Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Съмнения?!?нови  
Автор Maya ()
Публикувано27.04.00 09:12



Защо това ,в което казваме ,че вярваме най- силно, всъщност ни кара да изпитваме хиляди тайни съмнения...

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано27.04.00 09:28



Казваме че вярваме, за да си повярваме - щото много ни се иска.

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор D_i ()
Публикувано27.04.00 15:29



Zastoto kolkoto poveche viarvame v nesto , to tolkova poveche se obqrkva. Strahqt ot tova , che ste zagubim edinstvenoto nesto v koeto viarvame !

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор Maya ()
Публикувано27.04.00 21:17



Когато искаш нещо много силно ,нищо не може да те разубеди ,че то не е възможно...Но когато то стане реалност ,вярата ти тутакси се разпада...Даже не ти се вярва ,че си го постигнал!

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано28.04.00 02:19



....... е щом си го постигнал, какво лошо??? може би оставаш малко разочарован, че не е толкова идеално колкото си искал, но .... ........ вярата - тя е нещо много хубаво и духовно, докато съмненията са по- скоро "намеса на здравия разум", а разумът е този който търси причинно-следствени връзки, логика и обяснения, докато вярата ....... за нея всичко това не е нужно, сама по себе си Тя е достатъчна ........... ;-)))

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.04.00 05:55



Човек си дава сметка, че усилията понякога не си струват. Тогава на какво да се радва ? А може би усещаш, че наистина не "си го постигнал"? Може би се заблуждаваш че е реалност, но съзнанието ти не иска да го приеме? Раздвояваш се между съзнание и подсъзнание - едното вярва на това, което вижда, другото - на това, което чувства ...

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано28.04.00 05:57



Дай инфо по въпроса ... да те разберем по-добре ... ако искаш мнението ни ...

Тема Съмнения?!? [re: Maya]  
Автор ВИ ()
Публикувано28.04.00 21:39



Майя, като казваш "това, в което вярваме най-силно" да нямаш предвид "Този, в когото вярваме най-силно"?

Тема Съмнения?!?нови [re: ВИ]  
Автор Maya ()
Публикувано28.04.00 21:55



Добре приеми ,че това в което искаме да" вярваме най- силно" е любовта ,приятелството на някого... Между другото съм изненадана ,че си написал /а/ правилно името ми...,наистина се пише така.

Тема Съмнения?!?нови [re: Maya]  
Автор ВИ ()
Публикувано28.04.00 21:58



Имам приятелка с това име :-) Не се среща често. Аз се съмнявам най-много в себе си, някак си, все вярвам на другите повече. Не знам точно какво искаш да кажеш по темата, която си започнала.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.