Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема когато има проблемнови  
Автор Паолина Пеева (непознат )
Публикувано25.08.11 00:23



здравейте
имам следното питане
защо се налага човек да се кара с родителите си и как може да се избегне това.
Възпитавана съм от властна майка от типа "Сбъдници"- т.е каквото каже трябва да е на нейната.
Опитвам се да не съм като нея, но в момента 6 годишния си син го възпитавам май по същия начин-една секунда не го отделям от сбе си. Свекитата и с тях съм в конфликт, защото не им давам детето да го погледат.
А аз съм на принципа(за разлика от съпруга ми), че детето трябва да се отглежда от родителите и при баби и дядовци да ходи за кратко.
Наложи се -останах без работа и направих компромис-нека си казах малко да поседи в далечния град, далеч от мен и при нашите родители.
И пишман станах-защо съм ги контролирала, трябвало да го гледат както те преценяли и т.н и т.н. А техните преценки е да му контролират действията и постоянно да го напътстват.Като добавка 0хранят го с най различни колбаси, гледа всяка вечер екшъни-защото свекъра без тях неможе кротко да заспи, по цял ден отделно на компютъра и каквото и да решат-нямат нагласата да ни информират.
За мъжа ми не е проблем, за него е по важно да е в мир с всики и да не се кара с никой. А понеже аз имам определени изисквания-и се сещате - в момента съм враг на всички.
Кажете ми съвет. За мен решението беше-тотално отделяне на детето от баби и дядовци, но работя и се налага да го гледа някой понякога. Да не говорим, че от другата година е първокласник и още от сега се опитвам да намеря решенив за 3 -те месеца от годината, в които ще е ваканция.
Тук съм сигурна, че има много добри педагози. Моля Ви дайте ми съвет.



Тема Re: когато има проблемнови [re: Паолина Пеева]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.08.11 15:44



Ти кого искаш да промениш? Родителите си или детето си? На кого искаш да помогнеш? И какво искаш да изградиш в него?
Детето попива и вашето отношение към роднините и това на роднините към вас.

"Възпитавана съм от властна майка от типа "Сбъдници"- т.е каквото каже трябва да е на нейната."

Повярвай ми това не е властна майка, а безотговорна. Майка да не чувства какво чувстваш и от какво се нуждаеш си е безотговорност. Тоест трябва да покажеш и друг тип поведение на детето и то да избере на кого да подражава и защо. Детето се учи. А ученето идва от чувствата на околните и близките и тези които обичаш, а не от филмите и компютъра.



Тема Re: когато има проблемнови [re: blood2]  
Автор World Champ ()
Публикувано25.08.11 16:50



Браво, блъди! Така е наистина.


P.S. А ти къде беше толкоз време, ако не е тайна?
*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"

Редактирано от World Champ на 25.08.11 18:12.



Тема Re: когато има проблемнови [re: blood2]  
Автор Паолина Пеева (непознат )
Публикувано25.08.11 19:45



Благодаря ти.
Ами да, така е аз трябва да науча детенцето си на отговорност.
Виждам грешките на майка си, но нали ми е родител и нямам право да я съдя. Тя ми е дала живот и ме е отгледала било и е трудно-трудно детство имах. Не, че я оправдавам, но не е човек който ще послуша и отсрешната страна какво бушува в нея. За съжаление. За това искам да изолирам детето си от родителите ни, но няма как -понякога имам нужда от помощ. Въпреки, че сме на 200 км разстояние и отделно от всички родители, пак се мешат и се опитват да налагат мнението си. Защо в нашата страна родителите не могат да разберат, че децата стават големи хора, със собствени разбирания, разсъждения и решения за живота. Вчера я заварих да ми рови в чантата.Аз съм на 33 години, кажете ми това нормално ли е. Да видела какво крия там



Тема Re: когато има проблемнови [re: Паолина Пеева]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано25.08.11 20:06



"Защо в нашата страна родителите не могат да разберат, че децата стават големи хора, със собствени разбирания, разсъждения и решения за живота. "

Защото са нямали достатъчно власт в социалния живот, защото са им Взимали властта в България тези които се правят на голямата работа. Властта която я упражняват върху вас е един вид компенсация на отнетите права от ние знаем кои, демек богатите.

Нормално е да е такава Комунизма я е зомбирал а после от Демокрацията е луднала. Така са голяма част от възрастните. Тя упражнява власт защото много преди години е била пренебрегвана и все не са и давали и давали. Сега на стари години иска само власт, а може да я получи само от роднина.

Именно политиците и политиката и цялата тази сбирщина от хора искащи прекалено власт направиха хората такива.

Докато продължи така да се държи властта, майка ти и многото българи няма да се оправят защото те следят и възприемат Информационните вълни на силните на деня, демек политиците и журналистите и им подражават.

Вината не е в нея, а в това че обществото не дава лично пространство на хората поради факта, че където и да се създаде такова веднага е заемано от мошенници и жадни за власт а някои ги наричат паразити.



Тема Re: когато има проблемнови [re: blood2]  
Автор Паолина Пеева (непознат )
Публикувано25.08.11 22:04



Ами -значи съм права. След като не мога да реша проблема, ще си седя на 200 км далече от тях и това е



Тема Re: когато има проблемнови [re: Паолина Пеева]  
Автор specular (ентусиаст)
Публикувано25.08.11 22:21



Аз съм напълно съгласен - децата е по-добре да стоят далеч от баби и дядовци... Но съвременното общество нали се еманципира, тръгна кариери да гради, и както във всичко, по-слабата страна губи... Пак по-добре баби, отколкото възпитание от улицата... Но разбира се да ти кажат, че като стои при тях, щели да се отнасят с него както искат... това си е наистина мания за контролиране. В крайна сметка си възрастен човек, и детето е твое...
Това, че детето на 6 години щяло да избира и да се учи са глупостите на блъд... В каквато среда живее тия начални години, тя ще го оформи, така че като човек който му пука, разбираш че става дума за борба, като всичко в живота. И както всичко в живота, стои въпросът - а откъде може да си сигурен, че точно ти си правият? Изводът който аз си правя е, че най-близо до истината, винаги е този който най-много го е грижа. Защото той влага най-много. Така че и едно дете ще е готово да направи истински избор когато е готово и да се грижи за себе си. До тогава просто трябва да следва модела на родителите си, дори и той да не е перфектен. Алтернативата е, да му стане учител улицата и хаосът, които не могат да бъдат смлени и разбрани правилно на ранна възраст. Просто това са фактите - винаги има модел. Не можеш да бъдеш себе си, ако не знаеш какво е изобщо да бъдеш. Когато хората вземе да ги е грижа повече за децата им, предаваният модел ще бъде по-добър. Възпитанието не е само форма на контрол, то може да бъде всичко, стига да е някаква форма на грижа.



Тема Re: когато има проблемнови [re: specular]  
Автор blood2 (непознат)
Публикувано25.08.11 23:17



"В каквато среда живее тия начални години, тя ще го оформи."

Голяма работа. Нали всички Психолози се хвалят че средата не е важна, а само вътрешните усещания и че чрез Психологията лекували всички Депресии причинени от детството. Има ли досега един Психолог и Психотерапевт дето е казал че не може да корегира лоши спомени или погрешни реакции на близки към някой някога?

Нали на това ни учи Западния модел? Не мога да съм толкова краен като теб, защото Западния модел е друг, от този който пишеш. А ние знаем че са прекалено силни и властни тея дето ни го прилагат Погрешния модел и не можем да им се противопоставим успешно.



Тема Re: когато има проблемнови [re: Паолина Пеева]  
Автор MarlenaSS (минаващ)
Публикувано26.08.11 17:17



Първо, трябва да направиш всичко възможно и да се сдобриш с бабите и дядовците, а също да осигуриш редовен контакт на детето си с тях. Не е нужно да им го оставяш да го възпитават по цели ваканции и пр. Но всяка седмица трябва да има време за баба и дядо. Те дават на детето нещо, което Ти не можеш. Действат му успокоително, защото носят чувството че принадлежи към някаква общност наречена род, семейство. Освен това то разбира, че има и други възможности и други мирогледи и други начини да се постъпи в определена ситуация. За едно 6 годишно детет това носи жизнен опит, обогатява го социално и духовно и го развива.
Второ смятам, че трябва малко по малко да позволиш на детето си да "диша", т.е да не го прилепяш към себе си с кламер. Рабери, че така удобвлетворяваш твоя егоизъм, и не му правиш никаква добра услуга. Всяка майка иска да направи за детето си най-доброто, да го предпази, да го нахрани, да го удостои с максимално внимание. Но от една възраст нататък - от 5 г - е време малко по малко да му оставяш и на него собствено пространство, за да може после да порасне силен, самоуверен и самостоятелен. Трябва да се вслушваш в мнението му и в рамките на разумното да му поволяваш и той да има избор. Иначе ще расте прилепен към фустта ти и в един момент ща се окаже, като стане на 35 например, че без мама не може даже да си купи аспирин от аптеката.


По отношение на съпруга си ... струва ми се че имаш нереалистични очаквания от него. Човек когато се обвързва с някого и създава семейство трябва да изхожда от принципа, че е готов да служи на този човек - особено ако е жена , и да не очаква в замяна нищо за това. Семейството не е пазарно стопанство - ти на мене аз на тебе. Този принцип неминеумо води до конфликти и недоразумения. Освен това много хора си мислят, че бракът е нещо, което трябва да носи полза, наслаждение, удобства, престиж и когато очакванията не се оправдават се започва разочарованието, гнева караниците и цупениците. Много по-добре и за теб и за него и цялото семество е да се опиташ да видиш положителното, да му се зарадваш, да го изтъкваш, да си благодарна за него...А не да циклиш на това какво няма, не се е сбъднало или не се е получило. Нямане винаги ще има в някаква степен. Но ако не акцентираш на него то няма да ти е така болезнено. Надявам се да извлечеш някаква полза от това което написах. Желая успех!.



Тема Re: когато има проблемнови [re: Паолина Пеева]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано26.08.11 17:28



Мислила ли си да наемеш жена, която да се грижи за детето ти, когато си на работа. Донякъде ще бъдеш по-спокойна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.