Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:14 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема da,otka4am  
Авторnickolette (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 14:16



pyrvata stypka kym dyhovnoto izrastvane bila da priemem sebe si,da se obi4ame,uvajavame,i da si proshtavame.ako ne obi4ame sebe si,kak bihme mogli da obi4ame dugite i kokvo bi struvala nashata lubov togava?!do tuk dobre.samo deto ima edin problem:imam 4uvstvoto 4e tova sa nqkakvi abstraktni i neprilojimi idei(pone za men).nau4ih se da priemam horata i sveta,takiva kakvito sa,primirih se s neshtata,koito ne moga da promenq,izkorenih gadniq navik da se bezpokoq i da izpitvam 4uvstvo na vina,otu4ih se da izpadam v depresii(po4ti),no sebe si nemoga da priema.tolkova 4esto izpitvam otvryshtenie ot sebe si,mrazq se kakto fizi4eski,taka i duhovno.i tova ni nai malko ne mi pomaga.ne mi pomaga da se razvivam i usyvyrshenstvam,a samo iztormozva psihikata mi.
iskam da se dyrja estestveno.ne moga.ne ot pritesnenie kakvo ste si pomislqt horata,a prosto zashtoto ne znam kakvo e estestvenoto mi dyrjanie.
kakvo da pravq?



Тема Mога да ти дам назаем..нови [re: nickolette]  
Авторvalsodar (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 14:22



... любимата си "молитва".
Боже помогни ми да:
променя това което мога, в живота си и себе си,
да се примиря с това което не мога да променям,
да правя разлика между това, което мога и не мога да променя .

Какво повече да ти кажа?



Тема Отг: da,otka4amнови [re: nickolette]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 15:56



Не е необходимо нищо да правиш...ама нищо.
Просто стой е наблюдавай от страни...какво става с теб и околните.....И ще видиш , колко си фалшива колко си изкуствена.....
Това е началото....на края....
Ако правиш нещо....ще забравиш да наблюдаваш....
ще си отвлечеш вниманието и момента на истината ще изчезне.....



Тема nicolette,нови [re: nickolette]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 16:22



Много добре те разбирам! Наистина е абстрактно. Но само докато го приложиш на практика! Не можеш да приемеш себе си точно защото насила си се отучила от разни неща! Не влагай много в депресиите си, иначе ще се задълбочават. Намери заобиколен път, покрай тях. Не им отдавай толкова много внимание, те минават и отминават. За да разбереш кое е естественото ти държание, трябва да питаш сърцето си всеки път когато имаш колебание. Може сърцето ти също да се колебае, но в такива моменти просто избери една възможност за действие, която е от най-близките до теб. И я избери навреме! Упражнявай се да избираш и да постигаш! Никога не съжалявай за допуснати грешки или пропуснати възможности защото в момента когато си взимала дадено решение, си била сигурна, че то е било най-доброто за теб тогава. И знай, че осъзнаването на грешката е в твоя полза. Това ще ти покаже коя си. Възпитай дисциплина у себе си, тогава ще се заобичаш защото ще правиш така, че нещата да се случват в твоя полза.
Има едно нещо - повечето хора черпят самочувствие и съзнание за себестойност само от успехите си! Когато са успешни, се чувстват добре. Но ако успехите не идват, тогава падат духом, и падат дълбоко, оттам - няма успехи. Отърси се от това, то не е верен подход! Запиши си неуспехите, ако имаш такива, и мисли на какво са те научили. Запиши си и успехите, и ги преживей отново!
Предлагам ти да направиш едно упражнение: Всеки ден, ама всеки ден! взимай по едно малко решение за себе си. Каквото и да е. Вземи решение, че ще направиш нещо, и го направи. Например - нещо от всекидневието, което трябва да се свърши, но е трудно или неприятно, или си го отлагала дълго. След това, веднага направи нещо, което ти доставя удоволствие, например, награди се с един шоколад или парче торта, или ако това ти се струва неподходящо, тогава направи нещо, което ти дава удоволствие и ти носи вътрешен комфорт (за мен лично шоколадът работи :-).
Направи си кратък списък с малки цели, които да постигаш. Наложи си да ги постигаш, и ги отмятай с червено. Прави нови списъци и ги отмятай. Това ще ти даде увереност и ще те приучи да взимаш решения без да се колебаеш. Направи си друг списък със желания и само гледай как ще се сбъдват! :-) Стига да ги желаеш от сърце.
Ако направиш горните неща, това ще е голямо постижение! Правенето, само по себе си е постижение! Защото ако си го направила, значи си работила върху себе си. Така ще започнеш да си имаш доверие и ще разбереш какво искаш, а не да правиш каквото някой ти налага. Започни работа отвътре. Когато натрупаш достатъчно количество доверие в себе си отвътре, увереността в поведението ти ще започне да личи и отвън. Хората около теб ще започнат да забелязват. Ще провокираш положителни събития в живота си, които ще ти дадат нова увереност и нови успехи :-). Но осъзнай, че новите успехи ще са като награда, а не като задължително следствие.
Приеми себе си каквато си и физически. Кой е съвършен? Ако качествено се промениш духовно, ако си сигурна в себе си, това ще проличи и на лицето ти. Ще се промени излъчването ти. Знам, че не вярваш сега. Но каквото е отвътре, такова е и отвън. Всеки има забележки по отношение на физическия си вид, нормално е. Не се коркай за това, което нямаш, а помисли как да усъвършенстваш и да подчертаеш това, което имаш! Една и съща физическа обвивка може да се възприема различно, в зависимост от духа, който я обитава. Бъди смела! Няма нищо страшно. Светът е кофти място, но нямаше да сме тук, ако не можехме да се справим с него.
Успех!




Тема Ви,нови [re: ВИ]  
АвторЧеНе (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 16:59



Взех да се тревожа, че си потънала :)
Харесва ми "рецептата" ти. Веднага я наложих върху схема за заучаване на чужд език..е, поразместих малко термини и думички и се напасна.
Когато започнах да уча четвъртия чужд език в списъка си ставах с идея, че "Трябва"..звучеше логично, дори след седем лимона. После, денят започваше и свършваше с кореандър в кисело мляко...вземах изпит след изпит, но нещо ме преследваше (собственото ми неудовлетворение, дори след като се променях). Намерих покоя си в чужд покой :), каквото и да значи това в детайли. Добре, че минаваме някакъв измислен период на израстване, че да има с какво да захласваме внуците си ;)))
Доклад за пораженията
Дотук само една фруктиера загуби целостта си




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.