Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Размисълнови [re: МУЛЕ]  
Автор ВИ ()
Публикувано28.07.00 12:35



Mule, da ne si bil chlen na BKP?

Тема Pak blagodariaнови [re: МУЛЕ]  
Автор The_Beast ()
Публикувано28.07.00 14:00



Пак благодаря на Муле-то за потвърждението, че писанията не могат да се вземат на сериозно. За Ван Гог. Мисля, че той прекалео много е искал да изтъкне колко красота дава на света и се е стремил да провокира хората към такова мислене. Всичко е плод на желанието да се хареса на някой. И то много. Чичко Фрой би търсил корените на това нещо в детството. Между другото имам една книга за него и ще взема да я прочета. Крайно време е.

Тема Pak blagodariaнови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано28.07.00 14:13



Чета и се смея....чета и плача....направо да ти стане тъжно. Е не от всичко де ...има и приятни за четене неща. Един Мислител...това което пишеш е твоята посредствена оценка за гениалността. Посредствения не може да оценява гениалното.Низшото не може да оцени висшето.Ван Гог е ВАН ГОГ....а ти се напъвай ...но има много да се напъваш...ще получиш херния.От мислене...херния....ха ха х аха ха ха ха ха х Ван Гог е живял така, както и смятал за добре.Той няма неизпълнено желание, защото неговите желания са били изключително малки и зависещи от него.Той е бил гениален, и както винаги, това става ясно след смъртта му....защото хората не признават все още жив гении....Те първо го убиват, а после го превъзнасят. Ако някой е признат за гении преживе, да знаеш, това не е вярно.Това е някое същество, обикновенно, което е набедено за гениално. Същия случай е бил с Иисус, с Буда и ....със всеки гении... ако той е такъв.Те първо са отритнати, убити...едва после-..... Стига толкова....ядно е ясно...ти си мислиш ,че мислиш. Дано някога...едното мислене изчезне.....а с него дано изчезне и другото......

Тема Pak blagodariaнови [re: МУЛЕ]  
Автор The_Beast ()
Публикувано28.07.00 15:28



Да, ама гениалността не е това да не ядеш по три дни или да си режеш ушите. Всеки може да не яде по три дни или да си итреже ушите. И даже всеки може да бъде накаран да не яде по три дни или да му бъдат отрязани ушите. Насила. Нима това е гениално. Да напраиш нещо със сила. Върху себе си или върху някой друг. Пълни глупости. Разсъждения постфактум. Фактите ги има и всеки може да декламира върху тях. Всеки иска да се прави на критик. Да сте видели досега паметник на критик. Няма. Няма и да има. Защото никой не може да разбере гениалността. Ако някой можеше, всички щяха да правят гениални неща. Защото не човека е гениален, а това, което е направил. А гениалността е нещо случайно и не се поддава на управление. Затова човека няма никакъв принос за гениалните си постъпки. Затова Ван Гог е едно нищо само по себе си, въпреки че картините му са.

Тема Pak blagodariaнови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано28.07.00 15:45



Сине...чета те много внимателно. Ти си подчертала думата "Видиш"....защо? Това подчертаване е подсъзнателно.Ти не знаеш защо си го наравила.А ако имаш обяснение, то не е това, което си мислиш. Тазо дума е ЗОВ....тази дума е Подкана.Ти зовеш, да ти бъде обърнато вниание....да бъдеш приета такава , каквато си. Ти се бориш със себе си....страдайки в раздвоението си. Ти си подчертала и думата НЯМА....а тя е отказ...тя е запъване тя е съпротива. Не познавам някой, който да казвал думата "НЯМА" и да не е попаднал в яма....ха ха ха ха ха ха "Както и аз правя"....е цитат от постинга ти. "Както и аз правя"....съдържа упрек,намек за грешка...... Има ли значение какво прави Мулето? Няма значение. Но ти му придаваш такова значение...за теб има . Изхвърли упреците...те ще те спънат...по пътя. Мога да анализирам още....но .....

Тема Pak blagodaria, МУЛЕнови [re: МУЛЕ]  
Автор Sin ()
Публикувано28.07.00 19:57



Доста време ти трябваше да го измътиш. Аз мога да ИНТЕРПРЕТИРАМ нещата по друг начин :-) "Ти си подчертала думата "Видиш"....защо?" - защото правя разлика между гледането и виждането, при това напълно съзнателно. Щом усещането ти е за зав, значи имаш нужда да чуеш именно зов! "Ти си подчертала и думата НЯМА" - така е, постоянно попадам в ями, но предизвикателството да подаря част от физическото си тяло като доказателство за "гениалност" определено не влиза в представите ми за себеизявяване. Майтап, МУЛЕнце, не схвана ли?!!! "Както и аз правя"....съдържа упрек,намек за грешка...... " - нито упрек, нито намек. Съвсем явна констатация на базата на по-горе написаното от теб. Позволи ми обаче да си запазя правото сама да решавам кога и кой (какво) има значение за мен. Разрешаваш, нали? И без това не можеш да ми забраниш:-) Малко ти е плитък анализа...медитирай върху дълбочината на плитчината!

Тема Pak blagodaria, МУЛЕнови [re: МУЛЕ]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.07.00 21:36



Копни с дълбачката и плитчината ще стане дълбока ... :)))

Тема Pak blagodariaнови [re: МУЛЕ]  
Автор Един мислител ()
Публикувано29.07.00 12:11



Както винаги Муле си подходил мнооого повърхностно към въпроса. Ван Гог, казваш, нямал неизпълнени желания..... Прочети му биографията или гледай някой биографичен филм за него. Той е бил безнадежно влюбен в една жена, т.е. имал е желание, което не е било изпълнено. Освен това се е занимавал с теология и никой не е приемал интерпретацията му за Бог. В последната фаза от живота си се е затворил, разочарован от всички и само е рисувал.....това ли наричаш нямане на неизпълнени желания. Може би именно подтиснатите му желания са избили в такива хубави картини.... Във всеки случай не искам да живея живот като неговия. Не искам да си режа ухото..... Ако на това му викаш гениалност. Мисли малко муле, няма да ти навреди!

Тема Pak blagodariaнови [re: Един мислител]  
Автор ВИ ()
Публикувано29.07.00 12:23



Не искай от никой това, което не може да ти даде.

Тема Pak blagodariaнови [re: ВИ]  
Автор BajIvan ()
Публикувано29.07.00 13:26



по принцип не бива да искаш нищо от никого ... но това е друга тема :)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.