Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Човек се ражда сам и умира сам.-Вярно е мамка мунови  
Автор iqu (непознат )
Публикувано13.02.01 11:47



Колкото и да е тъпо така си е.Никой не те пита искаш ли да се родиш в тоя шибан свят.После пак не те пита искаш ли да си идеш от него.Щрак шалтера и
без тебе.Нямаш право на мнение .Ей за тва си вечно сам братче.
Имало щастливи хора .Къде са бе.Аз не виждам да са ХОРА.Ей точно тия са успели да се залъжат че света е направен за тях ама и те накрая ритат камбаната. Ега ти гаргарата.Ако има някой ЩАСТЛИВЕЦ дето не е съгласен с
мен -насреща съм



Тема Щастливканови [re: iqu]  
Автор Psyhea (член)
Публикувано13.02.01 12:15



Ами не съм съгласна. Най-малкото подобна гледна точка е много мрачна и естествено поражда въпроса "Ами тогава защо живееш?". Не съм съгласна, че човек се ражда без свое съгласие. Но това си е мое мнение (изцяло приемам теорията за преражданията). А що се отнася до щастливите хора - а ти защо търсиш тях? И имаш ли яснота по въпроса какво е то щастие за теб? Търсиш ли го или чакаш то да те намери? Може би когато човек може да си отговори на тези въпроси (отделен въпрос е, че отговорите с времето се менят) може да говори за щастие и да не си задава въпроса "Защо съм тук, след като никой не ме е питал?".
Човек е сам дотогава, докато иска да е така. Всъщност какво е самотата? И от кой зависи дали си сам?



Тема Re: Човек се ражда сам и умира сам.-Вярно е мамка мунови [re: iqu]  
Автор Pixel (минаващ)
Публикувано13.02.01 12:27




Мойта пък теория, е че раждането и смъртта са просто смяна на компакт- диска. Този, който поръчва музиката, със сигурност не си ти ;)




Тема absoljutno pogreshno shvashtaneнови [re: iqu]  
Автор eternity (ентусиаст)
Публикувано13.02.01 12:43



1-po sobstveno jelanie idvash na tozi svqt
2-po sobstveno jelanie si otivash, izpylnqvaiki predvaritelnata ti programa na tazi zemq (ili ne q izpylnqvash, v zavisimost ot tova pak idvash sys syshata programa, za da nauchish urocite, koito sa ti zadadeni za tozi etap ot razvitieto na dushata ti, no i v tozi sluchai pak po sobstvena volq si otivash)

jivota na Zemqta e prehoden, umira samo fizicheskoto tqlo, vechna e samo dushata

loshtoto e, che ti qvno ne go osyznavash i jiveesh vkopchen v materialnoto

@ целува всички в клуба и им желае щастие


Тема Re: Човек се ражда сам и умира сам.-Вярно е мамка мунови [re: iqu]  
Автор Well__ (непознат )
Публикувано13.02.01 13:51



Има един момент, който пропускаш. Това са миговете на щастие. И без това, всички само заради тях живеят. Или от страх пред смъртта...



Тема Re: НЕЩастливканови [re: Psyhea]  
Автор searcher (член)
Публикувано13.02.01 14:14



Ти сама го каза "поражда въпроса "Ами тогава защо живееш?". " Е, значи има някаква полза от такива мрачни мисли. Що се отнася до преражданията - Само глупаците и лицемерите вярват в това. Прераждания няма.



Тема Re: НЕЩастливканови [re: searcher]  
Автор Well__ (непознат )
Публикувано13.02.01 14:23



А сега де ?





Тема Re: Човек се ражда сам и умира сам.-Вярно е мамка мунови [re: iqu]  
Авторnobody (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 14:53



Tova, koeto pichech e viarno. Na teb to obatche ne ti otyrva i zaradi tova i postaviach vyprosa. Nadiavach se niakoi da te ubedi v protivnoto :).
Pozdravi.



Тема Re: НЕЩастливканови [re: searcher]  
Автор Pixel (минаващ)
Публикувано13.02.01 15:07



То може и да има прераждания, в някаква му там форма. Но е тъпо да се остави човек, подобна вяра да му носи успокоение, или още по-лошо - да му притъпи чувството за отговорност. Ето един виц по този повод:
"
Два ембриона си приказват в корема на майката. Единият пита другия:
- ти как мислиш, има ли живот след раждането?
- не зная - никой не се е връщал от там.
"





Тема Оригиналът е от C P Showнови [re: iqu]  
Автор 4eHe (ентусиаст)
Публикувано13.02.01 15:47



Each of us is alone; sometimes we escape from our solitariness, through love and affection or perhaps creative moments, but these triumphs of life are pools of light we make for ourselves while the edge of the road is black. Each of us dies alone..

iqu, що така те забърши енергията от месиджа- не разбрах. Беше насочена към конкретно лице, с конкретно познание, при абсолютни обстоятелства. Не би трябвало да се разлива по други..но не съм наясно още за ефекта на вибрациите; в момента си дочитам. Извинявам се пак, не беше за теб !



Pay It Forward



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.