Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 29.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Kogato tova, koeto eнови  
Автор nobody_ (непознат )
Публикувано09.03.01 20:41



stane po-vajno ot tova, koeto chte byde, igrata e svyrchila.
Narodna mydrost.
Pozdravi.





Тема Re: Kogato tova, koeto e [re: nobody_]  
АвторAnima (Нерегистриран)
Публикувано09.03.01 23:05



А не съм съгласна
кой народ го е казал ?

Точно тогава живееш пълнокръвно

Това да не са ескимосите





Тема Винаги!нови [re: nobody_]  
Автор (-: Спец! :-)
Публикувано09.03.01 23:18



Това, което Е ми се струва по-важно. Защото то е бъдещето на "вчера". Днес е вчерашното бъдеще, но само когато стигнеш до него можеш да го вкусиш и вкусът му може да е различен от планувания вчера. Ако не сме го планували, няма да се разочароваме. Страхът от бъдещето е причината, която ни кара да мислим за него и да го плануваме. Трябва да живеем "сега"-то защото "утре"-то ... я камилата, я камиларя... Казват - животът е един, да го изживеем - но аз бих добавила: Този живот е един. Няма да се повтори точно този. На мен вече не ми се планува бъдещето. Като дойде ще импровизирам, така е по-вълнуващо... Не знам дали съм права, но така ми харесва да живея за сега.

Редактирано от BИ на 09.03.01 23:20.



Тема Re: Винаги!нови [re: BИ]  
Автор searcher (член)
Публикувано09.03.01 23:38



Да ама има още един въпрос - може ли да живееш сега? Отворени ли са сетивата ти за този, днешния свят.

Някои хора казват. "Днес си направихме веселото - ходихме на кръчма." О свещена простота. Не мога да кажа, че тези хора живеят или са живи в истинският смисъл на думата, щом като за едно толкова елементарно нещо като радостта, им трябва алкохол.

Имаше един филм на ужасите който се казваше "Живите Мъртъвци" хи хи хи. Ако ме разбираш.....



Тема Re: Винаги!нови [re: searcher]  
Автор (-: Спец! :-)
Публикувано10.03.01 00:29



Ами разбирам те. Обаче ти разбираш ли онези хора, които се кефят само като отидат на кръчма? Мисълта ми е, че...
Само пример - има хора, които една кръчма ги прави щастливи. Други - кръчмата не ги прави щастливи, ама хич, защото търсят друг вид удоволствия, може би по-възвишени. Има ли значение какъв точно вид удоволствие в даден момент те прави щастлив? Има ли значение колко елементарно е това удоволствие щом ти носи удовлетворение и не те кара да се луташ и да търсиш още по-неспокойно? Мисля си, че хората, които се задоволяват с по-осъществими неща са по-щастливи от другите... Те са живи мъртъвци за тебе, ама какво им пука на тях, щом им е гот? И аз искам само да ида на кръчма, и да ми е изпълнено със смисъл и да ми дава нужното... ама не става. Значи аз съм от претенциозните... И ти си такъв. А това добре ли е за нас самите? Погледни отстрани. Важно ли е точно какво те прави щастлив, или е важно, че просто те прави???





Тема Re: Винаги!нови [re: searcher]  
Автор lnsight (Shurrarist)
Публикувано10.03.01 01:49



Ти явно се имаш за много възвишен щом като за едно толкова елементарно нещо като радостта, не ти трябва алкохол.


The death is not the END


Тема Re: Винаги!нови [re: BИ]  
Автор Well__ (минаващ)
Публикувано10.03.01 09:12



Толкова си ...
нямам думи ....
Гордея се с теб !





Тема Re: Винаги!нови [re: BИ]  
АвторAnima (Нерегистриран)
Публикувано10.03.01 12:56



Ви, добре, че те има, изчерпателно пояснение.

Мерси





Тема Re: Винаги!нови [re: BИ]  
Автор 4eHe (Drucker fan)
Публикувано10.03.01 13:32



Важно ли е точно какво те прави щастлив, или е важно, че просто те прави??

..или какво просто те прави тъжен..просто те прави, пък чувстваш че си жив ?

Pay It Forward


Тема Re: Винаги!нови [re: 4eHe]  
Автор Well__ (минаващ)
Публикувано10.03.01 14:17



Има две важни неща. Разбирането и чувствата.
Разбирането влияе на чувствата.
И затова един е щастлив там, където друг е нещастен.
Един - в кръчмата на чашка, друг - в правителствените далавери, трети - насаме с Човека, и прочее ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.