Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Всеки намира себе си.....нови  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано09.05.00 19:53



Ето ви една красива история с Езоп,от Атина...: "Веднаж Езоп, баснописец от Гърция, пътувал от Атина към Аргос и срешнал един пътник от Аргос ,отиващ към Атина. Човекът попитал Езоп: "кажи ми какви са хората от Атина?" Езоп го контрирал с въпрос."Кажи ми какви са хората в Аргос?" "Много са противни,отвратиттелни, гадни, насилствени и т.н" отговорил този от Аргос. "И в Атина са същите...Съжалявам, но ще откриеш че са същите." Същия ден той срешнал и друг човек ,пк издаващ от Аргос. Той му задал същия въпрос:"Извинявай ти идаваш от Атина нали?Кажи ми какви хора живеят там?" Езоп пак го контрирал с въпрос-"Кажи ми какви хора живеят в Аргос? После аз ще ти кажа."Човекът се усмихнал и с пълно от светлина лице,заразказвал: "Много симпатични хора, работливи, приятни, дружелюбни и интересни...съжалявам че ги напускам." Езоп му казал:"Щастлив съм да ти кажа, че същите хора живеят и в Атина.Атиняните са съвсем същите....." Това не важи и само за Гърция....отворете темите и четете. Извода който можете да направите е :"където и да отидеш, дори и в клубовете,винаги ще намериш себе си. Винаги и навсякъде срещаш себе си. Целия свят е нещо , като огледало. Не е необходима да се ходи в Гърция-прочетете се сами. И намерете себе си...това е психология ,но от другият и край.

Тема Всеки намира себе си.....нови [re: МУЛЕ]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано09.05.00 23:03



Даа, има нещо вярно с оригинала . Глождят ме някакви съмнения, но май си прав.

Тема Всеки намира себе си.....нови [re: МУЛЕ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано09.05.00 23:30



..... да добре е да се прочете това, но не мога повече да го коментирам - то просто си е казано .... ..... съгласна съм ,че не може, но хората си мислят, че играейки роли и сменяйки никове .......... да ама - не! ........ човек намира себе си, защото не може и да избяга от себе си .... си мисля аз ....

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано10.05.00 07:49



Това, с Езоп и изводите , с нас и темите по клубовете, се пренася ...нвсякде. И в семейството.....и в работата.....и сред приятелите ни.... и ако усещате, хватката на Мулето..... Ла Пио,Васко ,Мулето отново ви намеква,че живеем не в СВета но в представите си за него. Нека това, бъде трамплин, от който да усетите, ...за пореден път.....че представите ВИ и Света нямат нищо общо. Света е чудесен, той е Божествен....а представите ни.....пфу. Не се опитвай да променяш света....просто промени представите си за него, докато те-представите умрат сами. Ла Пио, не мисли за хората....те са "представа" твоя и нищо друго.....

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор питон ()
Публикувано10.05.00 08:40



темата за маските,илюзиите , истината не ги разгледахме като хората и се въртим в кръг. така е когато една работа не е свършена като хората. а така - като хората. а не като машините. пъстър свят и е чудесен. това според мен трябва да е изходната точка. както и последната. останалото просто е съдържание. може да го наричаме нещо прекрасно, може да го наричаме пълнеж , може да го наричаме и карантия. но то просто си е .. то. живот. сещам се за тримата слепи мъдреци които опипвали един слон и се опитвали да го опишат какво е то. а той просто си е слон.

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: питон]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано10.05.00 13:05



Питон, единия от старците, те не били мъдреци, казал: Слона е нещо което прилича на колона. Той държал и опипал крака на слона. Втория казал: Слота е нещо което прилича на въжа. Той билхванал опашката на Слона.... Третия не е важно какво е казал, защото и той изръсил глупост някаква. Така са и хората,които гледат едно и също, но виждат винаги САМО себе си..... Те същоне са мъдреци....и затова са глупавички горките. Но да не дразня хората, че са като пчелите. Вечно някой им краде меда......и те несе усещат, щото са много ама много..... много....умни.

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано10.05.00 21:11



Браво бе, господин Гледноточков ! :)))

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор ВИ ()
Публикувано10.05.00 23:06



... казало мулето и се близнало под опашката :-) Ти ако не си от тия, които "виждат само себе си", какво точно виждаш?

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор zh ()
Публикувано11.05.00 00:34



представите НИ и Света имат нещо общо. дори не само общо, а са в следствена връзка - няма Свят, няма и представи. доколко са истинни.. е, Този, който гледа извън представите, може да каже - ние не можем. а ти как видя, че "Светът е чудесен, а представите ни..пфу.."? можеш само да предполагаш...

Тема Всеки намира себе си.....е И?нови [re: МУЛЕ]  
Автор zh ()
Публикувано11.05.00 00:41



защо казаното от старците е глупост??? то е мъдрост.. според техните представи... както и мъдростите на "мъдреците" /горките/ според нашите представи...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.