Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Я, хората се събудиха с позиция  
Автор 4eHe (член)
Публикувано14.01.01 15:42



Рядко имам възможност да гледам български филми.
Особено набързо обърнатите в сензация, когато дръпнат някой звънлив възел в иначе кротналата си аудитория заета със "сапуни".

Изчетох из мрежата, каквото имаше за Татяна Ваксберг и последния филм; допълнително и коментариите в свободен текст от публиката.
Удивителна незрялост по отношение толеранс - това е за историците - къде остана афишираното търпимост & зачитане ?

Когато опре до емоции, но се търси изход/дава се отговор на въпрос, от значение е как мисли другия. Понеже да уважаваш себе си има проекция в как се справям в отговорността произтичаща от връзката с другия/те.

За мен е новост, че една сутрин хората се събудиха с позиция ?
Не за конкретния филм; за себе си и зад какво стоят. Другото, което не разбирам е колко фантазия е нужна да застъпиш гл.т и продължиш да бъдеш обективен; не агресивен кресльо

През четене на таблоиди и слушане на чалга се стига до статуквото; от къде !изведнъж! одобрително отношение към себе си, а отзад описания пейзаж ?



Тема Нека да изчакаме "Крясъци" (Гласове)...нови [re: 4eHe]  
Автор valsodar (ентусиаст)
Публикувано14.01.01 15:54



Имам чувството, че шоуто около Татяна Ваксберг тепърва предстои. Не, че очаквам някакво скандално интервю тази вечер. Не, просто ще са интересни коментарите идната седмица.
Или както казва един мой познат коментатор - "коментариите след мача са винаги по-големи, отколкото по времето на мача."


Всеки си има позиция където и да го бутнеш, друг е въпросът, че в повечето случаи се прилагат мисловни клишета.
Срещам много хора които са отвикнали да мислят и само чакат на опашка за готови житейски формули. Защо ли?
Може би така по-лесно се живее, а 4ене?



Тема kvo, kvo...?????нови [re: 4eHe]  
Автор CALL-151 (новак)
Публикувано14.01.01 16:02



ia, povtori ako obicas na po razbiraem ezik! :-)





Тема Единственият футболен мач,нови [re: valsodar]  
Автор 4eHe (член)
Публикувано14.01.01 18:57



..който изтърпях докрая гледах на диван. Не съм в групата, дето знае всичко за "политиката, жените и футбола";))
И друг път сме си писали какво е да си "диванен" опозиционер.
Обещай да внимаваш и ме mail-ваш, щом чуеш че дискусията придобие прогресивен оттенък, а именно :
първосигналност и trigger instinkt ли движи днешния обитател на държавицата? Готови ли сме да чуем друг, освен себе си без да му ръкопляскаме на всяко "умотворение" ? "Случват" ли ни промените или се уважаваме достатъчно, че да можем да видим себе си утре, след това..пък и по-сетне ?
Напоследък ме дразнят безобразно със спекулациите по раждаемостта. От историята знаеш, че никое племе не се е затрило, щото намаляли децата ! Що за глупост ? Цивилизации изчезват не защото няма кой да ги продължи, а защото не могат да растат върху ценностите си за по-дълъг период. Да си чул някой да е оцелял еволюирайки ? Аз-не; виж започвайки революции е друга мелодия.
valsodar, не знам какво е да си без позиция. От автобиографичната справка, първата ми революция е била срещу храненето (много преди времето на зъбите), следващата е започнала на деветия месец със сглобяването на първото изречение (близки казват, че от тогава не е спряла;))по-нататък въобще е страшно да продължавам..Не знам какво е да живееш лесно, някак не ми се връзва с ..мен



Тема Навъртял си грешен номер ;))нови [re: CALL-151]  
Автор 4eHe (член)
Публикувано14.01.01 19:00



На този се обаждат недоволни



Тема Отг: Я, хората се събудиха с позициянови [re: 4eHe]  
Авторpython_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.01.01 21:35



ne sam gledal filma.
no imam otnoshenie kam tazi istoria.
ne obicham v sobstvenata mi strana da si poiskam hlajb na turski!
ne iskam turska televiziaja tuk.......
kolkoto do filma.
avtorkata ne e v chas izobshto.
ne znae nishto.
ne e govorila s hora koito znajat istinata za zlatograd, za teroristichnite aktove izvarsheni ot turcite v cjalata strana.
za bombite koito izbuhnaha na bunovo(po pogreshka vmesto da izbuhne na centralna gara v sofia, za bombata v sliven, za bomabata na aerogarata vav varna i za neshto strahno....
za bombata na centralniaja plash vav varna kojato be namerena.
i mnogo drugi neshta...
malchat vsihki.
i zashto?
zashto?
bokluci sa dolni! zatova!
a istinata e tolkova prosta!!!!!
predstoeshe prebrojavane v bg.
turcite iskaha avtonomija.
ako se bjaha opredelili kato turci trjabvashe da stanem avtonomna republika.
i be izvarsheno nasilstveno preimenuvane.
zashto az trjabva da govorja?
zashto?
ima si arhivi, uma dokumenti.
ama ne!
ne iskam da govorja za tova poveche.
neka hora kato avtorkata( ne znam ako familijata ne i beshe tazi ....) da kajat che sa balgari!!
ak te sa balgari to az ne iskam da sam takav.
........



Тема Отг: Събудили се - трънки!нови [re: python_anon]  
АвторIvan_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 01:05



Винаги съм твърдял, че основното качество необходимо на човек за да бъде добър инженер е мързелът. То кара човек да мисли как даден ефект може да бъде постигнат с минимум усилия. Не мога да не се възхищавам от хората които са измислили (аз бих ги патентовал) решения като националната гордост и спорта.

Задание: Да се постигне максимално количество самочувствие, при липса на лични качества и
минимум усилия.

Вариант 1: Избират се няколко личности с положителни качества (ако имат отрицателни те се прикриват) и атрактивна биография. Всички се гордеят с техните качества (на база еднаква национална принадлежност). Въпроса за личните качества на гордеещият се и на останалите хора от същата националност старателно се избягва.

Вариант 2: Избира се занимание (то може да бъде съвсем безсмислено - като например опити да бъде преместен някакъв предмет до определено място без да се пипа с ръце) което не изисква образователни или културни традиции, работеща икономика, или други трудни за постигане неща. Всички отделят малки суми пари и дават събраното на малка група хора за да стане много добра в това занимание. След което радостните вложители могат щастливи да се разлеят пред телевизора (с бира в ръка) и да кажат "Ето НИЕ??? сме най-силните мъже и най-грациозните жени"





Тема Отг: Събудили се - трънки!нови [re: Ivan_anon]  
АвторWell___anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 06:45



Brawo be Iwane !!! :))
Ама и Ченето си го бива - сбъркали номера :)))





Тема Мързелът по Стайнбекнови [re: Ivan_anon]  
Автор 4eHe (член)
Публикувано15.01.01 14:45



Описан е в Тортила Флет :..толкова много работа за толкова кратко време могат да свършат само много мързеливи хора.
Иване!
Идеята за заданието е фундаментална. Предложил си и цели, и стандарти за измерването им. Ще вземат (оная малка група)да стигнат до някое иновационно решение, че и го изпълнят; на останалите обитатели ще ни се види нанагорно ! Я да приложим малко шовинистична ненавист + с три с.л завист ?



Тема Сърдитите млади хоранови [re: python_anon]  
Автор 4eHe (член)
Публикувано15.01.01 15:00



Питон,
да ти е хрумвало, че автономия може да е алтернатива на импотентно управлявана република ?
Че новите й заселници може да са сред недоволните българи ?

Да бях Стамболов, щях да се въртя като витло в гроба си, наблюдавайки свободно маневриращ "дон" осъждан за убийства и пуснат под гаранция, да глаголи в парламента,че подготвял нови закони за гласуване. От кога ценностите в държавицата го дозволиха ? И, ако е така, колко според теб й остава на републиката ?

Проблемът съвсем не е 45 минути предаване на турски език по националната телевизия. "Дързост и красота"& Co.,които създадоха инфантилната, нетолерантна аудитория, отнема повече.

Жалкото е, че след т.н преброяване пак не ще е ясно трябва ли преброените да оцелеят ?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.