Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговори  
Автор ЯR ()
Публикувано29.08.00 19:22



За Мулето и тези(ако има такива) които ги интересува моят отговор: Така, значи личноста спира да съществува, личното съзнание спира да съществува, ЛОГИКАТА изчезва. Дотук е ясно, но крайно неприемливо (за мен, но предполагам, че не само за мен е така). Твърдиш че обществото е чисто механичен сбор, а не е ли и твоето "цяло" или "по висше" също толкова механичен сбор от "души" или "същества" лишени от индивидуалност и логика? Животът е създаден чрез секс, това са твои думи (макар че ти НЕ съществуваш, следователно не мога да нарека написаното от теб, дори "написано от теб"). >>Както крадеца вика "дръжте крадеца", така и страхливите обвиняват другите в страх. Отново твои думи... но нали Мулето обвини хората че ги е страх от панелите и свободата?! Тук , само за малко ЯR в стил Мулето.:) АЗ (и не само аз) съм ЛИЧНОСТ. АЗ (и не само аз) съм СВОБОДЕН. АЗ (и не само аз) създавам неща които са РЕАЛНИ. ЯR не знае отговорите на всички въпроси. Отговорите които знае ЯR са за всички които имат ЛИЧНО желание да ги получат. ЯR задава въпроси за неща които НЕ знае. ЯR прави грешката да задава въпроси на същества които НЕ МОГАТ да знаят отговорите. ЯR не си противоречи. (поне се опитва да не го прави) "Проводник на по висшето" и "по висше" на съществуват, те не са реални, когато осъзнаеш това ставаш ЛИЧНОСТ, ИНДИВИДУАЛНОСТ. Нереалността трябва да бъде изживяна и трансцедентирана- тоест да се мине през нея.Едва тогава започваш да осъзнаваш реалността....И ДА Я ВИЖДАШ С ФИЗИЧЕСКИТЕ СИ ОЧИ, ДА Я УСЕЩАШ С ВСЯКА ЧАСТ ОТ ТЯЛОТО СИ. ВСИЧКИ неща възникват и изчезват, усещат се, раждат се и умират.Те СА реални. За да станеш ЛИЧНОСТ трябва да си над бляновете да бъдеш част от нещо по висше от теб. Личното съзнание е реалност. Съществата паднали от друга планета не разбират реалноста, те могат само да я коментират. Свободата е нещо видимо и реално. Химерата за "Цялото" е затвора през който трябва да се мине за да станеш ЛИЧНОСТ. ИСТИНАТА я няма в нито една религия, тя е реална и всяка ЛИЧНОСТ трябва да я осъзнае сама за себе си. МУЛЕТО има реални шансове да стане личност (макар че колкото и да не му се вярва той се възприема като такава)... но за сега са само шансове.

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано29.08.00 20:28



Мулето благодари и се усмихва на постинга, който си му написал.То пита, защо Иисус в последния момент е казал:" Да бъде ТВОЯТА воля!".....????.Защо не е казал:"Аз см личност, аз съм реален..и всико което съм направил е реално и не е твоята воля а моята воля?" Иисус не е имал личност.Иисус не е имал индивидуалност.Той е имал такава индивидуалност, той е бил неповторим, но тя не е била твърдение, като твоето твърдение.Твоетъ твардени е фалшиво, то се базира на сравнението ти с другите същества, то е механично. Съзнанието е реалност, но то не се вижда.То е невидимо. И много малко същества има , които са го постигнали. Иисус,Буда,Заратустра,Лао Дзъ...Иван Рилски,Дънов, ...и т.н. Дори учениците на Иисус не са притежавали съзнанието , за което пиша, иначе нямаше да се крият във вярата си и нямаше да бъдат настрани от Иисус, в последните му моменти. Да има съзнание, съзнание космическо....неземно, над земно, извънземно...но ти още не го владееш.В космоса нещата се раждат и умират-те не са реални.Реален е космосът, той не се ражда и не умира...той постоянно се променя...както и ти. Не спори с Мулето ...вникни в себе си, усети че във всеки момент си с нещо по различен,по обогатен..... "Опознай себе си, ще опознаеш света.И ще опознаеш Бога." Но пътя започва с опознанието на себе си...Дерзай.

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор ЧеНе ()
Публикувано29.08.00 21:12



ЯR, на входа табелата "Не се вземай толкоз на сериозно" падна преди известно време. Толкова често хлопваха вратата, че скърцането довяваше спомени от студентско общежитие с присъщия ентусиазиран кипеж :о) Със свои думи, радвам се че синдромът на масата "плуване в стил коркова тапа" не владее идентичността ти. Да се живее с оправдание, че нещо извън нас ще вземе решение вместо нас е жалък блудкаш. Но става за първосигнално действащи. Нека призная, че в безметежна младост прескачах къде съзнателно, къде - не, да си напомням че дължа на другите зачитане на мнението. Че не започна ли дебат с позитивна нагласа, скоро ще предизвикам отношение равно по големина и опасно по посока. Добре, че този свят е пъстър с позиции и такива, които не се притесняват да ги заявяват. По-силните в аргумента, обаче владеят убедително способността да се преместят мислено в обувките на събеседника и за част от времето, погледнат нещата различно. Наричат ги свободни :о)

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор The_Beast ()
Публикувано30.08.00 09:57



Начина,по който хората се опитват да създадат обществото, го прави механичен сбор. Не ме интересуват другите аспекти на "механичен сбор", но просто човека няма силици да направи нещо повече. А и не можеш да свържеш различни неща без между тях да има противоречие. Обществото си е просто една система във вселената, като всяка друга такава. В нея си важат законите на хаоса и това, че си мислим, че човека е интелигентно същество, не го отличава много от някоя скала, летяща из космоса. Опитайте се да направите "общество" (в кавички) от метеорити.

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор ЯR ()
Публикувано30.08.00 16:15



Че се приемам сериозно, приемам се, но не чак толкова. Просто срещу крайните убеждения на Мулето аз използвам крайни понятия (и аргументи за разлика от него:). Не знам дали сте чели по старите ми post-ове (стари,стари, на около седмица, не повече) относно Мулето и това което той(то, тя... може би "те":)) смята за реално. А иначе Мулето веднъж написа "Мулето е доста по напред с материала от теб"... е съгласен съм. По напред е с избягването на отговори които не знае, с мъглявите увъртания, с противоречията. По едно време даже се съмнявах че чете написаното от мен, толкова липсваше връзка между въпросите които задавах и това (не бяха отговори) което той пишеше.Твърди че само логичните същества (по нисши според него) задават конкретни и ясни въпроси, но и той прави същото (примери много). Разликата е там че по нисшите логични същества могат да дадат конкретни отговори, а той като по висше не може. Не знам дали сте обърнали внимание но на няколко пъти аз ползвах неговите думи с променени етикети: "Цяло"="Общество", "Проводник на по висшето"="част от общество", "Душа"="Личност", смехотворното е че той застана и срещу тях. Постоянно променя темата на "разговора" към нещо в което мисли че е по добре подготвен и избягва темите които го карат да се замисли над нещо като "Прав ли съм все пак?". Съжалявам че не стоим един срещу друг и не водим устен разговор (спор). Мулето заявява че нещо Е или НЕ Е реално, без да приложи и най малкия разумен довод в подкрепа на твърдението си. Той просто бил по висше същество и разбирал всичко без доводи и доказателства. То (по висшето) си било по хубаво. Точка. Какво му е по хубавото? Защо е по хубаво? Конкретни въпроси. Липсват конкретни отговори. Получавам нещо като "Просто е по хубаво. Защото така.", Е ще ме прощавате ама това май не е много реално в текущите условия. Мулето ми казва да не споря с него. Защо? След както стоиш зад някаква идея, според мен, трябва да си готов да я защитиш. Явно Мулето не може. Аз не мога да ви кажа кое е реално и какво е да си свободен, но не мога, ама наистина не мога да приема някой или нещо да тръби на всеослушание че неговата житейска философия, неговите разбирания и вяра, са най правилните, най реалните и всички останали са слепи, заблудени роботи. Извинявай Муле но ти правиш точно това. Темата за библията и Исус. Дълга... и скучна. Така... да се разберем. Ще ЧЕТЕМ ли библията или ще я ТЪЛКУВАМЕ? Ако ще я тълкуваме то смисълът на занаятието изчезва. Ако се понапъна малко до ден-два ще ви трясна 5-6 коренно различни тълкувания кое от кое по различно и противоречащо на останалите. И не само аз го мога тоя номер.:) Така че предлагам да я четем. Но намерим ли заедно несъответствия (не ми се вярва някой фен на четивото който на всичкото отгоре вярва в него да се съгласи че в библията има несътветствия, ама си надявам поне тези които още не са си избрали религия да ги вземат в предвид) спираме с четенето. О, Муле, недей, спести ми отговора: "Има само един начин да четеш бибилята, тълкуват я тези които не я разбират":))) Ха, току що ми хрумна... искаш ли да започна да пиша с твоя nick и да видим дали някой ще разбере кое е истинското Муле и кое ЯR:) Майтап, не бих го направил. Мнението ми за библейския бог... като стане нещо хубаво - такава била волята МУ (забелязвате ли ЛИЧНОСТА в обръщението), като стане нещо кофти - неведоми са пътищата МУ или пък те подлагал на изпитание, общо взето деспотична личност не признаваща друго мнение освен собственото си такова. Смешка. Новия завет.. ха. Евангелие от Йоан (смятано за най достоверно) е писано най късно (има няма няколко века!). По тоя повод да седна и аз да спретна едно Евангелие а? Ще хвана някоя и друга връзка във Ватикана и ще ми го включат в следващото издание на библията:))) Та да си започваме с литературката: В библията пише че Исус е бил равин. Споменава се за град Назарет а не за понятието "Назарет". Познанието грях ли е? Исус син божий ли е бил? И ако ти шибна един шамар ти ще ми подадеш ли и с влажен поглед и смирение другата си буза за да повторя упражнението?:)) Не ме разбирайте погрешно, наистина уважавам мнението на Мулето. Е, стига толкова за сега че станаха към 5К текст:)

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор ЯR ()
Публикувано30.08.00 16:20



ако някой иска да каже нещо, а не иска да го пише тук.:) Моят e-mail: rr@dir.bg

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано30.08.00 18:42



Ти ощи не си усетил...затова ще ти пиша нещо, като пример. Иисус постоянно е говорил на учениците си в притчи. Учениците му задавали въпроси, на които той отговарял с притчи.И те горките не разбирали и му се сърдили. Защо? Защото си били обикновенни същества, с обикновенни разбирания.Така притчите са се запазили свежи и неразгадани и до днес.Мулето няколко пъти се опита да декодира тук притчи или мисли на Иисус.Няма смисъл.Все още няма кой да ги приеме.Не да ги приеме, като догма.Не! Догмите са вериги, догмите са окови.Да ги приеме като начин на мислене и разсъждение,да вникне в тях и да бъде ощастливен, че усеща пулса на Иисус.Той не е мъртъв-той е жив.Това с Божия гроб в Йерусалим е една от малките лъжи.Това с безсмъртието на Иисус е от истините.Но това не се вижда, и ти ще го обявиш за нереално. "Обществото"= "цялото"...падам от смях.Това е жалко ако така си разбрал написаното.Цялото това се всички вселени , всичко живо и неживо...всичко видимо и невидимо....БОГ. Обществото е ...химера.Никъде, дори в Библията не пише, кой сътвори обществото.Ако някой го е сътворил, то това не е Бога. Ако така разсъждаваш...не зная има ли смисъл да водим полемика.Тази полемика не е спор.Думата спор, произлиза от думата "пор"...само нечистоплътните и смрадливи същества спорят или стават сПОРтисти.И те вонят. Няколко пъти ти цитирах ИИсус и сега ще го направя отново: "И елате та ме последвайте"...той не казва да четем писанията, или ако ги четем, то да търсим духът им.Той казва, последвайте ме, опитайте начина на живот ,който и аз съм водил, постигнете това, което аз съм постигнал....СТАНЕТЕ МОИ БРАТЯ, така както ви ситам аз. Останалото, между нас казано си е живо халтурене и плямпане. Ако успееш, Иисус ще ти са покаже...и ще можеш да го питаш за всичко.И той ще ти отговаря.И тогава Мулето няма да ти е нужно.....

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор ЯR ()
Публикувано30.08.00 18:52



елате и МЕ последвайте?!?! МЕ? станете МОИ братя?!? МОИ? защо говориш за бог с "ТОЙ" нещо пречи ли да е "ТЯ". смешно. обществото като понятие? какво ще кажеш за "ТВОЯ народ" споменава се поне 200 места в твоя древен наръчник по плямпане. падам от смях.

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано30.08.00 20:24



Ти се дразниш...без да знаеш.Иисус е казал, че идва тук за да спаси "страждущите"...стоящите на стража и ждущите, тоес чакащите.Иисус е казал че идва да спаси "людете си" , а не народа си.Това е грешка при превода.Любете, е преведано ка то народ...такива грешки в билията има хиляди.Но ти трябват очи за да ги видиш. Спирам да общувам с теб...няма смисъл да "плямпам".Ако искаш да плямпаш, може да го правиш с други...ще усетиш разликата. Хората коагто говорят за Бога имат предвид себе си.Те дори си го представят като белобрад старец, като пенсионер..../смея се/.....Тяхното обръщение към Бога , не го интересува, той не ги слуша, защото може да надникне в сърцата им.Там в сърцата им вижда лъжите, още преди да са изречени...затова има толкова страдание в света. Затова....!Няма нищо случайно. А ти....! Остани си с обществото си...и ако някой път ти писне от това общество, повикай Мулето...то е по интересно и то веднага ще ти се отзове.Обществото никога не може да ти се отзове, защото не съществува-то е химера. Но ако повикаш Мулето не се дръж така глупаво...и мисли, а не спори.

Тема ЯR, Мулето, Свободата, въпроси и отговоринови [re: ЯR]  
Автор ЯR ()
Публикувано31.08.00 09:14



не съм се смял така добре много отдавна:) Мулето спира да "общува" с мен.:))) "общ"ува:) и няма да плямпа вече:) Не аз, Муле, ти трябва да се научиш да мислиш. аз мога и да се развивам в тази насока, но ти трябва да започнеш от А и Б. пътя който трябва да извървиш за да се отърсиш от сляпата вяра е дълъг и труден. мисля че ще се справиш. ... някой ден. С много уважение ЯR.


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.