Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 14.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема и-нет зависимосттанови  
Авторleela (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 08:54



моя позната, изпаднала в зависимост от и-нета, дотолкова, че денонощно да седи пред клавиатурата, общуваща с безброй хора по целия свят, изживяла 2 романтични виртуално-реални любови сподели, че това е по-силна зависимост от наркотика или алкохола или страстта към хазарта...лудост,без която не може да живее и 1 ден, пряко въздекствие върху мозъка,много по-силно от въздествията на емоциите от реалния свят....
склонна съм да вярвам в това, още повече че самата аз едва успях да се излекувеам от една и-нет болка,от такова общуване,довело ме до лудост..



Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: leela]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 09:09



всичко в големи дози убива.
всичко.
тази нова болест не е нова.
факт е още с появата на машините.
понякога е по добре от други болести.



Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: leela]  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 10:21



не се притеснявай. след време ще и мине.



Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: МУЛЕ]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 12:28



след време ще ни мине всичко ми се струва.
край на всичко. филма свършва и това е.
поне да изпитваме удоволствие от това което виждаме докато сме в киносалона.
приятно гледане!



Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: leela]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 12:43



Миналата седмица три дни бях без интернет у дома по технически причини. Чуствах се като Муле през пости

. Освежаващо е да (се) откачиш за малко :-)



Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: ВИ]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано03.10.00 20:03



Кеф, брато, живейте си живота както ви се харесва, че друг .... нема наоколо :)




Тема Отг: и-нет зависимосттанови [re: leela]  
Авторmihail (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 16:50



i az minah ottam
ogledah ludostta otblizo
i sega mi se sluchva ot vreme
na vreme
ako ne se osuznae razlichnostta
na online i offline obshtuvaneto
se razkusvash koe da izberesh



Тема leela,нови [re: leela]  
АвторSin (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 19:50



Ти вече няколко пъти повдигаш в клуба темата за вкопчването в някого или нещо... Намирам за симптоматично пристрастяването към виртуалната среда и отношения и ми се струва доста интересно следното наблюдение: хора, успели да преодолеят Интернет-вманиачаването си или поне осъзнали го, коментират и анализират причините и последствията от него, и независимо дали остават любители на този вид комуникация и информационна среда, никога отново не изпадат в същата зависимост.
В реалните отношения обаче, въпреки че нещата са и преносими, и обясними със същите средства, никой не се отказва отново и отново да търси поредното си "пристрастие". А механизмът си е същия ха-ха...

Позволявам си да ти "подаря" един поетичен щрих, написан online преди доста време в един чат (не е посветено на мен впрочем)- едно от нещата, заради които за мен Мрежата продължава да е уникална и си струва времето, "загубено" там:-)
Надявам се да ти хареса.

idi si ... [na Eli]

<Krustnika>IDI SI az ne sum ti nuzen
<Krustnika> zashto i tebe da boli
<Krustnika> zashto zaradi mene budna
<Krustnika> v noshta studena da stoish
<Krustnika> zashto ti kato men da plaches
<Krustnika> zashto da stradash kato men
<Krustnika> ta toi zivota ni palach e
<Krustnika> ne znae proshka nosht i den
<Krustnika> idi si i ne me poglezdai
<Krustnika> tam v junglata me ostavi
<Krustnika> za da ne padash kato mene
<Krustnika> sus moite blesnali sulzi
<Krustnika> i za da imash radost nezna
<Krustnika> i da si istinska zena
<Krustnika> idi si - az ne sum polezen
<Krustnika> az vech sum padnala sulza

<Krustnika> the end






Тема Отг: Sin [re: Sin]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано04.10.00 20:30



Sin, впечатлена съм

!
Ти май ни "биеш" всички тук ... за пазенето на чат-логовете ми е думата :-) Лошо няма де.
Ще ми се да поговорим за ... уникалността на бисерите, които всеки ръси по време на чат. Защо наистина, когато нещо е написано и човекът не е присъстващ, думите имат по-дълбоко значение, каквито и да са те?
Всъщност, мисля, че провокацията на въображението е пристрастяващия фактор. И че оцветяваме написаното с краски от собствената ни фантазия, виждаме го както искаме да бъде. И то се връща обратно към нас, съдържайки ключът към сърцата ни, който ние сами доброволно сме му дарили, и виртуално приписали всички необходими качества, които са му нужни за да ни достигне.




Тема Отг: VI,нови [re: ВИ]  
АвторSin (Нерегистриран)
Публикувано05.10.00 07:30



Една от невероятните магнетичности на виртуалното общуване е възможността да се внася собствената индивидуалност с много по-голяма свобода и непосредственост, отколкото в реалното такова.
Винаги съм казвала, че веднъж изречени, думите заживяват свой живот, независим от този, който ги е изрекъл... улавяме ги и ги интерпретираме, усещаме ги според възможностите и нуждите си... На практика това е същото, което правим и в реалния живот- създаваме си "преживявания":-)
Колкото до пазенето на лог-овете... хи-хи, много вреден навик, ах... да не ти обяснявам;-) Всъщност, пазя си ги за известно време. Докато още ги изпълвам с усещания и нови нюанси. После... обръщам страница и трия периодично, от себе си, защото старото води към старото, а пък аз не искам да остана там, завинаги:-)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.