Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:20 29.09.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови  
Авторнeзнaм (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 22:14



Моля ви за помощ! От скоро хващам едно радио, сръбско, Белами се казва...В Люлин се лови на 104, 4 MHZ, ма като се движа из стаята и му правя смущения, и то шуми... Има ли начин да го изолирам като честота и да го хващам добре? Каква антена ми трябва и от къде да се снабдя.... Ще ми помогне ли някой?



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
АвторPaдиoakтивeн (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 22:16



С какво слушаш? С каква антена? Има ли вход за външна антена?



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано25.07.05 01:23



Кога шуми ? Когато се движиш из стаята с радио в ръце или когато радиото е неподвижно и ти се движиш ?

1-вото е съвсем нормално когато хващаш слаби сигнали защото напрегнатостта на полето е различна.

За 2-рото не мога да кажа точно защо се получава но съм наблюдавал многократно ефекта от него и при FM радио применици, при TV приемници със стайна антена както и при УКВ радиостанций. Вероятната причина е че човешкото тяло отразява малка част от радиосигнала който се наслагва върху приемната антена и при определено положение може да отслаби или усили приемания сигнал.

Прочети по-старите теми. Имаше една хубава и голяма тема за приемането на отдалечени радиостнаций (от Сърбия, Македония и Румъния) и по-конкретно за приемането им в София.

Ето ти самата тема:



Ето ти също полезна тема:


И изобщо прочети по-старите теми назад във форума, непременно ще откриеш още полезна информация



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: Ramirez]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 20:19



Защо се променя нивото на сигнала при движение на радиото или при движение на електропроводими предмети около него - точно заради отразените сигнали. Когато пряк и отразен лъч се срещнат в антената във фаза, като резултат индуктираното в антената напрежение се увеличава. А когато се срещнат в противофаза резултантното напрежение се намалява. Даже ако интензитета на прекия и отразения лъч в антената са точно еднакви и са с точно 180 градуса фазова разлика резултантното напрежение ще е нула. Примерно като се сумират -5mV и +5mV резултата е 0mV. Но ако се сумират примерно +5mV и +5mV резултата е 10 mV.



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
АвторMилe KИTИЧ (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 13:11



СЛУШАЙ БГ РАДИО!ЗАРЕЖИ ТОВА СРЪБСКО!



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
АвторDEF (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 19:20



сложи си по дълга жица за антена всичко е от това:-)



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
АвторBoruna (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 03:27



Za da priemash slavi signali ot dalecni predavateli triabva da si napravish vanshna antena.
Sas neia ste podobrish priemaneto i dvigenieto ti okolo radioto niaama da deistva povece.
Nai-dobri za slucaia sa nasocenite anteni (ot tipa na televizionnite).Dostatacni sa 3 ili 4 elementa.Hubavo e daizpolzuvash koaksialen kabel.Ako imash vaprosi mi pishi.



Тема do Borunaнови [re: нeзнaм]  
АвторiVO (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 06:46



Дали ще е възможно някой път да сложиш чертеж на една такава антена. И изобщо на антена за приемане на радио вълните.
Насело в кръчмата използват антена от радио телефон и ловят страшно много станции,които немогат да се ловят с обикновенна антена.
Проблема идва единствено от това ,че немога да се снабдя с такава антена.
Та затова ако някой може да качи чертеж или да даде линкове и влиза в сила решението - направи си сам



Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой? [re: нeзнaм]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано25.10.05 19:04



Bella my е супер радо, но за съжаление почти е заглушено от наши радио-станций.Ако нищо не можеш да направиш по въпроса - предлагам ти алтернативно решение!Инсталитай си програмата WinAmp - поне 5'та версия.Настрой й Skin'a на Modern и си пусни Radio....Чрез тая програма сега слушам много сръбски програмни радия, чрез Net'a.Много е гот, щото не си зависим нито от тунер, нито от антена и т.н. сложна електтроника.Единственното ти условие е да имаш що-годе прилична и постоянна Интернет връзка. / 30 - 160кб/сек /Успех.

"Решавай сложните проблеми докато са още прости!"


Тема Re: Радиото ми шуми... Ще ми помогне ли някой?нови [re: нeзнaм]  
Авторmorgana (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 23:40



xora kak da slu6am radio belami prez internet






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.