Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 20:01



Абе хора, дай те някакъв акъл моля, че съм много бос в тази област. Ето за какво става въпрос: 1. Въведение - имам една много добра приятелка, на 30 год. (ще стане скоро). Тя е много добра приятелка и на много други, изобщо много сърдечен човек, от типа дето се разбира еднакво добре и с жени и с мъже, до степен често да и се качват на главата. Винаги можеш да и се оплачеш от житейски проблем да те разбере (ей за това никой не ми се оплаква на мен) и да получиш съчувствие...така, представихте ли си човека? Сега проблема 2. Проблем - е тоя човек се явява най-самотния ми приятел. Какво да я правя бе хора. Много ми е далече в момента за да я забавлявам, я и се съмнявам, че тя това иска. Наскоро сподели, че я мъчи носталгия и (живее е чужбина) и, цитирам, "почти физическа болка от липсата на определени хора с които съм прекарала най-важните години от живота си", край на цитата. Още каза, че за разлика от мен (и други женени и полуженени приятели) на нея и липсва отдушника за приливите на положителни, а също и отрицателни емоции (съпруг де). Абе проблемът също е ясен според мен, ама какво да се прави??? Не се омъжва - много подбира ли, не може да си намери човек ли, не ми е много ясно, а според мен само това ще е оправи. Тя много обича и децата, а на нейната възраст на неомъжените жени им става нещо - решават, че изпускат всички влакове или нещо такова...Има и други пролеми свързани с работата и въобще купона е пълен. Много ви моля, как мога да и помогна аз?

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Friendly ghost]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано26.06.00 20:24



Не си хващай белята.Не помагай, защото не си в състояние и не е твоя работа.За да помогнеш се иска мощ, а ти я нямаш. Ако се ожениш за нея, ще разбереш защо и какво ти казвам. Съдбата си знае работата ...не и се бъркай ...щото ще загазиш. Егати пък и къде тръгнал да търси съвет бе....ха хахаха Какво прави тя в чужбина бе? Можеш ли да ми кажеш, какво прави тя там...а????? Има един софизъм:Глупака е глупак, защото е глупак и страда. Ако е глупава, нека страда. Ако страда, значи е глупава и нека си страда.....В чужбина значи...а? Купона е пълен и без теб...не се намесвай и не си слагай носа, и онази работа,където не им е работата....ха ха ха ха

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: МУЛЕ]  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 21:07



Абе брато, нямах предвид такава помощ. Това "не се бъркай" и без теб си го знам и в повечето случаи го прилагам. Въпроса е че в тоя точно случай не става. Не мога да седя ей така, докато мой приятел има проблем. Ако не бих похарчен вече, като нищо щях и да се оженя... А ти замислял ли си се да потърсиш помощ? Така като те чета....

Тема Аха "Слабия говори за грижи..."нови [re: МУЛЕ]  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 21:42



Ясен си ми нещастник. Такива като теб, които се мислят за много силни, особено в комбинация със "за много умни", първи дават фира. Това съм го наблюдавал няколко пъти до сега и вече ми се гади от такива посерковци. ВИНАГИ зависиш от някого. И на мен не ми харесва, но знам че завися поне от сто човека. Ебати лекето. Добре, че не си ми сред познатите...

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Friendly ghost]  
Автор Gandalf ()
Публикувано26.06.00 22:36



Eto njakolko predlozhenija :) Opitaj se da i dadesh kurazh da gleda napred :) Opitaj da razberesh po podrobno kakvo i kak tochno ja mychi i i posochi "ochevadnite" neshta (te pochti nikoga ne se vizhdat ot choveka lichno). Ima edna "teorija" za "pozitivnoto mislene". V sluchaja bi mogla da pomogne :) Ako iskash "dokaraj ja tuk". Mozhe da se prestrashi i anonimno da razkazhe kakvo ja mychi. Mozhe da ima njakoj kojto e vyrvjal po toja put i predi i da mozhe da i pomogne :) Uspeh!

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Gandalf]  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 23:09



Ами според мен наистина е очевидно какъв е проблема но не мисля, че тя не го вижда. Трябва и мъж, във всяко отношение. Но вероятно не е толкова просто. Около нея е пълно с мъже, но никой не мисли да се жени за нея. Сещеш ли се? Всеки я възприема като приятел, а не се зацепва, че освен това или даже преди това, тя е жена... Дори доскоро беше (а може още да е, кой знае) влюбена в един тип, а той само ходеше да и се оплаква от любовните си проблеми. Така и още не се е сетил май. Честно, както казах на онова добиче по-горе, ако не бях вече женен, щях да се оженя като нищо, стига да е съгласна. И едва ли щях да съжалявам. Не мога да ходя и да я сватосвам, нямам подходящи познати, а ми се струва тъпо... Think positive, това ли имаш предвид. Какво точно представлява? А тука не знам дали да я водя, особено след нещата които изписах :) Не съм сигурен и в добронамереността на някои от участниците.

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Friendly ghost]  
Автор Gandalf ()
Публикувано26.06.00 23:15



Oznachava da povjarva v sebe si i v tova che mozhe da byde shtastliva (tova kato za nachalo) Da se sybuzhda sutrin s usmivka kakyv hubav den predstoi, a ne s misylta che pak se budi sama. I estestveno da byde zhena :-) Kolkoto do tova kakvo si pisal tuk ... hmm, bi li mogla da te razpoznae samo po nick-a?

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Friendly ghost]  
Автор ВИ ()
Публикувано26.06.00 23:25



Докарай я тук! Няма значение какво си писал.

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: Gandalf]  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 23:35



Добре звучи, но аз не бих се вързал на такава въдица :))) Не съм фаталист, но ако си знам, че денят ще е кофти, то рядко се лъжа защото си има ясни причини да е такъв. По-добре се чувствам когато въпреки това съм готов и мобилизиран да се справя с проблемите. Май се отплеснах... Ами добре, все още мисля, че може да и помогне позитивния подход. Всичко което би я накарало да се чувства жена, би свършило работа според мен. А може да си сигурен, че ще ме разпознае и без ника, особено след като съм я поканил аз :))) но хубаво би било да дойде наистина...Може да измисля нещо.

Тема Психолози, професионалнии и любители - помощ!!!нови [re: ВИ]  
Автор Friendly ghost ()
Публикувано26.06.00 23:48



Добре, обещавам, че ще се опитам да я доведа, ако поне един от вас обещае да се отнесе сериозно към проблема. Абе няма ли някакъв начин да се трият тия съобщения :((


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.