Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Психологията на заплатата....нови  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано10.08.00 22:15



Който получава заплата, е продал себе си. Продал е себе си, за жълти стотинки. И психологията му, е за жълти стотинки. Той така е оцеинл своята собствена психология. "Аз съм господар на положението!" мисли си някой. Не ! Ти не си господар...ти си слуга на положението, Ти вършиш това, което ти заповядат. Избираш,примерно, да си вадиш лична карта днес, утре или в края на годината. Дори стоиш на опашка.../смея се/ Толкова е твоя избор. Толкова си господар.Да избереш деня и месеца, в който да си извадиш личната карта...с която да документираш със снимка, че си овца. Но да си избереш,дали да си изкараш карта или не, дали си овца или не, това не е твое решение. Ти дори не си задаваш въпроса , искаш ли да се подпишеш на документа или не искаш, длъжен ли си да се подпишеш или не. Длъжен ли си?Не си длъжен...няма такъв закон. Не си длъжен , но...си слуга. Ти си слуга на стражарите, които те подвеждат към гишето за картите.Дори и чакаш на опашка, дори и плащаш за да чакаш. Знаеш ли защо си овца? Защото даваш вълна и ще ти я острижат.Затова. Защото даваш мляко, и ще те издоят.Затова. Защото имаш месо, и ше направят от теб овче курбан-яхния, като акцентират първо на Кура, а после на яхането!Затова. И всичко това, за жълтите стотинки. Ам вие с какво си мислите, че хващат рибите? Със червеи и друга евтина стръв. И вие сте хванати с такава евтина стръв. Защото сте се продали евтино..../смея се/ Психологията на заплатата...психологията на прецакването. Е признайте си де..... И не се надувайте, уж сте толкова умни и толкова годни. Ако бяхте толкова умни и толкова годни, вълната ви нямаше да виси в магазина...а скалпа да се мъдри в паспорта...../смея се/ Защо не развъждат промишлено скакалци, например? Или диви пойни птички...или гущури? Защото от това няма да има делавера...../смея се/ А каква е вашата полза от делаверата? Ползата е , че сте си загубили свободата. И крякате като домашни гъсоци през есента... и се силте да излетите....от единия край на улицата, до другия.... и хвалите демокрацията....че не сте в обора..../смея 8и се/ Гъската си и ГЪС-ка....от там и идва името..../смея се/ Психологията на домашните гъски,дето виждат че дивите гъски отлитат и подхвракват и те.....силят се от края да края на улицата. И отлитат....в тенджерата....на стопанина/смея се.

Тема Пък аз не...нови [re: МУЛЕ]  
Автор зу ()
Публикувано10.08.00 22:21



Е, заплата не получавам, щото не работя... Но пък ми е добре да съм гъска. Угояват ме, вардят ме от вълци, курник са ми спретнали, е, снасям им яца, ама то е така - аз на тебе, ти на мене... Доволна съм, кво... ;о))))))

Тема Психологията на заплатата....нови [re: МУЛЕ]  
Автор Гъската_Мими ()
Публикувано10.08.00 23:22



Хи хи... много сладко... обаче да не забравяме, че има и гъски с нетривиално поведение... опиташ ли се да им отскубнеш перо, залепваш и... няма отърване, докато гъсчицата сама не реши :-))) Или пък онази, дето ти спасява кожата, като ти намира вълшебната билка...:-))) Те гъските са като хората- в повечето има само черен дроб, но в някои дори същество като теб би могло да открие... кой знае... :-))) МУЛЕ, ти като че не си бил на заплата!!! Да, продаваме се! Но и в това не сме еднакви. Нито в целите, нито в средствата! И не продаването за заплата отнема свободата в човека. Свободата е усещане, а не състояние. Пък и в крайна сметка, добре, че се продаваме, а то иначе как някои много "осъзнати" ще могат да си карат мерцедесите с небрежна артистичност?! :РРР

Тема Психологията на заплатата....нови [re: Гъската_Мими]  
Автор ВИ ()
Публикувано10.08.00 23:48



хех :-) Здрасти. Радвам се на този ник! Току-що Му пак ме нарече гъска в друг клуб. Сега ще се опитва да те "разфасова" и теб, ха ха, ако не се сети коя си. Омагьосаните са различни :-) Не знам дали е чел приказката.

Тема Психологията на заплатата....нови [re: ВИ]  
Автор Гъската_Мими ()
Публикувано11.08.00 00:01



Мдааа:-))) 99 на 100 не я е чел. Дали да не му я прочета, а? И ще го накарам да напише за домашно библейски разбор върху нея хихи... Може да медитира на Рила върху различието на омагьосаните и допирните точки с магията на различните;-))) P.S. Този ник и някои други са ми "запазена марка" от минали online-прераждания...

Тема Психологията на заплатата....нови [re: Гъската_Мими]  
Автор ВИ ()
Публикувано11.08.00 00:15



Ха ха! Ама ... ха ха! :-) Успех на Мулето-Булето! :-)

Тема Пардон :-)нови [re: ВИ]  
Автор ВИ ()
Публикувано11.08.00 01:47



Не ме бил нарекъл гъска, а патка :-) Сладурче е Му-то :-)

Тема Психологията на заплатата....нови [re: МУЛЕ]  
Автор питон ()
Публикувано11.08.00 11:59



за голямо съжаление въпросът със заплатата донякъде стои точно така. взимаш продаваш се , чакаш заплата, чакаш това , надяваш се на онова,пързалят те за еди какво си...... аз не казвам че не съм циник, но муле ти си по голям и от мен май. не съм сигурен кой е по голям циник от нас двамата. но това няма значение и то никакво. разсъждаваш като човек свободен, който не е на заплата, който не се реди на опашки за лична карта....... и така нататък. и какво излиза ти не плащаш сметка никому, не чакаш , не си овца...... доста ефектни разсъждения които може определено да впечатлят всеки човек с малко стаж в живота. излиза че ти рожбата на новата демокрация не си платил никаква цена, успял си да надхитриш всички, освободил си се .....и нещата са направо .....върха на сладоледа..... луташ се сега, трудно ти е да намериш себеподобни, опитваш се да се дистанцираш от определени неща...... проблемите на хората ти се струват досадни, жалки......направо ги презираш... аз те разбирам ..... но странното за мен най много от всичко е следното: - опитваш се да прокараш идеята че си надхитрил дявола. да! точно така! вижте аз какво направих ........така и така.....и сега еди какво си.... при това не платих нищо....... голям хитрец си муле! да го знаеш. няма такова нещо . платил си си като поп мой човек. това не е от книжките .....от личен опит е....... около 3 години и аз разсъждавах така като теб , с тази разлика че бях прибавал и хората които дават заплати. и от тях ми се повдигаше.... но това е друга тема..... никой не е прецакал дявола. той винаги ти праща сметката, и ти винаги я получаваш..... и плащаш! няма начин да не платиш. няма! хората си продават труда, гъза........и им плащат за това....... и ти плащаш , няма начин...... това е положението. не може да се каже кой повече плаща...... всеки му се струва много, мнооооооо.......... по добре ще е да пия една бира след толкова писане. а от мен какво? освен да пожелая на всички да се продават по скъпо какво друго? и не забравяйте оня винаги изпраща сметката. винаги! и плащайте ....защото.... успех !

Тема Психологията на заплатата....нови [re: МУЛЕ]  
Автор leela ()
Публикувано11.08.00 14:05



Че какво лошо виждаш в идилията на гъската барабар с малките гъсенца...безобидни божи душички.......но друго нещо е свободата, не в и в това да се редим на опашка за жалката си заплата, нито в това да правим обратното, напук на всички социални игри на хората.

Тема Психологията на заплатата....нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано11.08.00 14:05



Първата реакция Питон е такава... Никой обаче , освен теб, не прие така нещата. Всеки , а и ти, се опитваш да намериш оправдание. Ако четеш по горе...писах за психологията на прецакването. Разбира се...не може да не се прецакаш...лабиринта е такъв. Важното е да знаеш че лабиринта има изход и ...да го намериш. И Мулето пради години...преди доста години преживяше на яслата на заплатката и се е навеждало ..тоест "надупвало" пред касата и касиерките. Но ...не ми се спомня...щото и на мен ми се драйфа.....пфу. Така че ...на мен и сега понякога ми се повръща, когато наблюдавам някои неща...спомена ми е още пресен.....така че... в това, което Мулето пише....има и малко самонасмешка. Хубаво е да можеш да се надсмееш над себе си...нали Питон? Не всеки го може. Ако пиша това, освен да ви раздразня, има и друг смисъл. Рядко се замисляте върху това, кога и как избирате. Вярно е че сегая както сте я докарали...трудно можете за развържете възела.... Но вие въобще не мислите за това, как може да се развърже възела. Вие мислите как да постигнете целите си...а така възела се затяга. Мулето с моркова отпред и камшика отзад...пфу...пфу. Мислете си...защо е вързан този възел? Защо не можете да се развържете.... Кое е общото е кое частното в тези гордиеви възли.... Мулето със съчувствие ви провокира...не е от злоба...не е със подигравка...но насмешка и съжаление ....има ...и то доста. Колкото но мерцедеса, както една дама ме подбъзгва, КОЙ от Вас ако има мерцедес и такиво възможности като Мулето , би ги зарязал и оставил на другите? Защото с отказа от лична карта, изчезва и книжка и още много неща, които трябва да отхвърлиш, като принуда , за да се продадеш на системата. Още от сега, зная че ще пътувам с колело или с градски транспорт....и ще търпя още един куп неудобства.... или по точно, ще се откажа от "удобствата " на системата...защото те са ....мост към продажбата за жълти стотинки. Не се обиждайте от това,написаното,...то няма за смисъл да ви обиди, а повече за да ви раздразни...малко...малко. Може би и някой друг ще се размисли и ще намери и друго разрешение за излизане от системата на прецакването,която се нарича с много имена...общество, държава ..и тн.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.