Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хората се повтарят..и е скучнонови  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано12.07.00 06:53



Защо хората се повтарят и след време, става скучно? Хората се повтарят, защото са жертви на ума си, а ума, това е повторение-минало.Когато се опитват да проектират миналото в бъдещето,те -хората,създават пред себе си огледален коловоз, който наричат бъдеще.Ето това е скуката...и дори и на хората им писва, да вършат и мислят едно и също, по един и същ начин...и търсят начин да сменят името на клуба или средата в която се движат. Хорана не осъзнават че са жертви на Ума си.А ума е един вид компютър, в който са вкарани програми и файлове-абсолтна машина, в която няма творчество.Компютъра работи само с програми, предварително въведени в него.Той не може да работи по програми, които не са въведени в него.Например говора, е един вид програмиране....езика е един вид програмиране.Не можеш да говориш и разбираш чужд език, докато не вкараш в ума програмата на езика.... Ето затова, хората постоянно се опитват да научават нови неща, тоест, да разширяват програмното си осигуряване, да краен предел-предела на побъркването им.По побъркани хора от знаещите има ли?По досадни същества от папагалите, в това число и от професорите има ли?Те са като стара и развалена грамофонна плоча, зациклила в определен пасаж.... Защо става така? Защото хората са лицемерни същества, които постоянно се опитват да бъдат "нещо"...нещо различно от себе си. Защото те искат да се покажат на другите, с неща, които интересуват другите, а не тях самите.Те не могат да се погледнат през собствените си очи и се гледат през очите на околните.Затова е толкова важно, как те възприемат околните, затова те са безпомощни, ако околните ги отхвърлят от себе си. И те се стремят към обичта им, те са готови в името на тази обич, да бъдат слуги, роби....плазмодии. Един мистик умирал..той се казвал Йоан.Някой го попитал, "Ти моли ли се на Бога,сключи ли мир с Него?Смяташ ли че Мойсей или Иисус ще свидетелствуват за теб?" Йоан отговорил на питащия:"Неу се тревожа за Мойсей или Иисус, тревожа се за себе си.Защото Бог няма да ме пита, дали съм бил Мойсей или Иисус, но ще ме пита,-Йоан, ти защо не си бил Йоан? Той няма да ме пита защо не съм бил Мойсей, или Иисус, той ще ме пита, защо не съм бил Йоан.Той ще каже, :Аз те направих специален и уникален, а ти праз цялото време си подражавал на Иисус и на Мойсей....ти достигна ли този връх собствения си връх, или не?Върха да бъдеш себе си?Ти успя ли или пропусна да бъдеш уникален и специален?" В този смисъл, хората пропускат цели животи.Те не се стремят да бъдат себе си...те постоянно подражават на другите, те постоянно лицемерничат, изграждайки и спазвайки обществени стереотипи. И това е жалкото, защото се огледайте,...в модата...в стереотипа на обществото и ще ....ще отговорите ли на въпросите на Бога, ако той ви пита...."Ти успя ли да бъдеш себе си или през цялото време, слушаше другите, какво ти говорят и какво те съветват?" Няма значение ,дали ще смените името на клуба или средата му.Това е външно и несъществено за вас. Същественото е да ви бъде интересно навсякъде, да сте си в дома на всякъде....дори и тук....да можете да бъдете себе си. Не лицемерете....казва ви Мулето..... Престанете да бъдете жертва на Ума си, той не е ваш ум, той ви е внедрен от вън...за да ви управлява.

Тема Оказва сенови [re: МУЛЕ]  
Автор Ада ()
Публикувано12.07.00 08:47



че по отношение на повторението и затвореността (или зациклеността) в определен ред мисли мулетата (или едно конкретно муле, знам ли) са просто СВРЪХхора. За съжаление и на двете страни.

Тема Хората се повтарят..и е скучнонови [re: МУЛЕ]  
Автор leela ()
Публикувано12.07.00 09:30



Знаеш ли Муле,хората обичат да усложняват нещата. Простите неща.Удавят се в словоплетства, фалшиви ценности// колкото човек е по-първичен,толкова е по-истински.

Тема Хората се повтарят..и е скучно [re: МУЛЕ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано12.07.00 13:47



е как няма да се повтаряме, като сме крайни и обозрими .... та нали съдим от свойта си камбанария ( а тя май е една, макар и различна при всеки) ..... Му, ама и ти се повтаряш и ти си имаш свой собствен стил, което не е ли признак на ограниченост ... ;-))) ..... може и да се повтаряме, но може и да се обогатяваме и нищо не пречи това да го споделим тук ....

Тема Хората се повтарят..и е скучнонови [re: LA_PIOVRA]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано12.07.00 15:32



Ла Пио...ако смяташ че си крайна и обозрима, ти си предрешила въпроса.Ти вече си направила своя избор и не е чудно, че така виждаш и разсъждаваш за Мулето.Мулето не съществува, и като нещо ,което не съществува, е безкрайно и необозримо.Само съществуващите неща са крайни и обозрими, несъществуващите имат едно основно качество-необозрими са и са безкрайни. Когато казваш че Мулето има собствен стил,продължаваш пак да съдиш от това, че имаш собствен стил.Мулето няма стил и няма собствен стил, защото Мулето е фикция-несъществуваща фикция.Можеш да кажеш, че Мулето има безброй много стилове, защото това е едно и също....съществуващото преминава в своето отрицание и обратното..... Думата "ограниченост",произлиза и съдържа в себе си думите граница и раница...или рано.Рано, още е рано, да осъзнаеш че носиш раница, и тази раница, ТВОЯТА раница става граница, която не можеш да прекосиш, ако не знаеш че има врата. Толкова за сега...знаеш ми тела...когато почне много да ти тежи раницата и си на границата...вземи звънни..... Докато си мислиш че си ограничена, такава ще бъдеш, но това е заблуда........

Тема Оказва сенови [re: Ада]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано12.07.00 15:36



Ада стига подсмърча и не си бъркай в носа....защото бъркаш. И не обиждай Мулетата че били свръх хора....ха ха ха защото Мулето ще ти ритне едно чифте по тиквата....ха ха ха ха На хората можеш да им викаш Мулета и това не е обидно,за Мулетата, но обратното,Мулетата да ги обиждаш че са хора..... няма да ти простят.....ха ха ха ха

Тема Хората се повтарят..и е скучнонови [re: leela]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано12.07.00 15:40



Леела...кажи го това,написаното от теб, на Ада...ама внимавай да не влезеш като него, или нея в казана....ха ха ха ха Аз им обяснавам на хората, че слоболудствуват, и неси знаят езика...но те са като осите...все гледат да те ужилят...ха ха ха Но в Библията пише и го знай....".Хората нищо не могат да ти направят",..... защото не съществуват.....,те са сенки от ада.. Затова и са такива скучни......

Тема Оказва сенови [re: МУЛЕ]  
Автор ВИ ()
Публикувано12.07.00 15:43



Ia idi v novia klub "Gumeni glavi" da ti ritnat edin na teb :-) Pak se povtariash, pisa syshtoto na Pitona. Ha ha ha! Edin nov laf ne mojesh da izmislish s tova mejdu ushite si!

Тема Оказва се....ДА ха ха ха ахнови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано12.07.00 21:00



Ви ...ха ха ха Ей този с "разните въпроси" , от предшния постинг-Меган де,...ха ха ха ха що не го "захапеш" бе Ви...ха ха ха Че тази тема за любовта минава за хиляден път...пфу. Егати досадата...пфу. И мебелите си в къщи що не ги изхвърлиш...и ти си повтарят всяка вечер....и всеки ден са едни и също..... И те са досадни и вероятно някои от тях са счупени и за поправка? А и себе си -що не се гръмнеш?И ти се повтаряш и сигурно затова нямаш семейство...щото не се е намерил някой , който да те търпи и да те обича и уважава, както Мулето те търпи и уважава? Ако беше много....... по така, щеше да е нещо по друго нали? Не пращай Мулето в клуб Гумени глави,защото то е в клуб Глупви глави.....ха ха ха ха ха

Тема Оказва се....ДА ха ха ха ахнови [re: МУЛЕ]  
Автор ВИ ()
Публикувано13.07.00 00:23



Имам си семейство, глупчо! Мога да готвя и супа! :-) И мебелите ми си ги бива, ама ... какво ли ти обяснявам! Те обаче не дрънкат врели-некипели всяка вечер, затова ги държа :-) Мегън няма да захапя, понеже аз отдавна съм си задала тези въпроси, ама не се сетих да ги напиша в клуба. Браво на Мегън, че ги написа! И друго мислех да ти пиша, ама ... да не кажеш, че се фукам. Няма значение. Няма шанс да гръмна себе си в скоро време, но най-много да гръмна тебе, ха ха Ах! Кой ли ще плаче?! Гумените тикви повече ти отиват обаче! :-) Мулето нито ме търпи, нито ме уважава. Нито пък държа на това. Бъди щастливо, Муленце! Целувки! :-))))) Ха ха!


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.