Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 28.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лудинови  
АвторЛуд_anon (Нерегистриран)
Публикувано27.01.01 19:29



Гледаше тавана, бял, целият в пукнатини и покрит с многобройни паяжини. Леглото представляваше просто пружина, а отгоре дюшек, мръсен и непран от време дълго и вече забравено. Стаята и тя бяла и съпричастна на мърсотията на тавана. Наоколо имаше и други така наречени легла и върху тях подобия на хора с измъчен вид. Леглата бяха четири заедно с неговото, той съзиращ с невиждащи очи тавана, в ляво му човек въртящ се и опитващ се да привлече съня, по надолу беше мъж с безумен, но и смекчен от медикаментите поглед който изучаваше мръсният под и на последното легло беше млад мъж той седеше, и нервно оглеждаше своите съседи, и помещението в което се намираше, и през време започваше да пищи. Това беше картинката и мястото в което бе принуден през последните многобройни дни да живеее или по точно да имитира че го прави. Младият мъж отново започна със своите крясъци да оглася стаята, а вероятно и останалите наредени една до друга в строга конфигурация която продължаваше и на другите етажи, втори, трети и четвърти.
Времето на вън беше хубаво и слънцето жизнено печеше, вън какво страно описание придоби тази дума, вън това беше мечтата, там навън беше свободата. Целта макар и да ограничава свободата дава насока на желанието и посока на всички безцелни мисли които се пораждат и повечето загиват в тази задуха от отчаяние, болка и изоставеност.
Той стана беше облечен в някаква пижама протрита от всякъде и кърпена многократно, тя беше единственото му притежание тук в това място зобравено от Бога. Дотътри нозе до истеричният младок и му лепна звучен шамар. Това стресна Истерика, тук никой не носеше истинското си име това даденото му от обществото в лицето на неговите родители, всеки приемаше името си от другите и носеше докрая на престоя тук или на живота си, по вероятно беше второто защото често двете неща се припокриваха. Това стресна Истерика и той млъкна като изгледа учудено дарилият го с този шамар. Той не знаеше неговото име както не знаеше имената и на останалите двама. Истерика беше докаран днес и всъщност не знаеше, и своето име, а само това външното за пред останалият неразбиращ го свят.
- Какво по дяволите…
Още един шамар.
- беше това.
Той се обърна и тръгна. Стигна до леглото на Поспаланкото и го побутна.
- Няма нужда да се правиш. Нали знаеш, че усещаме когато не спиш.
- А. Не бе, преди малко наистина бях задрямал.
- Както кажеш.
Поспаланкото не приемеше мястото къдете се намираше, не приемаше и причините поради които го бяха пратили тук. За него животът беше изгубил смисъл, той беше човек загубил своята надежда и живеещ в очакването на смъртта беше на около петдесет и седем години и почти целият ден прекарваше в сън или в опити за такъв. Когато дори за миг погледнеше стаята в която се намираше го обземаше отчаяние и той отново затваряше очи в опити да върне забравени красиви спомени или да заспи и сънува свободата.
Надолу се намираше Безумеца и добавяйки името на Философа ще сме изредили всичките на хората от тази стая. Те рядко говореха помежду си, бяха им докарали и оставили на масата един шах, дама и разни други занимателни игри. На които те много рядко обръщаха внимание. От време на време шах играеха Безумеца и Философа. На първият етаж където се намираха те, беше отделението за тихи луди тук им даваха по малко лекарства и често ги оставяха да се разхождат из градините.
Бяха хора изолирани от другите и оставени на забвението да ги обгърне и така да изтлее и последната искрица живот и радост. Очите им да потъмнеят и в тях да се вижда само болката и безжиненоста която да присъства поради загубата на всякаква надежда. Философа въпреки, че беше от най-дълго време тук все още къташе някъде дълбоко в себе си надеждата. Въпреки честото му весело насторение което беше за пред другите и за да ги ободрява въпреки този фалш той криеше в себе си все още пламъка. Три години. Помисли си – цели три години. Сълзи се стекоха по страните му, побърза да се обърне и покри главата си с одеалото. Плачеше тихо и неутешимо...




Тема Отг: Лудинови [re: Луд_anon]  
Автор tihon (непознат )
Публикувано28.01.01 22:12



какво е това. лично преживяване...или...



Тема Отг: Лудинови [re: Луд_anon]  
Автор lnsight (новак)
Публикувано28.01.01 23:03



тва е готино, ама може би е повече за клуб "Литература"
:-)

The death is not the END


Тема Мдааааанови [re: Луд_anon]  
Автор Psyhea (непознат )
Публикувано29.01.01 11:58



И като си помислиш, че по света има клиники, където условията са като за хора, включително и за остро болните.
А Философа и Безумеца... е, понякога е по-добре да не могат да проумеят заобикалящата ги реалност.



Тема Re: Лудинови [re: Луд_anon]  
Автор oтpoвeн (непознат )
Публикувано29.01.01 17:39



Здрасти,лудия.
Не изпитвай Състрадание...
Може да си Философ и Безумец но не и състрадателен...
Не може да изпитваш систрадание преди ...(да си намерил себе си).

От::::
тиенсиен



Тема Какнови [re: oтpoвeн]  
Автор Psyhea (непознат )
Публикувано29.01.01 19:23



А според теб по какво човек може да разбере дали е намерил себе си? :-) И мислиш ли, че има човек, който да се е самоопознал толкова, че да се открие? :-)
Иначе си прав, че човек трябва поне донякъде да се познава, за да може да изпита истинско състрадание .



Тема Re: Отг: Лудинови [re: tihon]  
АвторЛуд (Нерегистриран)
Публикувано29.01.01 22:38



Преживяване може би, но само мисловно.



Тема Re: Отг: Лудинови [re: lnsight]  
Автор Lud_anon (stranger )
Публикувано31.01.01 12:19



Вече е и там, но оставено без внимание и отговор.



Тема Re: Какнови [re: Psyhea]  
АвторТИЕНСИЕН (Нерегистриран)
Публикувано31.01.01 14:32



Благодаря за въпросите.
"Според мен" и "Ти мислиш ли,че има човек",когато въпроси съдържат подобни словосъчетания използвам и отговарям в стил "източна флософия"...
Не Сте ме "разбрали".
"Състрадание",не Знаете какво е състрадание!!!
Аз превеждам състрадание="безусловна любов".
Буда е великият Състрадателен,не казвам,че ти си буда.
1.въпрос отговор:
Според мене има състояния които не подлежат на "разбиране",изпитваш,описваш страдаш заедно със ...
Да намериш себе си,какво съм аз?Какво си ти?Какво сме ние?
Какво намираме?Какво е ценното което "остава"?
Този който е намерил себе си открива "своята душа"...
Когато се отречеш от душата си,когато подариш душата си на Другите,тогава се "появява" "просветлението".Затова Буда е просветлен,затова Исус Христос,Кришна,Лао Дзъ и всички достигнали до състоянието на Буда са Просветени.
Отговор на втори въпрос:
'Открие",откриваш "нищото"...
Има ли значение какво аз съм открил?Какво аз обичам?За какво страдам?За какво мисля?Какво разбирам?
Първо е ин=разбирането,после е ян=мъдростта
Не казвам,че съм мъдър.Мъдростта не подлежи на доказване...
И ти не казвай,че си мъдър...
Пишеш "истинско състрадание"
За мене "не състрадание"=СЪЖАЛЕНИЕ.
Пази се от хора които те съжаляват,но не ти помагат.
Съжаляват и пречат.Съжаляват без да знаят причината за съжаление.Съжаляват,поне да се извинят.



Тема Историята на един луд.нови [re: Луд_anon]  
Автор Лъчeзapнa (член)
Публикувано31.01.01 19:27



Плачеше тихо и неутешимо...
Плачеше за ограниченият си Бог...
Плачеше докато не Осъзна....






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.