Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 24.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Лъжата  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано31.05.00 01:49



...... често лъжем .......... и дори не осъзнаваме колко много лъжем ...... а защо го правим? за да предизвикаме интерес? за да избегнем неприятности? за собствена изгода? лъжем, дори, когато знаем, че ще ни разкрият - е какъв е смисълт тогава? а рано или късно идва и моментът, в който трябва да си понесем последствията и колкото по- късно .......... толкова е по- трудно да се "изгладят" нещата. някой ми каза, че лъжем, за да имаме възможността да си признаем ....... е признавате ли си?........ а това е толкова трудно ....... а и понякога изричаме такива неща, с които целим да скрием нещо точно определено, което " за нищо на света" не бихме разкрили .... а кога се научаваме да лъжем? защо да си нямаме повече доверие и да не проявяваме по- често разбиране, така че поне малко да пооблекчим взаимоотношенията си .... защото сигурна съм, че ако знаех, че отсрещните ще проявят разбиране и няма да изтълкуват действията и постъпките ми погрешно - щях да бъда по- искрена с тях .... но от друга страна какво означава "да не ме изтълкуват погрешно", та нали те виждат и разбират неща, които аз - не ...... та нали правото и истината понякога могат да бъдат крайно субективни ..... а какво означава "бяла лъжа" или "казах го за добро" - вие можете ли да го приемете така и да не ви заболи, че отсрещният не е бил откровен с вас, въпреки добрите си намерения .... ..... кофти тема ......

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано31.05.00 08:09



Ла Пио... всичко в теб,като "личност", е лъжа.Думата "личност" произлиза от това "личи". Лъжата личи...винаги и всякога. Всичко което мислиш е лъжа.Всичко което правиш, е плод на твоето мислене и следователно е лъжа. Не можеш посредствувом лъжата....да опознаеш истината. Лъжата създава само лъжа.....знай това. Така че не са коркай......и не питай за лъжата....просто се погледни от страни. Ако успееш, ще видиш много и много смешни неща. Толкова зъ лажата от Мулето. Не се занимавай с глупости...хаха хаха Лъжата търси лъжата... ха хаха ...Ами погледни се в огледалото....ха ха хаха Това което ще видиш там не си ти. Това е лъжата .

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор 'dust in the wind' ()
Публикувано31.05.00 18:52



Лъжата е защитна реакция на личността.Децата лъжат ,защото това е единствения начин да се предпазят.Искаш да предизвикаш интерес,да се избегнеш неприятности,за собствена изгода-неуверен си,че ще постигнеш целта си без помощ.Може да си много умен,но ако не умееш да говориш и украсяваш думите,ако не си достатъчно хитър,ако ти не излъжеш,то някой друг ще го направи...

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано31.05.00 19:41



Да, учим се да лъжем в детството ... по късно ще продължа темата , надявам се...

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор питон ()
Публикувано01.06.00 08:55



лъжата е част от играта която играем. това е задължителен елемент. факт.

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор noOne ()
Публикувано01.06.00 16:24



Лъжата е необходимост…. и тъй като "ИСТИНАТА" е многолика и неуловима, то "ЛЪЖАТА" остава основното ни обкръжение, в което сме потопени без да бъдем питани "сме" или "не сме" съгласни……дори невинност като детската е заставена да "лъже", за да оцелее. Децата(преди да станат "Личности" според теоремите на порасналите ) лъжат, за да си осигурят шанса един ден да станат "Личности". "Истината", като философска категория, не е ништо друго освен "по-умела" лъжа… ние,хората, създаваики философията, за да лъжем по-удобно, нагличко я категоризираме като: малка; бяла; безобидна; … или …опашата… или…хитруване накрая я наричаме ИЗМАМА… ……и пак ние, хората, субективно си определяме някоя "малka лъжа" за приемлива и пак за по- удобно я наричаме нашата "Истина"…… ……и ако пак ние групово посочим някой и извикаме .."Лъжец"..,то няма да е защото сме открили някаква истина, в която той не се вписва, а защото ще ни дразни неговото неумение да лъже тол- кова добре, както го правим ние… Затова и ти, Ла, ненужно си запомнила аксиома като "……правото и истината понякога могат да бъдат крайно субективни….." , те не само "могат" - те винаги са субективни…. Ако искаш да останеш между хората , то не спирай да генерираш удобните за теб комбинации от лъжи… …Мулето го остави (той нали не иска да е Човек), но в случея е добър съветник - умее да те лъже с откровение……. Само в едно нещо излишно те предизвиква………..не се гледай в огледалото ! - там няма да намериш нищо по-различно от онова,което успешно си създала с умели лъжи…….и ако един ден спреш да лъжеш и гордо се погледнеш в огледалото, то празнотата, която ще видиш, ще означава едно:…….. че си се предала !

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор ВИ ()
Публикувано01.06.00 22:01



Аз гледам да не лъжа. По-удобно е. Пък и няма да ми се скъсят краката ;-)

Тема P.S.нови [re: ВИ]  
Автор ВИ ()
Публикувано01.06.00 22:05



Сигурно затова всички ме пързалят.

Тема P.S.нови [re: ВИ]  
Автор PYTHON ()
Публикувано01.06.00 23:58



аз обичам да ме пързалят но готино. харесва ми да е изпипано. но малко хора могат да го правят.

Тема Лъжатанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано02.06.00 00:37



noOne, добр го написа ..... допадна ми ...... поне откровено излъга ;-))) а Муле, не можа ли да предположиш, че нечия лъжа ме е наранила и търся причина, за да си обясня поведението на отсрещния .... защо си мислиш че гледам само в себе си и търся себе си като лъжа ("Лъжата търси лъжата")????


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.