Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови  
Автор ...... ()
Публикувано13.07.00 11:08



awtor : nikoi tema : anti muleАвтор: Никой Дата: 13.07.00 09:14 Му , ако правилно съм усетил , търсиш някаква форма на диалог с мен. Аз не мисля , че той ни е нужен обаче. Не и ако онова което до момента сме изразили като позиции е било искрено. Ти определено нямаш нужда от диалог. Ти имаш нужда от слушател. Ти си като онова малко дете на което са купили ново камионче и то бърза да разбие носа на всяко хлапе , което каже , че неговото е по-хубаво. Признавам си , че никога не съм можел да водя диалог с хора които не подлагат на съмнение вярата си и света който изграждат с помощта на тази вяра. Очевидно си имаш някаква завършена представа за света , която ти толкова много харесваш , че по никакъв начин не искаш да подлагаш на критика. Защо , аз не знам. Може да те е страх , да не би така трудно и грижливо създаденото да се разпадне и да останеш гол , може просто да те мързи , а може да си достигнал онзи личен предел , отвъд който човек не може да надзърне. Аз обаче уважавам тази ти позиция. Струва ми се и че това е отличаващото ни. Чрез всеки диалог аз се стремя да променя себе си , а ти се мъчиш да промениш останалите. Възприемаш се като еталон , който лесно може да бъде налаган спрямо който и да е от стоящите срещу ти. Това в конкретния случай може и да е истина. Може да сработва почти винаги. Но повярвай ми , че ще има моменти в които ще бъдеш тъжно-смешен в очите на стоящия срещу теб. И не това е страшното , а че няма да го схванеш това и няма да можеш да си вземеш нищо от стоящия срещу теб. И не безтемието гони участниците от тези дискусии , а усещането за дежа вю което добиваш при влизането си тук. Наложи се стил на диалог който е безсмислен от гледна точка на търсенето на някакви отговори. Подхвърля се някаква идея и толкова. Всички които не я схващат или не я одобряват са недоразвити олигофрени , а самата идея няма нужда от аргументиране , понеже е велика , та почти божествена. Дори и това не е страшно , но ние с теб прекалихме. Всеки път едно и също - аз не спирам да твърдя , че нищо не е такова каквото е , ти не преставаш да венцеславиш някаква своя сложна комбинация от теология , окултизъм и метафизика. Предполагам , че омръзнахме на всички. Преди време в Университета и аз като теб се питах , какво ще правят останалите в упражненията по философия , ако мен ме няма. После просто престанах да ходя на тези упражнения , но да ти призная упражненията не секнаха. Някой е ходил на тях и нещо все пак се е говорило. Завършвам както обикновено отричайки написаното до тук. Отхвърлям изцяло възможността да съм достигнал до някакъв верен извод. Дори и това обаче не обезсмисля усилието което всеки един от нас може да направи да уважава този който вижда пред себе си . Да смири себе си до толкова , че да се приравни към останалите. И ако те са наистина по-незрящи , чрез любов и търпение да се опита да им помогне. Бе да ги унижава , без дори да им даде да разберат , че са подпомагани , защото са имали нужда от помощ. С уважение! Никой

Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови [re: ......]  
Автор ВИ ()
Публикувано13.07.00 11:53



Aplodismenti!!!

Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови [re: ......]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано13.07.00 12:27



;-))) Ви, това беше моя реплика, трябваше аз да я кажа ....... ;-))) добре казано .... е да де, те упражненият ще продължат да си съществуват, но ще са малко по- различни и ...... а бе ......

Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови [re: ......]  
Автор The_Beast ()
Публикувано13.07.00 15:56



Сега мога да кажа нещо умно тук, ама нямаааааааа. Сори, правя като приятелката ми, която казва: - Искаш ли целувка?? А аз: - Ооооо да!!! А тя: - Ама нямааааа. МНОГО СЛАДКО. Може би Му точно това иска. Да му кажем: - Искаш ли да ти повярваме. Искаш, а? Ама нямаааааа... За да може да продължи да си говори същите неща и да се наслаждава на тях. Да не му отнемаме удоволствието на човека. Това му харесва. Той не иска да ни убеди в нещо иначе нямаше да използва този тон. Той иска да спори с нас и никой да не му вярва, защото така се чувства уникален. Та така. Който го харесва може да продължи да спори с него. Който не го харесва може да се съгласи с него, да го разбере и да му каже, че от устата му струи истина. Няма нищо по-лесно от това да се покажеш че си повярвал.

Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови [re: The_Beast]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано13.07.00 17:19



Никой....Мулето е тук, не защото му трябват слушатели. Ако знаете какви слушатели сте...ха ха ха ха Не че и мулето е по различен слушател...но това, да се изкарвате "слушатели" и едва ли не потърпевши...ха ха ха ха ха ха Ти винаги си бил възпитан ...както и Мулето с теб,персонално, надявам се. Но когато влезеш в кокошарника, какво очакваш да чуеш? Е вярно, някои от кокошките не са вече кокошки и Мулето му е приятно да ги чете.И вироятно в отношениета на Мулето, към тях се усеща това. Както и да е....чакай че ми дойдоха гости и по нататък ще продължа....

Тема obraza na muleto w klub filosofiaнови [re: ......]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано13.07.00 19:24



Продължавам....не търся диалог с теб Никой.Диалог може да има, когато има интереси от две или повече страни. Няма интерес да водя диалог с теб, не защото си аутсайдер, не защото си глупав или лош...напротив.Но ние няма какво да си кажем с теб.Ти си изявен характер и много начетен.Дори и прекалено много начетен....това става проблем....не за Мулето, но за теб. Мулето може да контактува със всякакви и го прави...това ми е хоби...и не на всякъде отстоявам позиции.Няма смисъл да споря навсякъде и със всеки.Казвал съм и сега ще кажа, форумите са удобно място за Мулето, да мисли по въпроси, които сам не си поставя...това разширява диапазона в който мога да разсъждавам. Но когато съм тук,мое право е да пробвам с кого и как да се държа...и какво да коментирам.Знаеш теб много много не съм те коментирал...бих бил некоректен, ако го правя, отхвърляйки размислите ти. Поставените от теб въпроси,в горното, тангират и за отношението на другите към Мулето.Няма да се спирам върху тях, защото те са несъществени.Не ме интересува дали изглеждам глупав или смешен в очите на слепци.И тогава, когато поставяш този въпрос, вероятно си си затворил очите, за да приличаш на сляп.Но Мулето знае, че не си сляп и затова ти пише така...за да усети и цялата пригласяща ти паплач, че е паплач, като куп хлебарки, които се присламчват към чуждото мнение и го подкрепят...с най-различни чувства. По повод извинението ти , за това че СМЕ прекалили...ха ха ха Никой, ти не си прекалил и е излишно да се извиняваш. Мулето постоянно е на границата на прекаляването...това е начин на живот и съществуване...което го е довело до това което вече е. Знай само, че така или иначе, с прекаляване или не, това са интересните и смислени постинги....които карат хората , да размишляват ...участвуват...да се бунтуват вътрешно и външно и ...да престават да бъдат паплач или хора...както искаш го приеми...все ми е едно. Много ти писах...ха ха ха ха а

Тема Мулетонови [re: ......]  
Автор Някой/я от другите ()
Публикувано13.07.00 22:29



Смешно...Мулето не е тук заради Вас глухите и слепите, то е тук и говори на Нас. Мулето знае, кои сме и на къде сме тръгнали и ни дава кураж да продължим по пътя, който сме поели. Прави го защото ни обича и знае, че ние също го обичаме. Ние не благодарим на Мулето, защото знаем че няма нужда от това, ние само го обичаме !!!

Тема Мулетонови [re: Някой/я от другите]  
Автор ВИ ()
Публикувано13.07.00 22:32



Бррррр! Намери си еша! :-)

Тема Кои НИЕ?нови [re: Някой/я от другите]  
Автор Ада ()
Публикувано13.07.00 22:59



???

Тема Кои НИЕ?нови [re: ......]  
Автор Някой/я от другите ()
Публикувано13.07.00 23:05



Мулето знае кои сме Ние !!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.