Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 30.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема MОРАЛЪТ!!!  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано10.06.00 23:44



..... да "той" винаги е с главни букви и удивителни. той е вликият съдник. той е закон. той е великк. той е фалшив! а що е то моралът? нещо, на което ни уачат и възпитават, старшно много забрани, система от забрани и лишения, лишения от удоволствия ... а не се ли чустваме добре, чрез удоволствията? а не е ли най- важното да се чустваме добре??? МОРАЛЪТ!!! кой го е измислил? и кой има правото да решава кое е правилно и кое е добре и какво трябва или нетрябва да правя АЗ? ...... а не е ли създаден от страха? .... още от древни времена жените дълго време са умотавали мъжете в "мрежите си", за да могат да ги ангажират и да "усигорят" баща, който да се грижи, за потомството си. и ако ненадейно се появяла някоя, която бързо и нетърпеливо да се отдаде на любимия си, то тя се възприемала като "предателка" и била жестоко осъждана... ... иначе всички сме много морални и сме склонни да "лепваме" етикети на хората около нас, които нарушават строгите закони на М!...а що се отнася до нас .... можем да се поддадем безрезервно на любовта и страстта си ....... или .... дълго да си страдаме за пропуснати шансове, като се успокояваме (за собствено успокоение), че не сме упетнили великото име на М! но не мога да разбера, защо М! се интересува от акта, а не от причината. та кой ще те попита защо си направил това или онова ........ НЕ, за него е достатъчно, че си го направил ..... той вече си има повода да ти "лепне етикетас" ...............

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано11.06.00 07:54



Ами, ти като общуваш с хора, спазваш ли някакви норми ? Спазваш и още как. Иначе ще те обявят за луда или ще изядеш боя някъде. Моралът е инструмент на социалното общуване. Създадени неписани правила за поведение в обществото, гарантиращи мирно съвместно съществуване на индивините в обществена формация. Ама че го засуках, ама така го разбирам.

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Един мислител ()
Публикувано11.06.00 10:54



За мен моралът, колкото и да е банално е следното правило: Не прави това на другите, което не искаш те да правят на тебе и съответно обратното - отнасяй се така, както искаш към теб да се отнасят. Това разбира се е идеал, който в нашия свят не може напълно да се постигне, ама колкото по - близо сме до него - толкова по - добре ще е за всички...

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано11.06.00 16:29



Защо тогава е неморално да спиш с майка си или защо е било неморално да си хомо ?

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: Drug Vasko]  
Автор Един мислител ()
Публикувано11.06.00 17:39



Ами аз не искам друг мъж да спи с мене и съответно... не съм хомо. Просто не ми доставя удоволствие. Пък и това май отдавна вече не е неморално. Да не изброявам известни личности в Б-я с такива наклонности... :-)) А въпроса за майката е по - сложен. Явно обществото е решило, че е вредно за него и затова му е наложила морална забрана. Не съм се замислял досега по този въпрос честно казано... А според тебе защо е неморално да спиш с майка си?

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Рина ()
Публикувано11.06.00 19:41



Неморално не е точно определение, когато става дума за инцест. Забраната за инцеста е универсален основен закон, който регулира във всички общества брачния избор. Спасява човека от стремежа да убие съперника си /баща си/ и да се ожени за майка си.... Спомнете си Едип. След греха има наказание и изкупление.

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано11.06.00 23:06



s majka si move da spish, но ако ти пусне ... а и се замисли какво поколение ще ви се народи .... не прави на другите това, което .... - е да но аз съм егоист и чуствата ми не правят справка с морала ....... и кой ще ми казва дали е морално или не!? ........ и защо се правим на света вода и си позволяваме да осъждаме, като почти не се различаваме от останалите ........ ами да - защото си мислим "това на мен не може да ми се случи" ....... и аз така си мислех ....

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор CALIOSTRO ()
Публикувано12.06.00 00:31



най добрият съдник е живота!

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Sava ()
Публикувано12.06.00 07:14



Моралът за мен е една външна етична система, която е въведена с цел да държи робите в страх и от там в подчинение. Ако сте забелязали на тази планета най-неморалните са най-високо в човешката йерархия. Ако робската маса не е пдчинена на измислените морално-етични норми - представете си, кой би работил за господарите, кой би се навивал на вирусните им концепции?

Тема MОРАЛЪТ!!!нови [re: LA_PIOVRA]  
Автор merylin ()
Публикувано13.06.00 01:56



spored men tova koeto horata nari4at moral e edna 4ujda,nalojena otvun sistema ot cennosti ot nqkoi po-predpriem4iv 4ovek/kniga?/, tui kato pove4eto ot horata nqmat dostatu4no sila li e ,znanie li.volq i t.n. za poemat otgovornost za deistviqta si,no taka ili ina4e te go spazvat samo ako se primirqt s tova,mnogo individi go potupkvat /onzi/ne/pisaniq/ i zatova sa sudeni ot obshtestvoto zashtoto e kazano 4e ako jiveem zaedno trqbva ili ne da se pravi tova ili onova,v kraina smetka ti si reshavash tova moralno li e spored tvoq moral purvo i posle spored drugiq/obshtiq/......


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.