Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 04.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: OcA3нaт]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.04.10 18:12



не, не разказвам. Но все повече си мисля, че има нещо гнило в цялата работа.


Редактирано от NikiFin на 10.04.10 18:13.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано10.04.10 20:54



Запозната си с мотивиране и намерение ,нали,както и с постоянство и дисциплина . Мисля че ако тренираш над тях , а това става точно с изпълнение на плановете , за да се чувстваш удовлетворена ,тогава ще разбереш кое от тях ти е силно и кое трявба да усилиш като навик. За по лесно изпълнение аз си давам награда ,след като направя стъпка от плана си, както и се лишавам от същото ако съм се оказал несериозен в плана , а генералният ти план ако е това по горе ,то ако не го изпълниш автоматично ставаш несериозен





Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: OcA3нaт]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.04.10 09:25



Всъщност не е толкова просто, защото има и други подробности, които пропуснах да спомена.
Дори да се насиля да си изпълня плана все нещо се случва, което да ме възпре временно от продължаване на изпълнението. Като че ли има сила, която се опитва всячески да ме откаже.
Ако вземем тренировките пак за пример. Ако си изпълня програмата, която съм си определила, винаги става така, че след това или се разболявам, или получавам травма, която не ми позволява да продължа да си изпълнявам програмите.
Изглежда като че нещо или някой е против да си структурирам живота и да си постигам целите лично аз самата. Нещо може да стане в резултат на късмет, но като че ли е забранено аз със собствени усилия да го постигна.




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано12.04.10 11:56



Според мен това нещо ,което ти прави мрасно е в теб.. това е или егото или някакъв механизъм ,който се отключва когато решиш да правиш тези неща ,аз които говориш , тъй като не съм запознат задълбочено с тия ядра , мога само да ти кажа , че за да се пребориш с това , трябва да действаш въпреки че ще пробва да те разболее или унищожи..просто продължавай по план ..



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.04.10 12:18



И ти ли вярваш че си Бог,а не жена?Че нали жената била финно и лесно наранимо създание?


Прекалено много филми и реклами гледате.Хората не са богове.Те са просто животни.
Ако спортът беше полезен,всички животни щяха да спортуват усърдно.Защо не го правят при положение, че са по-силни от човекът?
Защо лъва мълзелува около 20 часа на ден?
Отговори ми на последният въпрос,ама се замисли преди това.И защо именно заради този мързел оцелява.




Редактирано от blood2 на 12.04.10 12:23.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: blood2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.04.10 13:17



от толкова много животни точно с лъва ли трябва да се сравнявам


И защо




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.04.10 14:13



Не е обида да те сравнявам с лъвица.
Лъва не си хаби енергията за глупости.Защото събира сили и когато настъпи мигът е по-бърз от жертвата.


Че какво им е на домашните животни?Живеят по-дълго от тези които бягат в прородата.
Брус Лии като постоянно тренираше и умря от една настинка накраят.
Тренирай за здраве,не за рекорди.

Редактирано от blood2 на 12.04.10 14:15.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: blood2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.04.10 15:14



Лъвовете лентяйстват, а не лъвиците


Аз тренирам за да се тренирам Да си тренирам волята, кефи ме да се преборвам. Както и да правя лични рекорди. За световни не мога и да си мечтая




Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: NikiFin]  
Автор blood2 ()
Публикувано12.04.10 15:25



И аз ям за да ям.


Тренираш си волята.Грънци.Тренираш си други неща,според мен.То ако си тренираше волята със спорта нямаше да пишеш теми-защо съм безволева.

Редактирано от blood2 на 12.04.10 15:38.



Тема Re: Защо плановете ми винаги се провалятнови [re: blood2]  
Автор thomas_anderson (някакъв човек)
Публикувано13.04.10 01:32



Подпкрепям това мнение с две ръце. Наистина не трябва да си разхищаваме енергията, без да има полза от това. Аз по същия начин допреди известно време ходех да тичам, за да сваля килограми. Резултатът беше, че не свалих никакво тегло, но пък се връщах доста изморен от бягането и бързо ми се доспиваше. И в резултат или направо си лягах, или просто си губех времето, защото след бягането просто нямах силите да свърша нещо полезно.
От спорта има смисъл, но трябва да е и ефективен, и да ти е приятен/интересен, а не да го правиш просто защото си си наумил, че трябва. При мен примерно е по-ефективно (и ми е по-приятно) да вървя пеш дълго време, отколкото тичането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.