Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо плановете ми винаги се провалят  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.04.10 00:36



Всички сме чували Не се заричай. И явно има причина за това правило. Интересно ми е обаче психолозите имат ли обяснение на този феномен, който със сигурност не на всички, но на мен ми се случва непрекъснато.
Ама каквото реша да направя или да не направя и задължително ще направя обратното. Не знам дали обяснението липса на силна воля върши работа в случая. Имам чувство, че цялото ми същество се бунтува срещу желанията, плановете и решенията ми. Мога да дам безброй банални ежедневни примери.
Реша да не вечерям и в резултат вечерям и то цели 2 пъти.
Реша да си легна в 22 часа и си лягам в 2ч.
Направя си списък с една камара неща да свърша за деня категорично решена че искам и е напълно възможно да ги свърша. В резултат макс едно нещо или обикновено нито едно свърша.
Реша, че днес ще тренирам. Часове наред се настройвам за това, мисълта си и изобщо. И като дойде уреченият час лягам да спя защото съм решила че ми се спи прекалено много за да правя каквото и да било.
Когато обаче не съм правила предварителни планове а си карам спокойно мога да свърша много повече неща, да си вечерям малко и да си легна рано, да тренирам. Получава се от самосебе си. Но ако е във вид на план и предварително решение почти 100% е гаранцията, че всичко ще скапя.

Защо така се получава, някой има ли обяснение и евенуално лечение. Направо ми мяза на проклятие




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор Yuppi (phd mhd ahd)
Публикувано06.04.10 00:44



Защото не намираш духовен смисъл в правенето и изпълнението на планове. Трябва да обичаш плановете, не просто да ги изпълняваш.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: Yuppi]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано06.04.10 10:53



За какъв духовен смисъл става дума?
Мисля, че себе си не обичам. Защото ако съм обещала пред друг човек през огъня ще мина ама ще го изпълня. А за себе си май... нищо не бих направила.....
Всеки може да разчита на мен освен аз самата.
Мисля че е психологически проблем




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор blood2 ()
Публикувано06.04.10 11:37



"Защото ако съм обещала пред друг човек през огъня ще мина ама ще го изпълня. "

За дрогата през огънят ще минеш.Защото си наркоманка и нямаш никакви морални и духовни ценности.
Наркоманът се нуждае от дрога.Ти също.



Дрога.Дрога.Искам да ям.Искам да се дрогирам.И аз не знам какво мога да направя заради дрогата.

Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор Kinetica (непознат)
Публикувано06.04.10 23:51



Другия вариант е да го дадеш малко по-easy. Закъде толкова планове и самонавивки. Възможно е да си по-крайна, да изискваш прекалено много от себе си в плановете. Само предположение.

Понеже тялото и то си има собствена мъдрост и знае най-добре какво му трябва. Като стана въпрос за тренировки, миналата година по това време реших, че ще тренирам, няма да се давам на мързела и се ядосвах на себе си, че нямам винаги хъс, че ми се яде и спи все когато не трябва...и чак след време реално си дадох сметка, че тогава претренирах, бях се изтощила, а очаквах да имам енергия и да не ми се яде...



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: Kinetica]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.04.10 16:14



е то май и аз така съм сгафила. С претренирането де...




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано07.04.10 16:46



Често срещано явление - и на мен ми се случва постоянно. Когато много взема да мисля/мечтая нещо, то никога не става така както съм го мислил...
Обяснението ми е, че имаме много мръсно (в смисъл, че си прави мръсни номера) подсъзнание - когато си наумим и обмисляме нещо за вършене, то (подсъзнанието) го приема за вече свършено (сиреч, не различава мисл8ите от реалността - щом е премислено, значи е изпълнено) и вследствие на това няма нужда да се прави повече.
Наумила си си да не ядеш - подсъзнанието "Не е яла - трябва да се нахрани".
Подготвяла си се за тренировки, подсъзнанието "Мното е изморена вече - трябва да си почине".
И т.н.

И аз сега правя едни планове и ме е страх, че нищо няма да стане защото прекалено много ги мисля...

Решението: Действай спонтанно (тук обаче, не знам как ще стане ако ти дойде някоя добра идея - ако я запишеш или обмислиш предварително, може и да не стане, а иначе ще я забравиш...).
Или мисли обратното на това което искаш в действителност!

Редактирано от Път-ниk на 07.04.10 16:48.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор lampion ()
Публикувано07.04.10 19:41



Според мен(не съм специалист) твоето..... си е проява на мързел,породен от липса на стимулация.Липсва ти жизненост,дисциплина,силна воля.Тези качества се изграждат със постоянство и много труд.Докато станат нормална част от характера и личния живот .


Понякога безразличието(като моментно състояние) също отблъсква всякакъв вид бъдещи или минали желания като планове и спомени.Понякога не се вижда ясно, смисъла от поставента цел и това "занимарява", нейното постига на всяка цена.

Понякога човек живеещ в удобство не иска да се саможерва и да загуби нещо ценно..... примерно от времето си ,от физическите си сили и т.н...и поради тая причина не полага достатачно старание за постигането на планираната цел.Предпочита да остане "доволен" в удобството(което е временно) отколкото да саможертва ресурси за постигането на нещо,което той не винаги вижда като нещо важно, а само на моменти.Човек е свикнал да търси винаги изгода и смисъл, след възможното постигане на крайната цел.

Когато човек е прекалено загрижен към себе си..тогава..не винаги..средствата(саможертвата) могат да оправдаят.... поставената му цел.....Амбиция и желание има...но възможностите са малки....поради липса на отказ от някой... удобства( които се превръщат в недостатаци....... и смисъла за постигането на целта на всяка цена... започва да губи сила) Тази липса може да се компенсира от изградени...положителни качества...като воля...дисциплина и т.н..Но ако не са изградени...в "духовна сила"......тогава идва разочарованието и отказването от планираните задачи....

Сила,без любов, е = енергия, изразходена напразно.


Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: lampion]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.04.10 11:03



много си прав(а).
При мен е комбинация май от всичко това по малко. Плюс това, че не вярвам да се справя с целите си дори и да положа максимални усилия и това потушава иначе много силния ми хъс.
Но... как се справя човек с такъв проблем, с недоверие в собствените си сили. Аз съм се убедила, че мога да направя много неща с упорит труд. Но от друга страна ме е страх, че нещо странично ще ми обърка плановете и за него точно няма да намеря сили да преборя. Ако е нещо, което зависи само от мен да, ама почти няма такива неща и това ме обезкуражава и отказва.
Отделно имам чувство, че външни свръх сили се стараят нещо да не стане поради някаква причина, а срещу тях хептем няма как да се бори човек.




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано10.04.10 16:37



Разказваш ли на някой за плановете си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.