XТ2C polzwah FT-920 - nego go predpochitam kato rabotia Split poneje display-a pokazwa ednowremeno Tx i Rx chestotite. Nego wecher i dwete DX stancii raboteha split i chestotata na koiato 1A4A slushashe beshe mnogo blizka do Tx-a na XT2C koeto porodi konflikta... inache XT2C slushashe "up 5" i beshe S5, no shteshe da e mnogo interesno ako slushashe "down" i se polucheshe pulno krustoswane mejdu dwata DX-a i kato se ima predwid pileup-ite i wurhu dwete stancii haosa shteshe da e pulen.
Inache za anteni polzwam G5RV na 10 metra wisochina i Gap Titan na 8 metra



Тема Re: WKDнови [re: Hamcho]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 08:47



А в квартала как се гледа на антените?



Тема Re: WKDнови [re: Paдиoakтивeн]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 18:03



Za shtastie miamam nikakwi griji - oshte kato kupuwah kushtata predi godini biah slojil na lista dwe neshta swurzani s hobito, koito zaduljitelno iskah - da e na wisoko miasto i da naiama ogranichenie za antenite. Kusmeta mi beshe takuw che sega sum bash na wurha na hulm - na nai-wisokoto miasto w oblasta i niamam nikakwi ogranichenia za anteni - tochno kato po poruchka. Zaplanuwal sum towa liato da wdigna Yagi-ta za 20 metra, 6 metra i 2 metra
Inache na mnogo mesta wurluwat t.nar. Home Owner Associations koito imat mnogo seriozni ogranichenia za instaliraneto na anteni, no slawa bogu az ne sum zawisim ot takawa - te nai-chesto se podwizawat iz jilishtni obshtnosti i kompleksi. Puk i celia shtat e blago-razpolojen kum ham radioto - glawnata kwartita na ARRL w Newington e na 45 min shofirane ot kushti.



Тема Re: WKDнови [re: Hamcho]  
Автор1vb (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 23:10



Аз също работя с К2 от месец и половина и GP на 14 MHz и отначало ми беше трудно да повярвам, че успявам да правя DX, въпреки лошото прохождение като цяло. В много случаи обаче мощността не достига. Точно такива pile ups като VU7LD и 1A4A няма как да пробия. Понякога изобщо не ме чуват станции, които идват на 57-59. Но животът е твърде къс за QRP. Чувствам се неудобно да карам човекът отсреща да ме изравя от QRM-а с много мъка, защото не съм си донаправил PA-то.
Тъй като темата беше кой какво е работил, ето най-интересните страни, които съм направил от 22.11.06 до сега QRP 14 MHz CW: 3B8,3X,4S7,5A7A,5H3,5Z4,6W,7Q,7X,8P,8Q,9M2,9M6,9Y,A2,A4,A6,A7,AP,BA,C6,CN,HC,HC8,HP,HS,HZ,JT,JW,KH3,P4,PJ,ST,TF,TU,TZ,V2,V4,V5,VP2M,VQ9,VK9C,VR2,VU,XU,YB,YI,ZF1



Тема Re: WKDнови [re: 1vb]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 05:36



Az znaeh samo za edno K2 w BG - na Val, ama iawno imalo i drugi... goreshto ti preporuchwam KPA100 tochno za takiwa momenti kakwito opiswash...az si zadrujah moia K2 w originalnia QRP wariant, a KPA100 i KAT100 gi slojih w EC2 i sum mnogo dowolen ot tazi kombinacia...a skoro shte ima KPA800 prosto turpenie niamam...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.