Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 23.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Когато се погледнеш в огледалото....  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано10.05.00 08:03



Когато се погледнеш в огледалото,създаваш ли нещо? Не създаваш нищо,... защото твоя образ е съществувал и преди да се погледнеш в огледалото......НАЛИ? А образа, който виждаш в огледалото, твоя образ ли е?????? Не, той не е твоя образ. Той е образа на "твоето тяло". Това е образа на твоя затвор. Образ, на твоята представа за себе си.Представата е затвора, в който сам си влязъл и сам можеш да напуснеш. Съществува ли представата? Не, представата не съществува, вън от себе си.Тя не променя с нищо...реалността...... Ако осъзнаеш ....това ...си близко до истинския себе си. Ти и сега си близко, но не знаеш това. Между теб и истинския теб, стои "представата"....решетката на затвора....... Махни "представата" и си ...свободен.......... Светът е огледало,семейството е огледало, обществото е огледало....на неспособността ти....да видиш себе си. И да си свободен..... Мулето ви пита, ....но Ти не го чуваш......

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор pithon ()
Публикувано10.05.00 08:33



мулето не ни пита. то пита себе си. само си отговаря и пак си пита. аз сутрин като се погледна в огледалото и не се виждам изобщо. на обяд нямам време да се гледам. вечер като се погледна в огледалото и на огледалото е голяма навалица. не знам точно кой съм от тези които се виждат. и странно образите са черно бели. изобщо списъка на шиндлер.

Тема :)))нови [re: pithon]  
Автор Тереза ()
Публикувано10.05.00 09:50



Добре казано!

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор Тереза ()
Публикувано10.05.00 09:54



Поглеждам се сутрин в огледалото ,вирвам глава ,изпъчвам гърди и така отивам при хората...И май ме интересува как се оглеждам в очите им...повече!Но това ли е истинския ми образ...???В мойто вътрешно огледало не искам да надникна даже...ще се уплаша...:)))))

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор Домашният лекар на Мулето ()
Публикувано10.05.00 09:55



Вярно е! Мулето, само се надъхва пред огледалото... Това е добро като терапия. Свобода? Свободата не е само това. Понякога разликата между това което сме в действителност и представата , която имаме за самите себе си е само една идея, понякога е - пропаст. Ако заличим пропастта, ако разчупим призмата, която изкривява представите ни - ще бъдем ли вече свободни? Не е достатъчно? Осъзнаването - не е достатъчно, то е само предпоставка. Свобода? Тя е като четирите стени на една стая. Стоя си в стаята, а подът - подът е моят темперамент или моята наследственост, или ....стените - моите знания,...таванът - висок или нисък е той и от какво зависи, не зависи само от осъзнаването. Някои живеят в широки стаи, някои - в килийки. Но за всеки случаи - терапията пред огледалото е добра :-)

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: Домашният лекар на М]  
Автор Тереза ()
Публикувано10.05.00 09:59



Всеки определя тавана си според собствения ръст...:)

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: Тереза]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано10.05.00 13:00



Думата Ръст, употребена от Тереза, е в основата на кръста. Така че, когато ръста Ви порасне, когато осъзнаете, че сте пораснали по-високо от кръста си........ще усетите Мулето. То не ви убеждава, то не ви принуждава, то просто си пасе и си задава тъпи въпроси. Попитали Настрадин Ходжа, който бил учител, на какво учи ученизите си. Да общуват с Невидимия свят. ....отговорил той. После станало ясно, че Нестрадин Ходжа, учил учениците си , да си мият врата. Врата си не сте виждали, само образът му в огледалото сти видяли, отражението му....но философствувате.....ха ха ха Всяко отражение е лъжовно...то не е истина. От там идва лафа:"Когато си видиш врата без огледало...." Мулето няма врат, то мина през вратата и ви се смее от другата страна....ха ха хахаха Таван, под, стени...тинтири минтири....ха ха ха хаха

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано11.05.00 00:44



Муле, казваш, че представата не променяла с нищо реалността ..... сама по себе си - може би не .......... но да не забравяме, че именно представата определя отношението ни към заобикаляшата ни среда, а вече породеното отношение може да предизвика и промяна (или поне опит) на действителността .... аз не знам ..... само си мисля ...... ....... затвор - и така да е, но защо да не ни е уютно в този т.нар. затвор? е що се отнася до врата - мия си го и без огледало хи хи хи ......да, трудно е да видиш невидимото ........ ;-)

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано11.05.00 08:36



Точно това казва Мулето, че хората, по представата си, съдят за действителността. А не обратното. А защо не обратното? Защото представата се явява по-удобното и по близкото. Действителността е една-а представите ни безброй. Кое е вярното? Действителността е действителност, какво имаш да мислиш-живей. Но мислите са милиони.....а действителността е една. Така, в мисленето и представите се поражда ЗАТВОР. Затвора е за мъка, а не за приятно усещане. От теб зависи....но ...разбери коя си ти....

Тема Когато се погледнеш в огледалото....нови [re: МУЛЕ]  
Автор Домашният лекар на Мулето ()
Публикувано11.05.00 10:18



По повод на това, което казваш Муле че хората по представата си съдят за действителността...в частност хората по себе си съдят за другите хора. Мога да преценя накого само според собствените си представи, да го измеря с моя си аршин. Нямам друго. Човекът е преобразувател на енергия. Всичко от външния свят достига до него под формата на енергия -цвят, мирис, вкус, болка, агресия - той я преобразува и реагира. Според мен само от човека си зависи как ще я преобразува.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.