Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 08.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: Kpacи]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 08:23



Наистина са ги дигнали - бяха по 5 лева. Случи ми се веднъж в неделя - изгорял КТ920В (буквата А я смених, но В-то го нямах, а и нямаше магазин отворен) Тогава ми дойде вдъхновението и сложих на мястото на КТ920В един кондензатор - между 220 и 560 пф - между точките където се хващат базата и колектора(транзистора го махаме!). Измерената на изхода мощност беше около 1-2 вата, което за рамките на града ставаше идеално. Човека и досега си кара с намалена мощност и няма проблеми да го чуват и на по-далечни дистанции. Може да се експериментира, като вместо 920А се сложи 920Б или още по-добре 925Б! Ако някой пробва нека да даде тука резултата. 73, бате Влади от Казанлък



Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: lz1kz/p]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 13:37



Това ми хареса като идея,но аз съм от Стара Загора и малко се съмнявам 1-2 вата да ми стигнат да покрия града.Особено в крайните квартали ще видят зор си мисля.А и офиса /на две от фирмите/не е на центъра , а е малко в страни и не е много на високо.С КТ920Б става , но мощност успявам да извадя максимум 7-8 вата,а загуби в автомобила винаги има.Къде от лошо захранване ,къде от не добра антена и то се събира.
Поздрави.



Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: Kpacи]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 14:27



Пробвай Краси! Тия мощности - 1-2 вата при нормална мобилна антена правят чудеса. А ако Центъра е на някое по-високо място (антената му!), тогава при всички случаи няма да имаш проблеми. Аз съм от Казанлък - ако имаш път към мен - обади се - 0431 72648(служебен) или 0897925143 - ама не знам до кога ще ми е валиден тоя номер че не съм му вкарвал парички скоро и ще ме прекъснат. Можем да се чуваме редовно на R7, ако си радиолюбител с лиценз.



Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: lz1kz/p]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 14:27



За съжаление и тази година не можах да дойда в Казанлък за изпита за радиолюбители.Иначе от три години се каня и съм събрал цялата документация за този изпит.Радиостанций правя от доста време и ако мога да съм полезен на теб или на някой друг ICQ :252 99 34 35



Тема Re: Сервиз и обмяна на опит в ремонта на ЛЕН-Бнови [re: lz3vb]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано23.08.06 11:44



LZ3VB - защо ти нямам телефоните? Още ли те интересува замяна на СТЕНД УСИК-1 с малко техника? Ако да - обади се - 0431 72648 - служебен или 0897925143 по всяко време. 73 LZ1KZ - бате Влади



Тема Re: Сервиз и обмяна на опит в ремонта на ЛЕН-Бнови [re: lz1kz/p]  
Авторlz3vb (Нерегистриран)
Публикувано27.08.06 09:19



lz1kz провери си пощенската кутия



Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: lz1kz/p]  
Авторdiadoto (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 15:41



здравейте всички и най вече "деде Влади"аз такова "магаре"си имам две.едното работи другото чака.но с пренастройката отдавна питам за проблемите.иначе не съм седнал и не съм ги направил.на изложението не можах да дойда защото правих ремонт в къщи иначе "пратих на "бате Влади БНР-то.за сега 73.....



Тема Re: Работа без KT920Wнови [re: lz1kz/p]  
Авторlz1kz/p (Нерегистриран)
Публикувано21.09.06 09:15



Изпробвано - вместо КТ920В поради затворени магазини спешно се наложи и сложих КТ920Б. Понеже атаката беше голяма и нямаше да издържи се наложи да коригирам резистора 100ом между базата на КТ920А и шаси до към 33ома - така крайната мощност отиде към-то 4-5 вата което е поносимо за КТ920Б и сигнала е предостатъчен да покрие територията на общината!





Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz1kz]  
Авторlz3vb (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 12:54



Колеги ужас!!!!!
току що ми се наложи да сменя КТ920В и отивам в магазина ( не съм ходил от месец че имах налични) и какво да гледам от 7 лв е станал 12 лв.

ако някаде има по евтини да зема да се разходя да купя една кутия че иначе лошо



Тема Re: ЛЕН-Бнови [re: lz3vb]  
Автор Ramirez ()
Публикувано24.09.06 11:38



Електронинвест

КТ920В - 9 лева с ДДС. Другите са даже малко по-скъпи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.