Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фалшиви идеалинови  
Автор Един мислител ()
Публикувано27.06.00 11:24



Психиката на хората е устроена така, че те имат склонност да си изграждат идеали. Идеали за себе си, човека, в когото да се влюбят, за приятелите, за роднините, за материалните си потребности и т.н.т. Идеалите се изграждат на основата на възпитанието, приживяванията, егоизма(както бях писал по - долу за нарцистичния начин на любов според Фройд) и други такива фактори. Има хора, които дотолкова се затварят в идеалите си, че мисленето им няма почти никаква връзка с действителността. Други хора се опитват да разберат заобикалящите ги. Ако са натрупали малко житейски опит - те успяват....донякъде. До пълното разбиране никой не може да стигне, защото просто трябва да излезеш от себе, за да го направиш. А аз не познавам някой, който да го е направил. Идеалите водят винаги до страдание защото са фалшиви. Ако например се влюбиш в идеала си за човек, рано или късно ще осъзнаеш, че човека върху когото си наложил идела се различава от него. Ще се сблъскаш с действителността. А от това боли... Според мен тази болка е необходима, за да те накара да разрушиш идеалите се и да се опиташ да разбираш. Така става трупането на опит. Колкото повече разбираш, толкова по-малко ще страдаш.

Тема Фалшиви идеалинови [re: Един мислител]  
Автор 50-а ()
Публикувано27.06.00 12:32



Идеалът, затова е идеал. Фалшиви няма. Има осъществими или не. Колкота до хората които обграждаме с него, може би това е някаква подсъзнателна нагласа / не съм специалист по психология/ за осъществяване на някакъв необходим контакт, а необходимостта явно е нещо от по-висок порядък необясним за нас хората.Сриването на даден идеал, проглеждането изтрезвяването е пак необходимост. Това, че винаги става с болка е възпитателното му предназначение.

Тема Фалшиви идеалинови [re: 50-а]  
Автор Saly ()
Публикувано27.06.00 13:09



Колкото повече опит натрупаш - толкова по-малко болир но не можеш да предвидиш всички болки. Идеалът за това е идеал - за да не отговаря на истинската същност на нещата. Всъщност, идеалният кръг не се различава с просто око от почти идеалния. Мисля, че там е разковничето - имай си идеалир но ги идеализирай по-малкол придържай се към реалното. Така ще си спестиш много недоразумения.

Тема Фалшиви идеалинови [re: 50-а]  
Автор Един мислител ()
Публикувано27.06.00 15:31



Фалшив е идеалът ти, който се срутва върху тебе и ти причинява болка. Фалшив е защото МНОГО се различава от действителността. Колкото повече разбираш действителността, толкова по-малко фалшиви стават идеалите. Абе въпрос на терминология... Пък за възпитателното на болката - нали и аз същото казвам...

Тема Фалшиви идеалинови [re: Един мислител]  
Автор Saly ()
Публикувано27.06.00 15:38



Da, podkrepjam te, kakto kazvash vapros na terminologija. Idealnoto e da hvanesh vazmognostta za revera ili kakto e kazal Deil Karnegi "Ako sadbata ti podnese limon, napravi si ot nego limonada". Taka i ideala - ako ne si si go predstavjal s vsichki detaili, ako mernesh nesto deto se pokriva s chast ot predstavata - obogati go, napravi go spored obstanovkata, che hem da si dovolen che nesto se e sluchilo takova, kakvoto si si go predstavjal, hem to da e prigodeno kam saotvetnata obstanovka. Haresvash li Deil Karnegi?

Тема Фалшиви идеалинови [re: Saly]  
Автор Един мислител ()
Публикувано27.06.00 15:45



За първи път го чувам, ама това за лимона ми хареса. Дано да не си си изградила вече някакъв идеал за мен и за Дейл Карнеги..... :-))))))

Тема Фалшиви идеали [re: Saly]  
Автор Gandalf ()
Публикувано27.06.00 22:17



Dale Karnegi e velik. Toj e pokazal na horata ochevidnite neshta :))) Mislitelju nameri si negovite knigi. Mnogo mydrost ima v tjah ... Vjarno e che e podnesena kato za "masite", no kojto umee da chete m/u redovete shte razbere i v dylbochina :)

Тема Фалшиви идеалинови [re: Един мислител]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано28.06.00 01:53



идеалите може и да са реални, но представата за тях да е фалшива ......... както и да е ...... нормално е когато човек още не е осъзнал себе си, не е намерил мястото си в живота да търси кумири на които иска да прилича и с които да се самоидентифицира ........ често (да не употребявам дума като "винаги") остава разочарован, но сам по себе си, пътят извървян към целта, е достатъчен за да се оформим като личност с реална представа и оценка за сбе си и възможностите си, натрупала достатъчно жит...и опит ......... бла бла бла ........ какви глупости написах ...... в крайна сметка добре е да има макар и фалшиви идеали - дават цел и посока :-)

Тема Отг: Фалшиви идеалинови [re: Един мислител]  
Автор?.. (Нерегистриран)
Публикувано03.11.00 19:39



По-скоро колкото повече страдаш - толкова повече разбираш.



Тема Отг: Фалшиви идеалинови [re: ?..]  
АвторЕдин мислител (Нерегистриран)
Публикувано04.11.00 16:59



Хехехе - темата възкръсна!
Някой неща можеш да ги разбереш без да страдаш.
Или пък можеш да страдаш и....нищо да не разбереш...Познавам много такива хора(вкл. и себе си :-)).
Въобще, за такива работи е трудно да се правят обобщения...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.