Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Медитация?  
Автор ВИ ()
Публикувано24.04.00 21:41



Кой може да ме научи да медитирам? Моля, пишете!

Тема Медитация?нови [re: ВИ]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано24.04.00 22:43



Имаш ли развинтено въображение ?

Тема Медитация?нови [re: Drug Vasko]  
Автор ВИ ()
Публикувано24.04.00 23:32



Май че не... Не знам. Защо? Трябва ли да имам?

Тема Медитация?нови [re: ВИ]  
Автор SAMEnce ()
Публикувано25.04.00 00:13



OOOOO boje!! zashto ti e . nqma smisul. jivei be kakvi sa tiq meditacii. horata meditirat v drugi strani. prosto kulturata im e takava . ne kazvam che trqbva da si kato kon s kapaci i da ne se interesuvash ot chujdi kulturi .. obache sum absoliutno protiv tova.Meditirai si po svoi nachin , jivei!!!!!

Тема Медитация?нови [re: SAMEnce]  
Автор ВИ ()
Публикувано25.04.00 00:36



Казват, че така човек се отпускал от стреса и намирал решение на проблемите по естествен начин, отвътре. Мислех, че няма да е лошо и аз да го мога. Иска ми се да опитам нещо, което не съм правила до сега. Но не съм сигурна точно как. Чувала съм разни неща, чела съм, а и хора са ми разказвали, но никога не съм опитвала. Някой да има личен опит?

Тема Медитация?нови [re: ВИ]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано25.04.00 23:01



Ами пробвай да си говориш с някой познат , но не с него, а в ума си - "виртуален разговор" - това може да се нарече и медитация. Вносна думичка е. Аз бих ползвал думичката "фантазирам си". Фанатазирай си. Полезно е. Може да си фантазираш почивка на курорт или приключение с много адреналин , космос, извънземни или психопати, какво ли не. Бих го сравнил с нещо средно между съня и мисълта. Просто - фантазия. Представи си водопад. Парк. Природа. Пейзаж от планинско село. Хубав секс. Каквото ти душа сака ! :)) Стига да ти харесва - ползата се усеща.

Тема Медитация?нови [re: Drug Vasko]  
Автор ВИ ()
Публикувано25.04.00 23:39



О! Ама аз това го мога :-) Само това ли е? Как се усеща ползата?

Тема Медитация?нови [re: ВИ]  
Автор Потресена ()
Публикувано25.04.00 23:56



...... ;-)))) ..... медитация ..... а мислиш ли, че може да стане чрез нета ??? първо се започва с дишането, малко е по- специфично .... целиш пълно отпускане и спокойствие .... а бе не знам... чела съм, пробвах няколко пъти, но не е лесно а и незнам дали е съвсем безопасно да се практикува от лаицци .... ;-)))

Тема Медитация?нови [re: Потресена]  
Автор ВИ ()
Публикувано26.04.00 21:28



И аз затова не съм опитвала сериозно, понеже няма кой да ми обясни. Не знам дали ще стане по нет-а честно казано. Но отдавна искам да опитам, така че събирам информация. Наистина не е лесно. Струва ми се, че медитацията е да не мислиш за нищо, да не правиш нищо, а да се оставиш само на себе си и да намериш отговор на въпросите си. Но, как се прави "нищо"?

Тема Медитация?Това е много лесно.....нови [re: ВИ]  
Автор МУЛЕ ()
Публикувано27.04.00 06:26



Медитацията-това е общение със себе си. Не със твоята представа за самата себе си. Тя е фалшива. Както и всяка друга представа. Медитацията е начин, да се оттървеш от всякакви представи. Тя е способност, да изключиш "съзнанието", което бълва представите ти.В това число и тази, за самия себе си. Медитацията може да стане просто начин на живот.Това е живота на Иисус, на Буда, ...на мъдреците. Затова те се "оттеглят" дълбоко в гори тилилейски , за да бъдат надалеч от представите на другите и на себе си. Всъщност, това за тилилирейските гори, също е представа. Те никога не са се изолирали от хората, но отстрани така изглежда.Затова Иисус се е качвал на върха, за да избяга от тълпата. Защото тълпата, с нейните представи за теб,за Него, изсмуква...тя те убива периодично. И ти трябва "медитация", общение със истинския себе си, с Бога в теб. За да мможеш да заредиш акумулаторите....затова. Ви,ако ти е интересно това, Мулето може и да продължава.....


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.