Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 26.09.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Nikoga ne mozhesh da se zavyrnesh u doma...  
Автор Elenna ()
Публикувано24.04.00 05:28



Znaete li, ima neshto koeto mi se iska da spodelja v njakoi. Ne znam obache dali shte me razberete. To me obyrkva, obyrkva, obyrkva... Kara me da se chuvstvam vinovna, iznenadana ot sebe si, dazhe otvratena. Pyrvo se izvinjavam che pisha na latinica. opitite mi da se sdobija s kirilica i da ja ianstaliram na taja sisitema se okazaha bezplodni. Ta vse pak, po temata:). Ot edna godina veche ne zhiveje vkushti. vushtnost veche ne znaja koe e "vkushti". Sravnitelno rano (sravnitelno - stava duma za sravnenie s priatelite mi) az napusnah semeisnoto gnezdo. Otnachalo malko kato na shega, ot lubopitsvo i sus tvyrdoto ubezhdenie che tova e vremenno, che v tazi goljama, chuzhda i nepoznata strana idvam samo za da ucha i posle she se vyrna. I che samo 4 meseca shte me deljat ot purvata zimna vakancia i purvoto pribirane vkushti. Ne haresvam osobeno mjastoto kudeto se namiram sega. mnogo mi e muchno za moia si grad, za poznataite ulici, za vtrysnalite do bolka marshruti do razlichni mesta. I v sushtoto vreme kogato doide 18 dekemvri 1999 - purvata chakana, poljana obilno sus zilzi i mevhana vakancia, neshto veche se beszhe prechupilo. Mnogo se zaradvah, strashno mnogo se zaradvah da vidja Sofia, da visja roditelite ipriatelite si, da vidja NEGO. I v sushtoto vreme edno malko kutche ot podusnzanieto mi e zaeto s misulta za TAM.TAM, kudeto mi e muchno. TAM, kudeto vse oshte njamam blizki. TAM, kudeto njama lubimite mi hrani, njama curkva, njama lubimoto mi radio , koeto me budeshe sutrin. TAM,kudeto obache shte prekaram sledvashtite 4 godini i kudeto uchaj, zhiveja, rabotja, ljagam se i se subuzhdam prez 3/4 ot godinata. i vkushti veche ne e onova vkushti, koeto ostavih kato trygvah s dva pulni kufara i s mnogo neizvestnost pred sebe si. ne znam dali njakoi shte me razbre. to pak si e mojat dom. ama i ne e. prichinite dalech ne sa materialni. njamat nishto osbhto s finansi ili puk s tova che sum se podmalila po standarta tuk. nito puk v nezavistimost. i vksuhti vinagi sum ja imala, dazhe chesto i v po-goljamo kolichestvo. Sled 3 sedmici za poreden put shte ostavja tova mjasto i shte se vyrna vkushti. Malko me e strah da prekracha praga na "vkushti". zashtoto znam che njama da e sushtoto... hey, i ne me mislete za luda:)

Тема Nikoga ne mozhesh da se zavyrnesh u doma...нови [re: Elenna]  
Автор Dalechna ()
Публикувано24.04.00 06:03



Mislia, che i az sam v sashtata tazi goliama strana. Vseki triabva da otkrie svoiata Amerika (razbirai go i simvolichno). Moje bi idvaneto ti tuk mnogo te e obogatilo, vapreki tsialata maka i nostalgia... Moje bi vse pak si mnogo blagodarna za tova novo bogatstvo i za tova si mislish za nego, kogato si v Balgaria... Moje bi tochno tuk si se pochuvstvala porasnala , kakto stana s men.

Тема Nikoga ne mozhesh da se zavyrnesh u doma...нови [re: Elenna]  
Автор ВИ ()
Публикувано24.04.00 12:53



Здравей. Все едно чета собственото си писмо до един приятел, написах почти съвсем същото. Аз също живея в чужбина. Мъчно ми е за София и за всичко, което оставих там. Все си мисля кога ще се върна и обичам да планувам пътуванията си. Като се върна, всичко е толкова познато и приятно. Но след около 2 седмици престой в София, започва да ме гложди нещо, започва да ми липсва този "другия" свят. Все едно изпускам нещо някъде другаде. Имам два свята, два дома, две действителности, даже две различни персоналности. В самолета превключвам от едната в другата. При това, тук (в другия свят) нямам приятели, понякога е тягостно. Не знам какво точно ми харесва тук. Нищо определено. Просто вече втората действителност се е срастнала с мен и се е превърнала в навик. Но като че ли съм загубила чувството за принадлежност. Не знам къде принадлежа. Корените ми са в България, настоящето ми е тук. За бъдещето не знам. Не си луда, аз също се чувствам като теб. Ще се адаптираш, ще спреш да обръщаш внимание. Желая ти успех!

Тема Nikoga ne mozhesh da se zavyrnesh u doma...нови [re: Elenna]  
Автор h/s ()
Публикувано24.04.00 15:08



Dano ne vi prozvuchi tqpo i iztqrkano , no ..... nikoga ne sqm bila v chujbina i vse pak se chuvstvam ne na miasto v Bqlgaria , move bi zastoto ne moga da svikna s mrqsotiata i lqjite v neia . Ne znam , sigurno pqk prekaleno mnogo mechtaia i ne iskam da svikna s realnostta :))

Тема Nima dotam shte sprete?нови [re: Elenna]  
Автор KRETEN ()
Публикувано24.04.00 21:29



Jiveite i na oshte mesta. Imaite ne samo 2 doma. Imaite 3, 5, 11, 20, 100. Dokato suvsem se razmie chuvstvoto vi za prinadlejnost.... Ako ne ste se poburkali dotogava, shte vi e hubavo navsiakude. KRETEN

Тема Адаптациянови [re: KRETEN]  
Автор ВИ ()
Публикувано24.04.00 21:47



А как да се адаптирам към Адаптацията??? Ако имам много домове, ще трябва всеки път да се адаптирам. Как да свикна?

Тема Адаптациянови [re: ВИ]  
Автор KRETEN ()
Публикувано25.04.00 01:34



Sled izvestno vreme, predpolagam, celata planeta Zemia shte ti e dom. KRETEN

Тема Адаптациянови [re: KRETEN]  
Автор Elenna ()
Публикувано25.04.00 06:02



a zashto ne:)? chestno kazano s men maj taka shte se poluchi dogodina shte e oshte po-goljama kasha tui kato shte zhiveja na 4 mesta za 8 meseca:) ama da sme zhivi i zdravi, go for the trypkata i mersi na vsichki koito mi pisahte a ti kreten ne bydi sarkastichen, tova ne e hich leko....

Тема Адаптациянови [re: Elenna]  
Автор KRETEN ()
Публикувано25.04.00 08:18



Biah bezkraino seriozen.

Тема Nikoga ne mozhesh da se zavyrnesh u doma...нови [re: Elenna]  
Автор Gandalf ()
Публикувано26.04.00 11:53



Mozhe bi byrkam ... no kato che li ti si namerila neshto v sebe si, koeto te vleche natam. Ne e losho chovek da zhivee na njakolko mesta - taka ima raznoobrazie v negovija zhivot (malko sa tezi koito imat takava vyzmozhnost) Nezavisimost, chustvoto che si otgovoren sam za sebe si ... tova kato che li sa chast ot neshtata, koito opredeljat choveka kato "porasnal"? Zhivej i se radvaj na zhivota. A kolkoto do "home, sweet home" ne sme li nie vsichki tuk samo mig ot vechnostta - na tazi zemja, s tezi hora ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.