Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 01.05.24 
Техника
   >> Радио комуникации
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема а какво е тованови  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано15.01.05 23:07



честота 44 до 56Мхц или нещо такова,големи са колкото тухли единички,зелен цвят,приличат на руско военно изпълнение..слушалката и микрофона се закрепят с ластик на главата.

Някой има ли идея за модел и марка,и мощност?вчера ми ги подариха



Тема Re: а какво е тованови [re: DTMF]  
Автор Илko ()
Публикувано16.01.05 00:26



дай някоя снимка - ако е военно чудо 100% ще го знам щото 5 години съм ремонтирал такива бараки ...




Тема Re: а какво е тованови [re: Илko]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано17.01.05 01:07



снимах ги но не мога да кача снимките в интернет понеже смтп сървъра не бил открит от майл програмата на телефона.
Ще ги кача тея дни през друг РС.

Значи на антената пише 44-54 Мхц, и отгоре има 2 превключвателя на честотите.Всеки има по 10 положения ,първия е със стъпка 1 МХЦ като почва от 44,45,46,47 и т.н МХц а втория превключвател е през една десета от мегахерца вероятно.



Тема Re: а какво е тованови [re: DTMF]  
Автор Илko ()
Публикувано17.01.05 02:02



Така както ми я описваш ми прилича на серията Р-3* (вероятно Р31)
Ако е това акумулатора май имаше 2 варианта - при единия се закрепва отдолу под тялото на станцията с 2 скоби а при другия се ползва кръгъл акумулатор който се вкарва в гнездо в корпуса.

Погледни на по тесните странични стени дали няма табелка с името.




Тема Re: а какво е тованови [re: Илko]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.01.05 17:05



И аз си мисля че е точно Р-31.
Виж дали не пише на тях, мисля че имаше надписи.



Тема Re: а какво е тованови [re: Илko]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано17.01.05 22:26



модела е Р-32,отстрани го пише както каза,батерията се закача със скоби от долу.

С какво напрежение да ги захраня,каква мощност имат,какво разстояние покриват(имам 2-та вида антени),тези честоти ползват ли се още от военните?



Тема Re: а какво е тованови [re: DTMF]  
Автор Ramirez (радиоактивен)
Публикувано17.01.05 23:45



От 50 до 55 MHz се ползват много. Ако предаваш там има опасност да попаднеш не където трябва.
От 45 до 50 можеш да попаднеш на някой безжични телефони (всъщност при стъпка 100 kHz може и да не чуеш нищо). Честотите до колкото знам (под 50 MHz) се използват от гражданска защита и военните въпреки че когато бях в казармата преди година, със станции P-33 се работеше навсякъде между 30 и 70 MHz (ако не греша долната граница) без да се съобразяват с нищо. Пък и не беше най-доброто място да давам акъл къде е по-добре да се работи



Тема Re: а какво е тованови [re: DTMF]  
Автор Илko ()
Публикувано18.01.05 00:22



Батерията е 12 волтова. Мисля че мощността беше 1 ват.
Тези станции са бългаски и са много капризни. През ръцете ми са минали многоооооо от тях. Добър замисъл (за времето си) ама калпаво изпълнение.

За честотите Ramirez ти е казал как соят нещата ...




Тема Re: а какво е тованови [re: Илko]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано18.01.05 00:28



благодаРЯ ЗА отговорите,сигурно ще ги изпробвам и после ще ги подаря на друг)))



Тема Re: а какво е тованови [re: DTMF]  
Автор Илko ()
Публикувано18.01.05 00:55



цяло нещастие е да се носи това чудо. виж за фиксирано ползване стават но честотите не са подходящи ...
Най новия модел (Р33) дори има възможност за предаване на данни както и 2 степени на излъчваната мощност.

Вероятно имат стойност за някой колекционер. Аз навремето докато работих в тази сфера доста радиотелефони подарих след бракуването им. Все ще се намери някой който ще им се зарадва





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.