Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 02.06.24 
Техника
   >> Радио комуникации
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Червен лак?нови  
Автор Щ-3O4 (Щука)
Публикувано21.02.05 08:17



Здравейте!
От къде мога да си купя червен лак за защита на спойките? Цена?
10х



Тема Re: Червен лак? [re: Щ-3O4]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано21.02.05 21:14



Ако не ти трябва специално червен лак (бил той и специално за защита на спойките), виждал съм в магазините където продават бои във флакони (спрей) безцветен лак на ацетонова основа който върши идеално работа. Опитай с такъв. Мисля че даже струваше по-евтино от колкото боя-спрей.



Тема Re: Червен лак?нови [re: Щ-3O4]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 19:02



Spoiki ne e nujno da se lakirat oswen ako platkata niama da bude izlagana na himikali, wlaga i t.n. - i w tozi sluchai e po-dorbe da se hermetizira samata platka ot kolkoto chowek da se griji za spoikite. W dneshno wreme pochti nikoi ne lakira spoiki oswen ako ne sa na lice opredeleni uslowia, no dori togawa korozia na elektronni komponenti moje da predizwika poweche problemi ot kolkoto korozia na platki.
Taka che ako stawa duma za neshto koeto shte bude polzwano pri staini uslowia e izlishno da si igraesh s lakirane.
Ako wse pak ti e nujno - laka koito se polzwashe edno wreme za lakirane na spoiki beshe obiknowen nitro-ceulozen lak.
Toest spokoino moje da polzwash lak za nokti sus suotwetnia cwiat i prozrachnost.
Ako ne stawa duma za wisoko-chestotna aparatura, kudeto parazitni kapaciteti mogat da suzdadat problemi, moje da lakirash cialata strana spoiki sus poliuretanow lak. (Ako niuamash komponenti koito se nagriawat, i ako niamsh trimer-kondenzatori, kondenzatori s wuzdushna mejdina, potenciometri i trimer motenciometri, moje da lakirash i stana komponenti, wupreki che ne go preporuchwam oswen ako e kraino nalojitelno - poliuretanowia lak e toplo-izolator i elektricheski izolator, oswen che predpazwa ot okisliawane.



Тема Re: Червен лак?нови [re: Hamcho]  
АвторHamcho (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 19:21



Oshte neshto koeto se setih: Ako znaesh che aparaturata shte e izlojena na korozia, moje da polzwash taka narechenia "sreburen" pripoi - toi sudurja 2 % srebro (62 % kalai i 36% olowo) - ima po-dobra elektricheska prowodimost i sushto taka ustoiawa na okisliawane po-dobre ot normalnia pripoi.

I posledno - ako poznawash niakoi koito putuwa do USA, poruchai Liquid Electrical Tape - towa e speicalen lak za zashtita na spoiki i elektricheski wruzki ot atmosferni uslowia - ima go w niakolko cwiata i wurshi chudesna rabota. Struwa niakolko dolara i go ima w "Jelezariite" i Home Depot. Ne znam dali se wnasia w BG




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.