Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:12 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Пусни се и имай вяра...."  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано11.10.00 21:12



Алпинист се катерел по високи чукари.Внезапно, той се подхлъзнал и политнал десетки метри надолу.
Хванал се, задържал си и увиснал.Висейки и треперейки, той погледнал нагопе към небето и казал:"Господи, моля те спаси ме!"
Чул гръмовит глас:"Пусни се и имай вяра!"
Алпиниста-евангелист все още държейки се,помислил за момент, погледнал нагоре и попитал:"Има ли някой друг там?".
Този анекдот....го изживях....може би насън, може би на реалност.Тогава не знаех, кое е реалност и кое сън.
Преди да се събудя от съня, мисля че се пуснах, но не съм сигурен...защото още не съм паднал и не съм се разбил...в подножието на пропастта.
Но не съм и това сигурен и в това,....затова толкова често се осъзнавам като "умрял".Като същество без минало и бъдеще.
В края на краищата...вече не ме е страх че ще падна.След като си паднал вече...от какво да те е страх?
Пусни се от всичко това, което ти е напълнено в главата.Пуснах се...
Позволи си поне един път, да бъдеш бунтар,
не революционер, а просто бунтар.Революцията е организирана работа...дирижирана работа, подготвена работа.....масова и външна, групова работа.
Бунта е вътрешен, непреднамерен, неподготвен, неорганизиран,негрупов,спонтанен и чист акт.
Направих го....
От тогава се роди Мулето...с къчовете и ухапванията....и с конските мухи около него...И усещам...колко ми е все едно...и полягвам на тревата в клуба и се обръщам през гръб....с високо вдигнати нагоре копита......
Така мухите стават по малко.../смея се/
Тези дни, хванаха още едно "муха", която откраднала от един от магазините около 900 долара.Но тя не успя да изпие енергия от Мулето....защото Мулето няма магазини.../смея се/.
По този повод, както и по друг такъв, подобен, жена ми каза:"Колко добре направи, че се оттегли от тази мръсотия!"
А ти, ако се отзовеш в такава ситуация, ще се пуснеш ли? И ще се помолиш ли?
На кого, на психологията ли ще се помолиш?





Тема Отг: "Пусни се и имай вяра...."нови [re: МУЛЕ]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано11.10.00 22:07



Видно е че си живо, Муле. Дори и бунтар. Полза ?
За какво пък ти е полза. Извън времето ?
А кому тогава са нужни мислите, защото ти мислиш. Е, не много :)))
Но излез извън времето, както трябва. Аз съм тук, но не съм като тебе. Ти обаче, ти си знаеш ...





Тема Страннонови [re: МУЛЕ]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано11.10.00 22:54



Има една жена, ... от която ме е страх. Не знам защо, признавам си, че тази жена много ме смущава с погледа си, с поведението си, със самото си присъствие, много е властна... Снощи я сънувах болна, кретаща и нещастна. И насън я обичах толкова много, просто я обичах без причина. Видях я да върви срещу мен, слаба и прегърбена... и ми стана жал, започнах да питам разни хора какво става с нея, и бях много разтревожена. Усещането за любов към тази жена беше разтърсващо ... не знам дали ми вярвате. Изпитах го цялото насън, не се събудих посредата, а малко след като беше отминало. И не можах да заспя веднага, мислих, мислих, мислих ... после се сетих, че мисленето е вредно :-) и се накарах да заспя.
Много странно.



Тема Отг: "Пусни се и имай вяра...."нови [re: МУЛЕ]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 09:06



аз тази история с алпиниста не я разбрах изобщо.



Тема Отг: "Пусни се и имай вяра...." Питон...нови [re: МУЛЕ]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 09:27



Алпиниста си ти-твоето Его. То постоянно се катери на високо, колкото по на високо се качиш, толкова егото ти е по голямо."Вижте ме къде се качих!Вижте ме какво покорих!" -крещи то.
Егото може да съществува само за да се изяви.
Ако няма къде и как да се изяви-няма Его.
И затова, когато престанеш да се катериш, когато паднеш от високо, не страдаш Ти, страда твоето фалшиво АЗ.
Дори,знай Егото най често то се моли... Ти...истинския ти, си безсмъртен, не можеш да умреш, за какво ще се молиш? Че това е един сън.
Истинския ТИ не се моли така, той благодари... неговата молитва е благодарност...излъчване на това...благодарност.

Васко,бунта е БУНТ срещу начина ти на мислене.
Не срещу външното. Да се бунтеваш срещу външното, това е нещо външно.
Пиша ти за вътрешен, спонтанен бунт, срещу това, че си обучен да "мислиш" по точно определен начин.
Да вярваш в точно определени неща...да постъпваш по точно определен начин, в точно определени ситуации.
Бинта е пътят , началото, новото, който най накрая, ще те заведе...до момента, в който ще бъдеш вън от мислите си.
Ще съблечеш мислите си...като дрехите си вечер.
Мислите са дрехи...облечени върху теб,ИСТИНСКИЯ теб, докато си бил дете...малък.
Те са нещо външно.
Но както и да е....нека всеки разберетова, което е написано по свой начин...
ПРивет Ви.....



Тема "Пускането" ще да е процес, нали нови [re: МУЛЕ]  
АвторЧеНе (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 10:44



Привет, Му & Co:)
Знаеш ли с какво сънуваш ? Пък анализът на сънищата идва от друго място. Точно във "фабриката" им, не е ли странно - място за два така различни процеса, завъртаме колелото за вземане на решения.
Ще набера някой ден смелост и ще я пусна изцяло в мрежата за любознателната публика. Засега е там www.bkltd.com/bt



Тема Отг: Страннонови [re: ВИ]  
АвторНикой (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 11:20



Гледан откъм метафоричната му страна, този сън идва да подскаже, че подсъзнанието ти не се страхува от смъртта, за разлика от теб самата.



Тема Nikoi?нови [re: Никой]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 12:51



Zashto ot smyrtta? Kakvo obshto ima synia mi sys smyrtta?



Тема Отг: Nikoi?нови [re: ВИ]  
АвторНикой (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 13:34



"Има една жена, ... от която ме е страх. Не знам защо, признавам си, че тази жена много ме смущава с погледа си, с поведението си, със самото си присъствие, много е властна... " - Ето ти я Смъртта.



Тема Hm!нови [re: Никой]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.00 13:48



Interesno... ne mi hrumna... Vsiako neshto, ot koeto ni e strah li se otyjdestviava sys Smurtta?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.