Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 06.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Обрязванетонови  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано23.09.00 02:22



В клуб Емиграция пуснах една тема ... исках да се допитам до онези, които живеят в Америка и познават нацията им поне до известна степен, каква е причината всички американци да ги обрязват. Попитах затова защото напоследък се сблъсках с тази информация от два независими източника и ми стана любопитно.
Моето мнение е, че ми се струва просто абсурдно и смешно и жестоко да се обрязва поголовно населението в Америка поради "хигиенни причини" в 21 век, понеже даже няма и религиозна причина. Поради това ми мнение, един реципрочен ник ме обвини в расизъм и некомпетентност :-0
Въпросният ник даже каза, че било "въпрос на личен избор", което е смешно, като се има предвид, че тя избрала сина й да бъде обрязан. Тоест, направила е избор за друг, а не за себе си лично.
Какво мислите вие?




Тема Отг: Обрязванетонови [re: ВИ]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано26.09.00 21:06



Тъй кат гледам, няма мислещи по тая тема . :))
Е, тогава няма да се цепя от колектива и ще кажа само какво чувствам .
А то е мноу силното чувство на гнус към глупаците в Америка, разбираш ли значи !




Тема Do Muletoнови [re: ВИ]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 17:52



Mule, viarno li e, che v Staria zavet se kazvalo, che vsichki bebeta ot myjki pol triabva da se obriazvat do/na petia den sled rajdaneto?
I ako tova e taka, togava kyde e zachitaneto na lichnia izbor?
I izobshto zashto triabva tova da se pravi?
Povdignah vyprosa tuk zashtoto i drug pyt sme obsyjdali lichnia izbor, no ako smiatash, che e za Religia, otgovori tam.
Naistina mi e liubopitno da znam, zashtoto naposledyk se sluchi tazi tema da se diskutira pred men. Imash li informacia po vyprosa?



Тема Отг: Do Muletoнови [re: ВИ]  
АвторТаня (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 18:24



Здравей ВИ,

Аз не съм запозната с религиозните причини за обрязването, но е истина че повече от 2/3 американци са обрязани (без да са евреи или мюсюлмани) - и това го правят от стадно глупаво чувство - медицианта според мен не е съвсем съгласна че чисто хигиенните причини са достатъчно добър довод - поне гледах филм за това и така разправяха разни лекари. Аз ако имам син не бих го обрязала - макар че знам че колкото по-възрастен е човек, толкова по-трудно се понася тази операция. Така че ако след време реши, че е иска да бъде обрязан може и да ме обвинява за това - та така по въпроса за правото на избор
Много по-страшен е въпроса с обрязването на жените - знам че и до ден днешен го правят тук таме. А това е далеч по-жестоко! Пак им се чудя на лесно управляващите се американци как не са приели и тази гениална идея
Чао!



Тема Отг: Обрязването [re: ВИ]  
Авторedi (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 18:38



ama, tova naistina li e istina? ce se oriazvat "pogolovno"?

s kolko % e taka?
ili s kolko % unas sa obriazani? nekoi nnaeli???




Тема Отг: Do Muletoнови [re: Таня]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 18:46



Tozi e edinstveniat choveshki otgovor, koito poluchih po vyprosa! Blagodaria, Tania :-)))



Тема Отг: Обрязванетонови [re: edi]  
АвторТаня (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 19:02



За България не знам процентите - но за Щатите е наистина 2/3 - американец ми го каза съвсем наскоро по повод раждането на една позната тук - тя роди момиче но я попитаха предварително ако е момче дали ще иска да го обрежат. Просто наиситна е поголовна практика.
За България си спомням че помачета и турчетата ги обрязваха само че до 7мата им година - сигурно има към 30% българи (в това число и българомохамеданите и българоевреите) обрязани по една или по друга причина.



Тема Za USAнови [re: Таня]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано28.09.00 19:16



I az zatova glavno povdigam vyprosa zashtoto moiata nai-dobra priatelka jivee v USA i naskoro rodi momche, i mi kaza, che iskali da go obrejat. A edna druga poznata amerikanka mi kaza dva dena po-kysno, che ako ne go obrejat bebeto, amerikankite niamalo da go haresvat. Tia samata ne haresvala neobriazani gospoda.
Inache, i az kato razbrah predi niakolko sedmici, reagirah podobno na Edi. Mnogo se uchudih.



Тема Отг: Za USAнови [re: ВИ]  
АвторDrug Vasko (Нерегистриран)
Публикувано29.09.00 04:39



Добре де, глупаво е, какво има да му мислиш ? Те по принцип са си тъпа нация. Вдоят ги за носа, това е. И у нас - обрязват се по религиозни причини ли ? По-скоро по етнически. Така мисля. Правят всичко възможно да ни разделят. Нали знаеш - разделяй и владей.





Тема Отг: Za USAнови [re: Drug Vasko]  
Авторedi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.00 21:46



hubavo de!
kakvo e usestaneto da si obriazan?
imali nekoi takav da kaje?








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.