Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Благородство и компромисинови  
Автор ВИ ()
Публикувано31.05.00 22:05



Каква цена имат компромисите? Кога човек трябва да спре да прави компромиси? Когато злоупотребят с него ли или преди това? Кога благородството се превръща в глупост и пренебрегване на Аз-а? И как може хем да сме благородни, и хем да сме достатъчно настойчиви в отстояването на себе си?

Тема Благородство и компромисинови [re: ВИ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано01.06.00 00:03



........ ааааа не знам ...... на мен всичко живо "ми се качва на главата". Правя компромиси и прощавам преди всичко заради мен самата, с една "сляпа" вяра ..... че следващият път ще е различно ....... пиша го това, но не значи, че няма граници и опасни територии ........ каква е цената ли ..... хм ......... не знам ....... или те потискат или и на теб ти отвръщат с компромис (но не се надявай) ..... кога да спреш ли ..... аз едва ли някога ще спра .... освен ако не преустановя контактите със съответния човек .... благородството, обикновено е подчинено на някаква прекрасна идея (до тук всичко с Аз-а е о.к.), но понякога се случва, така че отсрещната страна се възползва и подиграва с теб ...... е можеш ли да кажеш, че благородството те е "наранило" ....... наранили са те очакванията, реакцията ...... и т.н. и на последният ти въпрос бих отговорила с Да! ..... но и това си е цяло изкуство и точно определяне на границите ..... ;-)))... .... Ви, за съжаление и с "добрите" хора се случват "лоши" неща ..... ;-)))

Тема Благородство и компромиси [re: ВИ]  
Автор zh ()
Публикувано01.06.00 00:57



цената на компромиса понякога е много голяма, друг път -не. зависи за какво се плаща тя. т.е. първо оценяваме това- какъв е компромиса и защо го правим. да правиш компромиси за щяло и нещяло, си е глупост. да не правиш изобщо компромиси - също. границата си е субективна. тя е точно там, където човек се чувства вече насилен да се пренебрегне. не слагам благородството от другата страна на безкомпромисност. явно за мен е друг смисъла на понятието. можем да сме и двете едновременно, ако сме твърдо убедени в правотата си и отстояваме себе си. абе де да знам:)) дето се вика "качват ми се на главата"! ама и аз на тяхната:)))))

Тема Благородство и компромисинови [re: zh]  
Автор python ()
Публикувано01.06.00 08:54



zdrasti. мился че няма рецепта която да е универсална. като за всяко нещо. и от друга страна ....има.

Тема Благородство и компромисинови [re: ВИ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано01.06.00 11:54



Единствено БОГ е благ.Който си мисли че е благ, е лъжец на самия себе си.Който очаква благородство от хората, той е глупак.Не можеш да получиш благородство, ако не го притежаваш. Компормиса, това е бизнес със себе си. Ти правеш компромиси, защото нямаш друг избор.Ти си принуден да правиш компромис.ПРинудата става начин на живот и мислене. Компромиса е начин на живот и мислене. Огледайте се....ви е сте принудени да носите имена, които не са ваши.... Вие сте принудени да живеете в семейства, които често мразите..... Вие сте принудени, да работите, защото ще останете гладни.... Вие сте принудени и да мислите.....така както мислите. Всяка принуда създава вътрешно недоволство. Затова ...сте постоянно и недоволни ....... Затова и сънувате....... благородство и компормиси.....

Тема мулета и хоранови [re: МУЛЕ]  
Автор питон ()
Публикувано01.06.00 13:20



с този назидателен тон може или не може .....а? няма еднакви хора. няма. има и готини хора има и боклуци. това че мулето си е имал работа с боклуци не значи че и останалите са такива. муле с рецептите само в аптеката брат ми. само там.

Тема мулета и питонанови [re: ВИ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано01.06.00 18:12



Питон, мислех че някой те е хванал и сложил в зоологическата градина.Сега поне съм спокоен.Тук си, и си пълзиш тихо. Хората Питоне са хора.Докато са хора...са еднакво глупави и нещастни.Тогава,те си мечтаят за "благородство и компромиси". Имат ли благородство към закланите животни?Имат ли компромис , към хартията, която ползуват....та тя е от живо някога дърво...... Не пиши глупости Питоне, защото не си глупав...зная това. А останалите да се пържат на огъня...докато се изпържат и разберат какво им е на мръвките и на черчеветата на прозорците, които някога са били живи дървета.

Тема мулета и питонанови [re: МУЛЕ]  
Автор chokog ()
Публикувано01.06.00 19:23



mule, mnogo interesno mnenie po vuprosa....i do not think that kompromises are a thing to be unhappy about...po skoro te sa tools za lichno podobrenie i put kum vzaimno uchenie i obshto udovoletvorenie....interesno mi e da chuia kakvi sa novite mnenia i teorii po tezi vuprosi v bulgaria...iavno ne vsichko se e promenilo...

Тема Благородство и компромисинови [re: LA_PIOVRA]  
Автор ВИ ()
Публикувано01.06.00 22:00



Хм, и на мен всичко живо ми се качва на главата, че и по-нагоре. И аз не знам отговорите на тези въпроси, иначе не бих ви питала. Но, да - наранени са очакванията ми, че на доброто се отвръща с добро. Вероятно всеки си има граници, когато вече трябва да спре да прави компромиси със себе си, но когато се осмели да го направи, веднага му казват, че е егоист. И аз съм виждала как на добрите хора им се случват лоши неща. Но защо? Нали уж... А трябва ли "Ако те ударят по едната страна, да предложиш и другата"? Това не е ли пораженческо? Не противоречи ли на инстинкта за самосъхранение? Как да станем съвършени???

Тема мулета и питонанови [re: chokog]  
Автор PYTHON ()
Публикувано01.06.00 23:57



муле когато се приземиш на земята ще ме разбереш. сега си лети спокойно. но аз не бързам.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.