Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 18.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Знае ли някой..нови  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 12:55



Знае ли някой сайт в който да има висококачествени снимки на тема "радиокомуникационна техника".Ще бъда благодарен ако някой ми посочи такъв.



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kиko]  
Автор Ramirez ()
Публикувано21.09.06 14:25



Доста снимки има на



Също така най-добрия (по мое мнение) руски сайт за радиокомуникаций е:


Ако кажеш какво по-точно ти трябва, мога да поразровя и в личната си колекция.



Тема Re: Знае ли някой.. [re: Ramirez]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 20:33



http://www.rigpix.com/index.shtml - site sus snimki na razlichni modeli radio-liubitelska aparatura
www.eham.net - ima dwe rubriki - Spotlight i Shack showcase sus snimki



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kиko]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 13:35



Благодаря за информацията!
За съжаление повечето снимки в сайтовете са любителски и имат преди всичко информационен или комерсиален характер.Интересувам се от професионални фотографии на радиокомуникационна техника от които да се вижда връзката между нея, човека и природата.До сега единствените сносни фотографии, които съм успял да намеря са на антени за космически радиовръзки и на комуникационни сателити.
Ще ви бъда благодарен ако ми помогнете!





Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kiko]  
Автор Ramirez ()
Публикувано22.09.06 13:53



Точно такива фотографий може би ще намериш в сайтовете за "stock photography", мисля че съм виждал такива раздели.
Естествено всички снимки там се продават срещу съответната сума. Но така или иначе искането ти е с комерсиален характер (иначе защо ще са ти висококачествени и професионални снимки).

Също бих могъл да ти заснема такива ако си говорим сериозно за заплащане и имаш точната идея каква техника искаш и какво да представлява сюжета.

Много странно ми звучи врзъзка между техниката, човек а и природата - може би искаш някой войник в маскировъчни дрехи, залегнал в гората с радиостанция и стърчаща антена на гърба и с комутатор в ръка ?



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kiko]  
Автор Ramirez ()
Публикувано22.09.06 14:20



Някоя от тези вършат ли работа ?

Всички снимки са мои (снимани от мен).
Първата не помня в какъв размер я имам максимално. Следващите са ми на 6 Mpix резолюция, 2:3 размер.











Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kiko]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 01:24



www.elecraft.com - idi w picture gallery-to



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: Hamcho]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 17:24



Благодаря ви за сайтовете.Да, в някои от тях се появяват и хора и снимките изглеждат по съвсем други начин.
Военен с радиостанция - такава снимка би изглеждала чудесно, но само руснаците можеха до скоро да правят такива (сп. Радио).
Нямам никакви комерсиални цели, но ако сте на моята вълна за такива снимки ще видите, че такива се намират много трудно!



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kiko]  
Автор Ramirez ()
Публикувано24.09.06 21:37



Незнам къде и как търсиш, но първия ми съвсем елементарен сърч който направих в снимковите ресурси на google ми даде съвсем приличен резултат:


























Ето и сърча дето даде резултата:

При това съм филтрирал само големи картинки да дава.

Преди време от сайта на фирма за комуникационна военна техника си бях поръчал безплатен рекламен плакат. Много се накефих като дойде в един много здрав тубус (ако не греша думата) от твърд картон. Много добро качество и картинката беше точно един войник с радиостанция. Жалко, че не мога да си спомня сайта. А пък плаката май остана преди близо две години на старата ми работа.



Тема Re: Знае ли някой..нови [re: kiko]  
Авторuser (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 21:39














Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.