Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема “Не исках да си го изкарам на теб…”нови  
Автор LA_PlOVRA (новак)
Публикувано22.02.01 00:07



“… но ти си най добрата ми приятелка.”
Или “нараняваме тези, които обичаме”…
И все пак е така
Колко пъти ми се е случвало да отида на среща с близък човек и да му се нвикам, сърдя или държа троснато, заради това, че някой друг ме е ядосал.
Според психология на конфликатите когато някой трябва да конфликтува с фрустриращ обект, който е силен социален агент (или шефа ме ядосва, но не мога да си отворя устата пред него), обикновено търси подходящ обект, който да прилича на дразнителя. Ако не намери такъва, агресията може да се насочи навътре…
Според мен не само търсим подобен на ядосалия ни, а понякога направо си го “изкарваме” на най- близките ни хора.
Чували ли сте реплики от рода: “да, сега съм ядосана и нали ти си най- близкия, ако пред теб не съм естествена – пред кого” или “нали не мога да избухна пред непознат, все пак с теб съм истинска, не слагам маски” …….. ужас! Колко откровенно и колко самоубийствено!
Замислих се – колко ли пъти съм казвала на най- близките и семейството ми, че ги обичам … става ми лошо … а времето минава …
И какво се получава? – с хората, които най- много обичам се държа най- лошо и най- рядко им го признавам…
Ужас!
Трябва ли да се успокоявам с това, че приятелите са тези, които знаят всичко за теб и въпреки това те обичат?
Колко ли редовно им давам шанс да ми го доказват???






Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: LA_PlOVRA]  
Автор Rama (член)
Публикувано22.02.01 01:46



Мисля, че ако се случи повече хора наведнъж да се сетим за това, за което ти си се сетила, светът ще стане по-добър и по-приятен за живеене...

Аз ли съм или не съъъъъм...


Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: LA_PlOVRA]  
Автор Well__ (новак)
Публикувано22.02.01 07:09



Веднъж ми се случи нещо ужасно.
Скарах се с една позната. И тя наби детето си, защото то й даде незначителен повод ...
След това вече не бях същия. Нито пък мнението ми за нея.



Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: LA_PlOVRA]  
Автор Well__ (новак)
Публикувано22.02.01 07:14



Ако си се държала лошо с някого, най-малкото , което трябва да направиш е веднага да му се извиниш.
Признай грешката си категорично, обясни му колко съжаляваш, помоли го даже за помощ.
Ако защитаваш самочувствието си когато си сгрешила, просто постъпваш глупаво. И ставаш глупачка. Бъди умна.



Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: Well__]  
Автор caliostro_bg (новак)
Публикувано22.02.01 10:25



човек не винаги трябва да се извинява.



свободата се крепи на върха на бойното копие

Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: Rama]  
Автор Lanselot_de_la_PLancha (минаващ)
Публикувано22.02.01 15:59



Ами не аз съм го казал, но не прави това на ближния си, което не искаш да ти направят на теб... Всяко нещо се връща... Рано или късно, но мисля че по-добре рано, за да имаш време да го поправиш, от колкото късно...



Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: caliostro_bg]  
Автор Megan (член)
Публикувано22.02.01 16:50



знаеш ли, случи ми се преди няколко дни нещо, за което се сетих, когато прочетох постинга ти.
с приятеля ми имаме много добра връзка, да не каза прекрасна. разбираме се, обичаме се, грижа ни е един за друг, аз го уважавам...надявам се той мен също. та, той е имал негативен предишен опит с жени и в момента е много внимателен и наистина иска всичко да е както трябва. и се стреми постоянно да прави усилия за да бъдат нещата наред. онзи ден чете една книжка за отношенията и ми каза - искам връзката ни да е за 6+. искам да я направим такава, да вложим от себе си.
срам ме е да ти кажа какво му отговорих, наистина. "нямам сили за такова нещо".
искам да кажа, колко пъти, под влияние на умора, стрес, работа, отрицателни емоции и какво ли още не, губим фокуса върху важните неща. и нараняваме хората които обичаме?



Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…” [re: Megan]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано22.02.01 23:43



Да, интересна книжка.

Наистина жалко, че този предмет не са ни го преподавали в училище. Но пък никога не е късно да научиш нещо ново, стига да имаш желание за това.

Вярно е това, в което вярваш !

Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: Megan]  
Автор LA_PlOVRA (новак)
Публикувано22.02.01 23:44



права си ... хм .... с тази гледна точка се сблъсках преди няколко дни и тогава разбрах за хора като приятеля ти, които искат всичко в личния им живот да е перфектно. те когато са ядосани, стискат зъби пред любимия човек и отиват да се карат с нещастни бабички или магазинерки.
има и нещо друго, за което си дадох сметка ... аз си позволявам да се държа по този начин, да изпитвам търпението и спокойствието на близките ми хора, защото се чуствам сигурна с и сред тях. знам, че има граници и с това си поведение "опипвам почвата". мисяля, че колкото повече те познава един човек във всичките ти състояноя, емоции, приема истерите ти, то тогава той е с ТЕБ, не с идеалната си представа за партньор.
това, че бклизките ми ме търпят такава каквато съм означава много за мен и мога само да се радвам, че ги има!



поздрави!



Тема Re: “Не исках да си го изкарам на теб…”нови [re: LA_PlOVRA]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано22.02.01 23:45



Да, за това най-правилно е да си го изкараме на тези, които го заслужават.

Е, после ще имате време като мене по цял ден да си пишете в клубовете.

Вярно е това, в което вярваш !


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.