Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Парите и психологията....психологията и парите????нови  
АвторМУЛЕ (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 21:46



Много същества са попаднали под влиянието на парите.И обкръжението на Мулето е такова. Защо толкова силно се чувствува това влияние?

Парите редставляват влечението на хората, към материални неща...към неща които могат да бъдат купени.Могат да бъдат купувани само материални неща.Парите са застраховка....за бъдещето, за това, което може вероятно да се случи.
Кой се застрахова?
Застрахова се страхливия и пресметливия.
Помислете сами, обичате ли страхливи и пресметливи хора?
Може да ги уважавате...но не ги обичате. Дори и ги мразите вътрешно-презирате ги.
Страхливия и пресметливия, хитрия веднага биват разпознавани...подсъзнателно.
Тях не ги обичат.
Ето защо....те компенсират с това, че сбират и труат материални ценности и пари.Пърите са синоним на възможността да ги трансформираш в материални ценности.
Парите да са спасили някого от смъртта?
Не не са.
Няма и да го спасят....доир напротив....
Ама като начало на темата ...мисла си стига.
Парите мотивират психологията на хората. Хората със желанията си оживяват парите....превръщат ги от инструмент, в смисъл на живота си.В цел на живота си.
Днес присъствувах на една много грозна сцена.
И въпреки въздържанието си, взех участие в нея.
Грозотата беще, грозота на убииствени чувства, минали през няколко подаръци...символ на пари.
Секретарката ми, получела подаръци от единия ни комптърен специалист.... и той сега не пропуска да и натяква....че та взимала подаръците едно време, уж докато имала интерес...а сега.....
Много грозна сцена...отровна сцена....не искам да ви тровя и вас.
Но не взимайте подаръци....ето така...защото после...това е съвет.




Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: МУЛЕ]  
АвторВИ (Нерегистриран)
Публикувано20.09.00 23:33



Не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава.



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: МУЛЕ]  
АвторLA_PIOVRA (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 01:14



......ммммммм дааааа ......
така е и го знаем и го говорим и го пишем и си мислим, че го разбираме и си внушаваме, че го проумяваме ....
и аз си знам за психологическите патерици, за вещите, които ни придават самочуствие ... и за това колко могат да бъдат жалки някои хора без злато, телефон и кола ... те и с това са си жалки, но поне не се потискат и някак си тушират чусвото, но не могат да избягат от него .....
да! е и!?

щом като парите са толкова голямо зло, защо се потискам и ме заболява нещо, когато видя бедни, одрипани и мръсни хора. .... мисля си колко ли са нещастни и защо не мога да има помогна ....

всъщност какво значение има щом като се чуствам добре!?



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: МУЛЕ]  
АвторErin (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 06:58



Аз пък така и не се научих да получавам подаръци, избягвам го винаги, когато мога, дори ако ми се иска... За материални неща говоря. Все се напъвам и се ослушвам в човека отсреща, който ми подарява, и ми е невероятно трудно да разбера той защо наистина го прави.
Не ви ли смущават предметите, които застават между вас и някого, на когото държите?



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: МУЛЕ]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 09:46



парите да са спасили някого ? - пита мулето
абе муле от луната ли падаш?
виж доходите на 90% от хората, виж цените на лекарствата , цената на една операция и ще спреш да задаваш подобни въпроси.
естествено всяко нещо в големи количества е пагубно.
и с кинтите е така.
наличието на пари не намалява процента на простотия.
тази дебелащина , простотия .....и т.н. на хора с кинти тук е право пропорционална на количеството кинти.
да де.
темата е дълга и кратка.
не трябва да има крайности.
ебати и тъпотията написах за крайностите.....
не знам муле кво толкова ти е чудно за кинтите?
кинти като кинти, и хора като хора.



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: ВИ]  
АвторPYTHON (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 09:55



kolkoto и да пишем.....за кинтите де...
не ми е известно някой да се е отказал от тях.
много обичам да слушам как някой ги ненавижда...
много съм слушал по въпроса...
ма странно никой не се отказва от тях .
защо ли?



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: МУЛЕ]  
Авторleela (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 11:29



понякога подаръци се правят, за да зарадват някого.....аз върнах някога един коледен подарък обратно на човека, мислейки да съхраня отношенията ни в измерение, където парите (или подаръците купени с пари)ги няма, но не ме разбраха....впрочем получи се така,че оскърбих един човек.
муле, бедният винаги ще каже,че парите не са всичко в този свят, може би защото няма избор, може би защото е погледнал в своя си вътрешен свят,може би заради по-простия начин на живот...има много причини...
парите не са спасили никой от смъртта, да, но са помогнали на много,които ги имат да се излекуват и да живеят..в българия парите се държат едва в 5% от населението...останалите практически са обречени ...ти виждал ли си дете, на което му изтичат очите по шоколада,което яде друго дете, не по спортния мерцедес, а по скапания шоколад...
защото тези 'трансформирани материални ценности' са в този материален свят, в които и ние влачим материалните си обвивки и е трудно, адски трудно да се опиташ да го надскочиш.....някои успяват, повечето не.



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: Erin]  
АвторЧеНе (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 21:37



О, миг поспри !
Да пия на живота от нектара
Опипах джоба, никакви пари
И казах на мига да се разкара.



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: ЧеНе]  
АвторС.п.у.к.и. (Нерегистриран)
Публикувано21.09.00 23:07



Всъщност, ако смея да запитам, ти какво си, аджеба? Защото по постингите не разбрах. СВАЛЯМ шапка на предполагаемата ти възраст и ... опит(?), но все пак не съм наясно. Моля, осветли ме .



Тема Отг: Парите и психологията....психологията и парите????нови [re: leela]  
АвторЯR (Нерегистриран)
Публикувано22.09.00 01:24



leela, точно това е проблема. Всички които биха имали сили и възможности да го променят скапания материален свят се опитват да го НАДСКОЧАТ. Или да го изкарат НЕРЕАЛЕН. Да се извисят над "елементарните" неща.
и ще виждаме как на дете му изтичат очите по някакъв скапан шоколад, ще го гледаме докато не осъзнаем че само от нас зависи дали дето ще го гледа.
Какво разбира то от извисеност на духа? Какво общо има то с нечия религия?
Детето просто иска един РЕАЛЕН шоколод.
Материален източник на енергия. вкусен.
Ама то какво ли зависи от нас. Нищо. Ще гледкаме и ще си траем. Защото така ни е по лесно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.