Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Литературанови  
Автор aLLex ()
Публикувано18.03.00 08:59



Имам нужда от помощ - дали някой знае къде мога да намеря и да закупя литература /"трудове"/, занимаващи се с психологията? Единственото място, което ми хрумна беше една квартална библиотека, но там имаше само стари разработки, които със сигурност не са на нивото на това, което излиза вмомента. Надявам се, че има кой да ми отговори и най-вече, че съществува такова място.

Тема Литературанови [re: aLLex]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано18.03.00 14:49



Границата между психологията и разни "свръхсетивни" науки толкова се разми на пазара за книги, че май старите "социалистически" книжки и учебниците са единствено подходящи за четене. В тоя смисъл потърси в библиотеката "Сугестология" на Георги Лозанов изд. 60-70 - те години. Много е хубава. Също и учебниците по психология. Друго подходящо не съм виждал.

Тема Литературанови [re: aLLex]  
Автор Турист ()
Публикувано18.03.00 16:39



Ако се интересуваш от приложните аспекти, бих ти препоръчал "Вашите слаби места" на Уейн Дайър и "Изкуството да бъдеш бог" на Морган Скот Пек. Иначе т.нар. Соцлитераттура става само за вторични суровини и да събира праха по рафтовете на библиотеките!

Тема Литературанови [re: Турист]  
Автор aLLex ()
Публикувано18.03.00 16:41



Благодаря ви за информацията. Смятате ли, че е възможно тези да намеря тези 2 книги на "Славейков" например? Ако ли не, къде?

Тема Литературанови [re: aLLex]  
Автор Неизвестен потребител ()
Публикувано18.03.00 23:18



Има, при това много качествени неща. Иди в руската книжарница на бул. "Витоша", по диагонал срещу Съдебната палата, там на щанд отдясно, на партерния етаж, можеш да намериш няколко общи уводни курса по психология, включително "История на съвременната психология", "Съвременна социална психология", "Какво е психологията" и т. н. Съвременни са, писани от предимно американски учени. Не се бой за меродавността им. Освен това за 38 лева се продава огромен том с азбучен опис на биографични, научнобиографични и библиографични данни за стотици предимно съвременни западни психолози - истински ключ към науката. И всичко това, за радост или съжаление, на руски език. Изборът е доста голям, темите - най разнообразни. Какво по-точно те интересува? Пиши! С поздрав: Неизвестен потребител

Тема Литературанови [re: Неизвестен потребите]  
Автор Logo ()
Публикувано19.03.00 12:30



Dokolkoto sum zapoznat s tazi materia, vse pak s tova si izkarvam prehranata - cheteneto na specializirana literatuta ne pomaga osobeno. Ako imash niakakvi vuprosi mozhesh da pishesh na posochenia E-Mail.

Тема Литературанови [re: Logo]  
Автор Йони ()
Публикувано19.03.00 14:00



Kakvo znachi-"Cheteneto na spezializirana literatura ne pomaga mnogo"? Spored men se obarkvat ponjatiata "nauchna psihologija" i jelanieto na otdelen individ da rechi svoite problemi.V krajna smetka psicholozite po zjal svjat poluchavat svoite titli chrez chetene na bezbroj uchebnizi i polagane na izpiti.E... Alexx ako iska da si reshi problemite,naistina e za predpochitane da se obarne kam spezialist,otkolkoto da izchete sumati bumagi. Ako tona mi izglejda zajadliv,iskam da se zastrahovam,che tova ne e taka.Prosto izjavjavam mnenie.

Тема Литературанови [re: Йони]  
Автор Logo ()
Публикувано19.03.00 14:40



Vizhdam, che mi zadavash vupros, na koito sama si otgovariash. A tova, che psycholog se stava s chetene na uchebnici i iavavane na izpiti e samo formalnata chast i obiknoveno tia prikluchva s poluchavane na niakakva diploma. A chovekut s diploma dalech ne e profesionalist!

Тема Литературанови [re: Logo]  
Автор aLLex ()
Публикувано19.03.00 17:39



Благодаря на всички, които ми отговориха. Истината е, че усещам наличието на някакви проблеми "в себе си", на които не мога да дам конкретни имена. Послушах "Турист", и дори без да изчакам отговора му относно това дали може да се намери подобна литература на "Славейков", след като вече знаех книгите, които могат да ми помогнат, или по-скоро които могат да ми бъдат полезни, изхвърчах до площада. Там намерих "Изкуството да бъдеш Бог" на Морган Скот Пек, и наистина благодаря на Турист, защото книгата без съмнение ме заинтригува. Хубаво е докато я чете човек постоянно да търси примери от собствения си живот, и ако открие такива, да има ВОЛЯТА да се пребори с тях. Според мен истината е, че със или без психолог в края на краищата волята за промяна е най-важната. Не знам какво може да направи психолога по отношение на възпитанието от родителите, например, което дори и грешно вече е факт. Наистина ще се радвам ако продължите да пишете.

Тема Литературанови [re: aLLex]  
Автор Йони ()
Публикувано19.03.00 18:42



Absoljutno sam saglasna,che nalichieto na diploma i realnite znanija sa dve razlichni nesta.No vse pak chovek ima kakvo da nauchiot knigite.Interesno chovek,provesionalist da nauchi nachina na prepodavane iobuchenie na predmeta psihologia v USA. Pogreshnoto vaspitanie i posledizite ot nego,za men e seriozen problem.Neznam kakvo tochno imash predvid-dali lipsa na vnimanie ili ogranichavane razvitieto na lichnostta ti.Spored men edna ot krachkite kam osvobojdavane ot problema e izbjagvane za izvestno vreme prekija kontakt s roditelite.Taka spored men chovek ostava nasame s sebe si i moje po-lesno da razbere :"Sega nakade!".


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.