Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:27 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Literaturata - polezna ili ne?  
Автор Gandalf ()
Публикувано25.03.00 11:57



Zdravejte, Znachi ... imam slednoto nabljudenie: Mnogo hora se vpuskat da kupuvat kakvoto izleze na pazara po temata (dali go i chetat ne e jasno). Dokoga trjabva da se kupuva i koga trjabva da se spre? Syshto taka mi e napravilo vpechatlenie, che kogato se prochetat edno opredeleno kolichestvo knizhki vsjaka "nova" vsyshtnost se javjava povtorenie na veche napisano. Njakoj misli li po drug nachin? ili da ima drugi nabljudenija?

Тема Literaturata - polezna ili ne?нови [re: Gandalf]  
Автор Logo ()
Публикувано25.03.00 17:59



Na tozi vupros e malko trudno da se otgovori... shtoto "literatura" e mnogo obshto poniatie, a i psychologiata e ot naukite, kudeto neshtata sa dosta tochno fixirani kato problematika. A ako imash predvid knizhleta ot roda "Izkustvoto da budesh Bog" ili "Voinata za vdignatia kapak na toaletnata chinia". tova e suvsem drug sluchai. Ako vnesesh malko utochnenia kakvo tochno imash predvid pod literatura i koi oblasti na psychologicheskoto poznanie predsyavliavat interes za teb, shte e po-lesno da poluchish otgovor.

Тема Literaturata - polezna ili ne?нови [re: Gandalf]  
Автор KrazyIvan ()
Публикувано25.03.00 22:37



Polezna...ili ne.. zawisi ot glednata tochka i ot choweka, ot negowata psihika kolko lesno moje da wyzpriqma ideite /da dyde obejdawan/ no pyk e dobre da se chetat za da mojesh da izlezesh ot opredelenite 'krygowe' na mislite si, pyk se razwiwa i wyobrajenie :) pyk si e i mnogo losho /kakto ima edna poznata/ postoqno da chuwash glasowe i t.h. /dali si wnushawa ili ne?!/ mnogo interesno wze da stawa.. samo deto pak si se pryshtame na paranormalnoto /ne che ima neshto protiv :)/ pozdrawi

Тема Literaturata - polezna ili ne?нови [re: Gandalf]  
Автор LA_PIOVRA ()
Публикувано26.03.00 23:36



;-) определено без литература не може.... тя ни дава някакви знания, основа. Представете си само, че всичко написано трябва да го преоткриваме сами... колко ли живота щяха да са ни нужни??? От друга страна психологията е наука Приложна. Чета за интелектуалната недостатъчност - добре оисана, съпътствана от характеристики на поведение, придружаващи заболявания, възможност за обучаемост и какво ли още не.... но уви и всичката литература написана по този въпрос не може да те подготви за срещата ти с едно такова дете. Май навсякъде е пропуснато, че тези хора имат ДУША и чуства.... не, никаква литература не можа да ме подготви за това и не ми помогна да се свестя по- бързо от преживяното.... Дадох просто пример. Та добре е да я има, но не е достатъчна и изчерпателна. Едва ли може и да бъде. Не трябва и да се поема буквално - на 100%. Все пак всеки случай е индивидуален и психологът работи с живи и уникални по своему хора, не просто с предмети.... Друг е въпросът за достиженията в областта.....

Тема Literaturata - polezna ili ne?нови [re: Gandalf]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано27.03.00 21:02



Виж сега - то всеки сам си решава, ама аз купувам книги когато си задавам въпроси, чиито отговори евентуално може да открия в нея. Демек, ако не виждаш причина - защо да купуваш ? Купя си една книжка - примерно по психология, прочета я, размисля над нея - и после трудно ще си купя друга - защото ще търся в нея отговор на конкретни въпроси - така се пресява "плявата". Това дето го разправят - че колкото повече знаеш, толкова повече стават въпросите - са си недомислици. Нещата постепенно се избистрят, макар въпросите да стават различни и много - вече си много напред с материала така да се каже.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.