Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема психология на вратара по време на дузпанови  
Автор питон ()
Публикувано03.04.00 09:19



какво е вашето мнение ?

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: питон]  
Автор Dzver1 ()
Публикувано04.04.00 13:04



Chuvstva se nepriatno vcepenen... Dzver1

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: питон]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано04.04.00 17:14



Адреналин бе Питоне !

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: питон]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано04.04.00 23:07



и какво си мисли вратаря!?: " ше я хвана или няма да я хвана, а тоя дано се спъне -пу. аз майка му шъ ...... (цензурааааааа!!!!) ами тия кинти - трябват ми, а онова русото гадже, хм ...... как ли пък няма да я хвана .... долу, горе, ляво, дясно ....... а бе тоя м....... няма ли да рита че ми ..... " ;-))) от къде да знам психологията на вратаря ;-))))

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Vladoo ()
Публикувано05.04.00 03:02



ейййй, ма това е супер сериозна тема - сериозно бе! Това спортната психология е неизследвана златна мина! Струва си да се побалтае човек, определено.... Ми за вратаря - чувства се онтологично раздвоен - а на лево-а на десно (не му е никак лесно). Между него и бияча на дузпата тече комуникативен поток. Най-вече от невербално естество - език на жестовете, мимиките, леките и неволни трепвания на мускулчета и жилки по лицето и навсякъде (дето може да се види). Това както добре знаете са сигнали. Те се излъчват, пренасят се и се приемат. Следва обработката им. Още по-сложно е понеже тази комуникация е двупосочна - вратар->бияч, бияч->вратар. Двупосочна, че и симултантна! та такива неща..... по-подробно може би друг път.

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: Vladoo]  
Автор питон ()
Публикувано05.04.00 10:30



темата е сериозна. има защитена доцентура по темата.

Тема психология на вратара по време на дузпанови [re: питон]  
Автор Scapegoat ()
Публикувано05.04.00 17:25



Vladoo, много си точен, но това е на подсъзнателно ниво. на съзнателно ниво психологическата ситуация на вратаря е много (благо)приятна, защото общо взето знае, че няма какво да загуби. Човекът са знае процента - една от всеки четири дузпи се спасява, обаче широката публика живее със съвсем други впечатления и го прави герой при всяка спасена дузпа. Той си казва relax,baby! и избира ъгъл.

Тема тю язък, тъкмо мислех аз да се пробвамнови [re: питон]  
Автор Vladoo ()
Публикувано06.04.00 14:59



Нищо де, обаче ако няма доцентура на тема "Психология на изпълнителя по време на дузпа" мисля да се пробвам ;о)) Ще се опитам да докажа ,че е много важно да се цели точно средата на вратата (и леко горе). Литбарски навремето що дузпи изповкара така....И много е важна засилката минимум 5 метра, най-добре от центъра !-))

Тема тю язък, тъкмо мислех аз да се пробвам [re: питон]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано07.04.00 00:59



Владо, техниката ли ще описваш или психологията ;-)))

Тема тю язък, тъкмо мислех аз да се пробвамнови [re: LA_PIOVRA]  
Автор Vladoo ()
Публикувано07.04.00 19:52



...ами мислех си да тръгна от техниката (засилка, вътрешен, външен фалц или боц и т.н.) и да изведа психологически оправдана стратегия защитена срещу възможни появи на самообвинения и отчаяние.... да направя няколко проникновени разходки из душевните глъбини на дузпачията в неговото най-характерно професионално амплоа и после, много фино и ненатрапчиво, отново да се върна върху техниката - но вече погледната и защитена и от психологическата гледна точка.... Та така, само най-общо... ;о))


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.