Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 02.07.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разпадане на личността  
Автор Един мислител ()
Публикувано24.06.00 01:09



Случвало ли се е на някой? Ценностната ти система, вярванията ти, любовта ти, логиката ти, въобще целият ти модел в един момент изчезва. Това става след някой голям удар върху егото ти, по - голям от самото его. Доста е страшничко. И какво остава от тебе? Едно голямо объркано новородено, един голям бял лист хартия(ама, че банално звучи). Въпросът след това е: А сега накъде? Към ново изграждане и ново разпадане ли? Или пък......

Тема За Един Мислител, лично!нови [re: Един мислител]  
Автор ВИ ()
Публикувано24.06.00 01:30



Мислителю, ДА! Случвало ми се е! Веднъж до сега, но ще ми държи влага за цял живот! Още се боря с това. Не е свършило. Как добре си изразил как се чувствам и аз! Защо така? Как така? Не вярвах, че и на други се случва!!! И аз се чувствам едно такова ... новородено, голямо и пораснало, ама ... Като че ли току-що съм се родила от нищото. С много съчувствие и уважение! И ... горе главата.... все пак!!! ВИ P.S. Нямам съвет, и аз го търся. Не звучи банално. Поне не на мен! Ако намериш изход, обади ми се - vi_post@hotmail.com

Тема За Един Мислител, лично!нови [re: Един мислител]  
Автор изит ()
Публикувано24.06.00 02:42



значи просто не си бил готов за Истината....защото осъзнаеш ли я веднъж...няма разпадане....от там нататък следва само борбата,борбата със самия себе си,а не с това,което е около теб...

Тема Борбатанови [re: изит]  
Автор ВИ ()
Публикувано24.06.00 03:12



А не е ли вярно, че борбата за самия себе си всъщност означава борба срешу това, което е около теб?

Тема Борбатанови [re: Един мислител]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано24.06.00 05:59



Да се почувстваш като новородено значи да получиш нов шанс да започнеш живота си отначало, но бидейки много по-умен. Това не е лошо според мен. Видно е хората често преживяват такива катаклизми, и аз съм от тях, знам за какво говоря. Идеята да се бориш със самия себе си не ми допада - в тази борба не може да има победител. Ще е като въртене в кръг. Въобще защо ни е сила, когато можем да използваме разум ?

Тема За ВИ, лично!нови [re: ВИ]  
Автор Един мислител ()
Публикувано24.06.00 11:45



ВИ, сякаш най - важното е да разбереш ЗАЩО се е стигнало до тук? От там нататък идва разбирането КАК да живееш от тук нататък. Този удар е урок, даден ти от живота. Поне при мене последствията са, че все още не мога да приема никой готов житейски модел, не мога да дам любовта си на никого. Просто страх да не се стигне пак дотам... Явно човек трябва да се остави на интуицията си, на нещо, което се крие дълбоко в него. Нещо, което е било подтискано от предишната ти личност. И след това, рано или късно отговорите ще изникнат. И нужните хора ще се появят. Важното е да продължаваш да търсиш. Поне се надявам да е така.....

Тема За Изит, лично!нови [re: изит]  
Автор Един мислител ()
Публикувано24.06.00 12:00



Изит, тук се съгласявам с другия Васко, според мен естеството на тази истина е такова, че самото и осъзнаване изключва борбата. Сякаш, за да я осъзнаеш, трябва да си в пълно равновесие и хармония със себе си. Самата истина, ако е ИСТИНА, ще е в пълна хармония с теб. Така ми се струва... Пък за "Агни Йога" - имам я в къщи и ще се опитам да я прочета. Ако усетя в нея хармонията, ще ти пиша специално.

Тема За Изит, лично!нови [re: Един мислител]  
Автор изит ()
Публикувано24.06.00 14:50



Ви,говоря за борба СЪС самия себе си,с егото си,с нисшите страсти и желания......и защо трябва изобщо да се борим с нещо което е около нас?! ..според мен такава борба е абсолютно излишна

Тема За Изит, лично!нови [re: Един мислител]  
Автор изит ()
Публикувано24.06.00 14:51



Васко, не ти харесва идеята ,защото това е голямата отговорност и на повечето хора не им харесва,защото подсъзнателно усещат отговорността…и този страх…ех,този страх от неизвестното още повече ги погубва и ограничава…..и защото не им харесва идеята , за това всеки ден има поне по едно изнасилено момиче,и за това планетата ни издиша вече,и за това по улиците се разхождат живи трупове… ...представи си Земята като жив организъм,като човек,на който му пъхат в устата,защото той(тя в случая) за това е създаден(а)-да поглъща каквото му(й) дадат…и така е задръстен сега този човек,че му се повдига и в един момент когато ще трябва да повърне всичко намиращо се вътре в него… …тези които не са приели идеята за добра ще се озоват някъде там по тръбите надолу,в дебрите на тъмнината и лай...та………..пък тези които са се борили ще си хвърчат като пепрудки на пъстроцветни поляни с приказни аромати….и ще се радват,и ще са щастливи….и пак ще се радват…

Тема За Изит, лично!нови [re: Един мислител]  
Автор изит ()
Публикувано24.06.00 15:04



....вулгарно беше ...извинете ме


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.