Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:55 30.04.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ЛЕН-Б  
Автор lz1kz (непознат )
Публикувано21.07.06 08:29



Търся да закупя два- три броя ЛЕН-Б или ЛЕН-4 ( 50-58MHz), може и дефектни - за части. Интересува ме също така документация за ЛЕН-4 (6 каналния за 50 MHz). За контакти - lz1kz@abv.bg или 0897 925143. Интересува ме също така работеща станция на CB - 40 ch, 4W(27MHz - AM/FM) - мобилна (втора употреба).



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz]  
Авторlz4sc (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 09:20



Здравей Влади.На хобирадиото имаше доста такива станции на сергиите от вън.Аз имам два броя ,но не си спомням точните честоти. Ще проверя и ще ти пиша. 73!

или 0886/630-207



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz]  
Авторlz3vb (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 09:39



Здравей Влади. Защо не каза като бяхме на хоби радиото имах в мен 5 броя ЛЕН -Б от новия модел с крушовидните трубки. Схема и документация на лен Б-6 нямам но не ти и трябва. Приемника е по схемата на Р2 на Лен 160 само дето е на 2 платки. Предаватела си е като нормалния лен. Единствената разлика е в кварцовия генератор. Аз сам си го разчертавал трябва да видя къде ми е и да го сканирам. Междудругото много са калпави в шумоподавитела им закъснява. и след всяко натиксане на ПТТ издават тон за край на предаване ( не е по схема нещо се самозадейства)



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz3vb]  
Автор Ramirez ()
Публикувано21.07.06 09:48



Всичките многоканални ленове го правят тоя тон при отпускане на PTT-то. Много дразни.



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz4sc]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 12:49



Честотите не ме притесняват - кажи какво ще ми струват да видя дали са ми по джоба!





Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz3vb]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:00



На Хоби-то в Казанлък само това ми е било на главата. Видях разбира се много ЛЕН-ове на битака, но цените не ми харесаха

. А иначе - попадат ми напоследък някакви 6-канални 6 метрови изроди, дето стабилизатора им на 10в е на отделна платка и правят едни такива маймунджълъци, че ми се повдига от тях - таксиметровите ми ги носят и много се оплакват от тях. Ще ми се да им вляза под кожата, та хем те да са доволни, хем аз да мога да спастря за някое по фабрично радио!. Пусни ми една оферта на e-mail-а.



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz/p]  
Автор lz1kz (непознат )
Публикувано21.07.06 13:09



Тьй и тьй сме ги почнали - що да не си отворим тука една консултация - който има проблеми с ремонта на тези чудовища - да се обажда. Мисля че у нас се "въртят" най-малко 5-10 хиляди бройки по транспортни и други фирми и организации. Така че - който се занимава с поддръжка на ЛЕН-ове - да се обажда. Повече глави по добре мислят!



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz]  
АвторЦP3 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:22



Да споделя своя скромен опит :) За Лен-БМ на 50MHz става въпрос - Преди 9 г ми попадна една такава и аз твърдо решен я преправя на 144... след 1 месец труд що-годе тръгна, радиото беше с SL6601... докато не спря един ден... имаше тичане по колеги, познати - SS6600 се оказа дефицит. След следващото изгаряне аз се отказах от RX платлата, конструирана от находчивия български конструктор.
Направих си платка с "части които са под път и над път" с MC3361, чувствителност сравнявана с DR-599 на една маса, до днес си работи машината ...
А знам един познат който се занимава с ремонт на таксиметрови станции на 50 MHz който премахва КСВ защитата ... да "...Давало повече мощност :) Малко а-ла филма на Чарли Чаплин "Хлапето".
Така че много зависи кои и как е стопанисвал тия станции, които за целта си въобще не са зле.



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz]  
Авторlz3vb (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:24



стабилизатора с ГТ 403 или 2Т6821 като се скапе

слагам 7809 или 7810 зависи какво имам под ръка



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: ЦP3]  
Авторlz3vb (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 15:07



ЦРЗ - при теб е попаднал ЛЕН - БМ синтезаторен или кварцова платка в 2 варинта са след като си СЛ6601 в приемника. Между другото радиата въобще не са лоши стигал съм 0.15 микроволта в приемника с тях.


ксв защитата я режат заради лоши антени. а това че станцията спокойно вади изкарва 15 Вата (до 18 Вата съм стигал с малки подобрения) до 30Вата с използване на транзистори BLW xxx е факт. За да е ефективна станцията трябва и антената да е натроена, а на повечето колеги не им се занимава да ремонтират старите ръждясали антени, а таксиджиите пари за нови трудно дават. Работи ли станцията свети ли червеното свети - давай да върви :)

таксиджиийски манталитет, а че вместо антена има парче тел и се чува на 500 метра от офиса не мисли. Последващо действие - изгаря КТ920В или друг краен монтиран на неговото място

Добре дошъл отново шофьоре в сервиза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.