Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 01.07.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: Ramirez]  
Авторбoбo_жицaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 23:26



Не съм запознат толкова основно с закона колкото Ramirez, НО
факта, че на дадени честоти работят държавни служби със "специфично поле на изява" поне за мен е показател, че нямам работа там. Нито като Гражданин ползващ "СВ"-бандови станции, нито като радиолюбител притежаващ лиценз, нито пък като служител ползващ станции в работата си.


Мисля си, че просто на някои хора НЕ ИМ ИЗНАСЯ /най-вече финансово/ да си свършат работат......а "зорлем" си създават излишна .......

И накрая " лелката" която ми при документите за прелицензирането преди няколко години нямаше и идея каква е раликата между любителски и граждански "СВ" обхват. Ако там работят все още същите хора, то поне на мен
доста неща почват да ми се изясняват.......

Както и да е, стана късно. На който му се спи-лека нощ, на останалите интересни "DX"-и





Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: Ramirez]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:09



Я виж Наредба № 14 на МТС за радиосъоръженията, които се използват свободно. Там е описано по-подробно и пише, че посочения в червено обхват не е за гласови приложения.



Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: Hяkoй cи]  
АвторHяkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 23:12



И да добавя - продавача е длъжен да маркира продаванете от него радиосъоръжения със знак за специфична маркировка, който указва дали за даденото радиосъоръжение е необходимо някакво лицензиране. С една дума - трябва да уведоми купувача, може или не да ползва стоката си свободно в Бг. - чл. 208 от ЗД.



Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: Hяkoй cи]  
Автор Ramirez ()
Публикувано02.08.06 23:33



Дай да я видим каква е тая наредба номер 14 и кои са тия МТС, че не ми е ясно.

За кой точно обхват става въпрос и къде точно с червено ? Ако става въпрос за LPD обхвата, виж забележка 73 която точно посочва че се ползва за граждански нужди. Но това не е толкова важно. Ставаше въпрос за FRS/GMRS и обхвата 462/467 MHz.



Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: Hяkoй cи]  
Автор Ramirez ()
Публикувано02.08.06 23:36



За това съм напълно съгласен.



Тема GMR / PMR- радионови [re: dodo_pv]  
Автор dodo_pv (инженер)
Публикувано11.08.06 13:11



Връщам си думите за станциите назад. Изпълниха си предназначението 100%. От пристаните на Punta Sabioni до входа на пристанището във Venezia връзката беше кристална. Разстоянието според мен беше доста над 10 сухоземни мили. От хотела до плажа в Лидо ди Йезоло връзката също беше на ниво, без да ползвам BOOST. Препоръчвам Ви ги, поради ниската цена за качеството им. Не е необходима промяна на антените. Канал 22 да не се използва, там са мобифоните NMT.



Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: dodo_pv]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 18:57



радвам се че са ти свършили работата.викаи и ура щото тия играчки са незаконни не само в бг а и в Европата.

дотук никои нищо не каза за това дали станциите са добри или лоши.
става дума че са "ИЗВЪН ЗАКОНА". иначе като цена и качество....е убедил си сам.


А и да допълня, че радиовълните на вода и над земя се распространяват различно.



Тема Re: GMR / PMR- радионови [re: dodo_pv]  
Автор Ramirez ()
Публикувано11.08.06 20:47



Не само на 22ри канал. Може да ти е на всеки един PMR канал. Въпрос на планиране на клетъчната мрежа. Половината канали са интерлийвнати на 12.5 kHz и ако попаднеш в пренаселен район, където и самото NMT е интерлийвнато ... няма отърване.



Тема GMRS и FRS в Русиянови [re: dodo_pv]  
Автор Ramirez ()
Публикувано29.09.06 13:20



Ето на какво попаднах днес. Въпреки, че документа си е за Русия, положението при нас ще бъде на 99% същото ако се направи запитване към КРС за ползването на 462/467 MHz за GMRS/FRS станций.

Между другото, разпределението на точно тези честотни диапазони в Русия има някаква аналогия с честотното разпределение у нас. Особенно 467-мия MHz където има честоти на БДЖ. Някой друг беше споменал и за останалите. Освен това пак да повторя, че на тези честоти работи и NMT-450i на Мобиком.





Тема а GMRS и FRS в Америка?нови [re: Ramirez]  
АвторHe бълнyвaй (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 00:04



Що за куха 'логика' - щом било така в Русия, така щяло да бъде и тук....?!?

Да подсетя, че в момента не тече 1987 а 2006 година...

И - защо да не бъде както е в Америка, а не в Русия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.