Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Психоанализа на г-н МУЛЕнови  
Автор searcher (член)
Публикувано03.03.01 20:23




Понеже бях обещал на Мулето, че ще му направя психоанализа, и понеже той често се самозабравя съм принуден да пристъпя към….хм това.
На много от вас това четиво ще се стори преднамерено обидно, дори злостно, уверявам ви – не е така. Но какво да се прави – истината боли. Аз виновен ли съм за тая работа?

И така, Мулето ни говори за Бог, за истината, и за все хубави неща, обаче кой е той че да го прави. Ами Мулето ми призна (с невинната си усмивка), че навремето (комунизъма) гонел бабичките да не влизат в църквите. Естествено той така го каза, че да излезе отново герой, заради това че е намерил сили да осъзнае “истината” и сега да е един висшестоящ, свети МУЛЕ ха ха ха.

Метаморфозите на Мулето обаче са смайващи. След комунизма Мулето от ревностен защитник на социалистическия строй, се превръща в едър капиталист за когото в момента работят 250 човека. Мнозина вече са имали възможността да чуят от негово светейшество как ходи на китайски ресторант, светски приеми, неделни екскурзийки по планината и т.н, разбира се разказани пак със същия невинно –лукаво усмихващ се маниер.

Само тези 2 красноречиви примера са достатъчни за всеки средноинтелигентен человек, да си направи извода, че г-н Муле е…..страшно нагаждаща се персона. Дори странно нагаждаща се бих казал, защото последното му превъплащение, на които всички ние сме свидетели е да се прави на свети мъченик и пророк.

Всички знаем кои са едрите бизнесмени днес – ами същите които навремето гонеха бабичките от църквите. Явно за Мулето нагаждането е начин на живот. Най-тревожното обаче е че той си мисли че всички са като него. Той недоумява как така има мизерстващи хора в страната и с невинно-благородната си усмивка ни поучава колко е лошо, че и дори порочно да си беден.

Обаче както казах най-странното превъплащение на Мулето е образа на “свети Муле”, който той току виж успял да си изгради сред нас. Явно след като премина през стадиите на нагаждане и лизане на подметки през комунизма и постсоциализма, и след като започна да усеща накъде духа вятъра, Мулето е решило да излиже подметката и на …Бог. Да ама не Муле. Този път номера и театрото няма да минат. Бог такива като теб ги рине с лопатата всеки ден.

Ами общо взето – това е! Има и още неща, но не си заслужава да отделям повече внимание на г-н Муле. Разбира се очаквам яростните защитници (подмазвачи) на Мулето да скочат веднага в негова подкрепа, очаквайки навярно той да им подхвърли някой кокал за отплата. Не очаквам естествено Мулето да ми отговори, тъй като той през годините на непрестанно нагаждане е захитрял доста и ще се спотаи очаквайки облаците да преминат, за да може после отново блаженно усмихнат да изкочи като от бутилка шампанско.

А на Мулето ще кажа, че никога не съм се подмазвал на властта, не съм се нагаждал, и поради тази причина не ми се е налагало сега да преоткривам истината. Много хора не са се нагаждали, Муле. Поради една проста причина – не са искали.

Представете си, че сега се върне комунизма. Какво си мислите, че ще прави Мулето? Ще ви кажа – отново ще казва “къш” на набожните старици около църквите ха ха ха.

Вече чувам как някой казва “Тоя има зъб на Мулето и затуй говори така”. Не е така. Мисля, че критиката, колокото и злостна да изглежда може да помогне в най-голяма степен. Аз наистина искам Мулето да осъзнае някои неща за себе си, защото чувствам че някъде дълбоко в него има нещо истинско и градивно. Ако пък тези неща не са истина - още по-добре за него. Нека тогава да отидат в кошчето за боклук, където им е мястото.






Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: searcher]  
Автор Well__ (минаващ)
Публикувано03.03.01 21:46



Вярно, че обекта на този анализ не представлява интерес, но автора ... бил голяма работа ... съжалявам, че за мен нещата не са тъй видни ... може би опита си казва думата ...
Свалям ти шапка, searcher !




Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: searcher]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано04.03.01 09:49



Не мога да схвана къде е психоаналитичното в тези твои писания???



Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: qwerty]  
Автор lnsight (минаващ)
Публикувано04.03.01 12:42



взе ми думата от устата, тамън да го напиша и си викам я да видя другите мнения и....



The death is not the END

Тема Психоанализа на г-н searcherнови [re: searcher]  
Автор (Спец! :-)
Публикувано04.03.01 15:06



Учудвам се, че се хабиш да пишеш толкова за Мулето. Мулето трябва да се възприема като щипка сол. Било то човек или муле - на съществата трябва да се гледа по един позитивен начин, да се търси градивното у тях, да се разпознава и оценява, за да може то да продължи да се проявява. Това е елементарна психология. Няма нищо лошо в това човек да е адаптивен. По принцип. Но намесването на политически пристрастия не обяснява ничий психологически профил. И дали осъзнаваме изобщо как прехода в България за последните 12 години ни е променил психологически? Защо не можем да бъдем над това и да се опитаме да бъдем просто себе си? Просто хора.
Ще кажа че от моя гледна точка, когато идвам в този клуб, търся да намеря позитивното у всеки, който и да е той.
А затова кой ще лиже подметките на Бог... Чудя се Бог има ли подметки :-) И изобщо, searcher, има ли Бог? Ако Бог е Природата, то тя не може да бъде излъгана.



Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: searcher]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано04.03.01 20:08



Както си почнал, що не ми направиш и на мен една психоанализа?
@





Тема Бррр, @нови [re: @]  
Автор (Спец! :-)
Публикувано04.03.01 20:16



Не си играй с огъня, че току виж searcher ти спретнал нещо и на теб.


От него може много да се очаква



Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: searcher]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано04.03.01 21:41




Мулето се усмихва блаженно.....
Благодаря ти за психоанализата, така както я наричаш ти...
ПРочети още веднаж постинга на Ви,която както знаеш...е вечен опонент на Мулето....и привет....
Между впрочем, защо не се опиташ да си направиш анализ на самия теб, а се занимаваш с едното Муле...ти си по интересен.....Още веднаж благодаря ти....беше ми интересно и се усмихнах няколко пъти.



Тема Re: Психоанализа на г-н МУЛЕнови [re: @]  
Автор searcher (член)
Публикувано04.03.01 23:21



Трябва да си тежък случай - като Мулето. Иначе не представляваш интерес за науката.



Тема Re: za searcherнови [re: searcher]  
Авторotvorko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.01 00:22



za muleto razbrahme!
a ti koi si a?
kaji koi si ti?
na umen li se pravish ili orginalen?
muleto ne mi dopada . no kakvo ot tova.
ne go poznavam.
no ti zashto rovish za nego.
sadjat se samo ravnite s ravni momko!
ti kade se butash?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.