Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 08.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Полигамията и нуждата да бъдеш обичан  
Автор vania_p76 (непознат )
Публикувано08.04.11 21:23



Здравейте,

Омъжена съм от половин година и сега разбирам, че мъжът ми е полигамен-бил е такъв още откакто се познаваме. За жалост никога не съм имала съмнения в него, с мен се е държал безупречно добре, но затова, че е имал няколко паралелни връзки имам солидни доказателства + снимков материал.

Бях шокирана ,когато разбрах за двойствения живот на мъжа ми, но не съм му споделила нищо, само му намеквам, а той, разбира се, отрича. Дори се закле в собственате си деца(на него това му е втори брак), че винаги ми е бил верен! Знам, че лъже, повече обаче ме притеснява каква е причината за полигамията му?? В момента е регистриран е в множество сайтове за запознанства, които посещава всеки ден. Там твърди, че е разведен и си търси сериозна връзка!

Според теста MMPI, на който той е бил подлаган преди 3-4 години(не знам поради каква причина) за "Need for affection" имал над 70 точки(самия той ми го каза) затова било важно за него аз постоянно да му казвам, че го обичам и че съм му вярна!:-)

Ако има психолози тук, моля ви, посъветвайте ме как да се държа с такъв човек, поне докато подам молба за развод, понеже не сме в Бг и нито мога да си позволя добри адвокати, нито има на кого да разчитам:-(

Редактирано от vania_p76 на 08.04.11 21:29.



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор specular (член)
Публикувано09.04.11 13:26



Че какво му е на човека? Иска много жени да го обичат по всевъзможни начини. Че кой не иска? Като има кой да му се връзва... По-скоро психолог за себе си трябва да търсиш. Защото не е луд тоя дето яде зелника...



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: specular]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано09.04.11 14:25



Не мисля.Тя не е знаела.Защо той трябва да има избор да е такъв какъвто е,а тя да няма и да трябва да го приеме безропотно?Ако тя е била наясно преди брака с неговата полигамност-окей,но тя не е била,така че намирам аналогията ти със зелника за неуместна .



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: specular]  
Автор vania_p76 (непознат )
Публикувано09.04.11 20:14



Психолог за него не търся, защото не искам да го променям. Психолог ми трябва на мен, за да знам аз как да се държа с такъв човек...понеже у него вече всичко ме дразни, а ревнивостта му към мен, направо ме отвръщава...



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор specular (член)
Публикувано19.04.11 01:53



Е, щом с това поне си наясно, значи имаш шанс. Ако просто му беше била шута, то щеше да си 6. Значи в момента положението ти е някъде между 3 и 5. Предполагам, че психолог може да ти помогне, проблемът е достатъчно ясен... поне като материя. Макар че по мои (непрофесионални наблюдения) самото психическо израстване е бавен процес (за някои направо невъзможен)... Дразненето е добър показател. Отчитането на двуличието му също. Изграждането на истинския образ за него е може би основното. Агресия според мен трябва да се появи, и то не някаква безсформена, насочена към себе си, или към неопределимото мъжко множество, живота и т.н.. Трябва да е конкретна, обусловена. На базата на собствените ти изсиквания към другия, и това което ти искаш да постигнеш и преживееш. Като в идеалния случай, това няма да те разбалансира в другата крайност. Обикновено колкото повече време се трупа потенциала да направиш нещо, а ти не го направиш, вътрешната агресия се увеличава, и ти накрая ще прекъснеш връзката, но с вече поразена психика и изградени самозащитни реакции, и с вътрешна агресия от която не можеш така лесно да се освободиш, а ще я насочиш към други, които не са ти виновни за нищо. Това е наказанието да не действаш съзнателно когато е трябвало, а когато чашата вече прелее...



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано22.04.11 10:32



45 калибър решава евтино проблема.

M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•


Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано05.05.11 21:26



Непрофесионално - животът е твой, изборът е твой.
Това, което ви е събрало - любовта ви и чувството, че сте единствени един за друг - е излязло лъжа.
Така че изборът е дали да живееш с човек, който те дразни и на когото не можеш да се опреш за основното, което споменах горе. Или да си потърсиш друг, но пресмятайки и риска отново да попаднеш на полигамен.
Търсиш съвет от психолог за преглъщането на нещо, което е извън теб, което е грешка. Проблемът тръгва от партньора ти, а ти си просто случайна жертва. Така, както е била и бившата му жена, така, както са и всичките други жени, които се връзват на "неангажиран" в профилите на мъжа ти.
Да, той може да те обича "по свой си" начин, но на теб този начин не ти отговаря - аз лично бих предпочела да прекратя връзката, защото похабявам собствения си живот и защото не получавам това, което очаквам.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор Nerv (EasyAsSheGoes)
Публикувано26.05.11 20:24



Не съобразих, че поста е с повече от месец давност и написах отговор. Не знам дали има смисъл все още де.

Съвсем непрофесионална и изцяло абстракция без опит:
Извинения предварително, за което.

Както си го описал изглежда пълен идиот. Обаче ти по-добре си знаеш. Щом все пак си го избрала някога си – може и да има нещо в него. Въпросът може би е искаш ли го още (такъв, какъвто е. Умиране има промяна няма тук си абсолютно права) или не. И ако да защо?

Ако не го искаш (щом питаш няма да е такъв случая, ама за всеки случай) или причината след като си я осъзнаеш с или без професионална помощ ти се стори наивна или несъществена – ясно: късай и хвърляй!

Ако много си мреш за него. Мисля, че не е невъзможно да се научиш да го понасяш и живееш така с него. Обаче трябва да играеш през цялото време. Можеш ли го и толкова добра ли си. А пак да питам струва ли си. Вариант да седнете да си поговорите за истината и съвместното в бъдеще/ мирно съвместно съществуване не ми изглежда работим. Може де греша разбира се.

Като почнеш да живееш в театър и ако пък ти падне някой сгоден мъж мисля, че съвсем естествено ще е да преминеш на нова фаза. Един, два пъти и ако е само пред „бога” (тъй е приказката просто) не е изневяра. Ти пак ще си го обичаш. Нали това все повтаряш (тук ти измислям думи – не се засягай, малко да раздвижим сухия стил на форума все пак.)


Та такава е моята спекулация по темата. Не знам какво толкова си се вторачила в него – ама, ако е такъв репей нефелен както ни го описа - не ти трябва. И за децата е по добре да имат истински мъж за баща (ако имате и ваши или пък искаш да се бориш за общите ви деца в момента дето уж са негови. Тук навлизам доста грубо в деликатна материя. Прощавай простотията ми още веднъж ако имаш сили. И извинявай, че си позволявам да го обиждам, все пак – твой си е, но да иска от теб нон стоп клетви, че си му вярна и да се кълне на свой ред в децата си – баси лекето...



Прав или изправян.

Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор lvn (непознат)
Публикувано11.06.11 23:08



Слушала ли си Sweet Dream На Юритмикс ?
"Some of them want to use you. Some of them want to get used by you".



Тема Re: Полигамията и нуждата да бъдеш обичаннови [re: vania_p76]  
Автор QTEK™ (†Заличител†)
Публикувано04.07.11 02:18



цитирания те ст нее стандартизиран за бг кочинката така,че позоваването на него е глупаво..

M
и
н
а
в
а
щ

•watch if you're smart!•



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.