Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:40 27.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано23.03.10 01:49



Здравейте приятели.

Искам да споделя нещо, което от доста време ме притеснява. И решение не само психологически, но вече и психически не намирам.
Та за какво става на въпрос
Да кажем, че на този мой проблем ще му дам заглавието " ИЗЛИшНО СПОДЕЛЯНЕ"
Може и да греша, но за мене говоренето, споделянето и непрекъснатото желание за това с много хора да го правя и дори и с непознати( всъщност това е може би един добър начин за създаване на много запознанства), се е превърнало в навик, с който не се преборвам.
Писна ми да ми казват директно в очите, много говориш, незнаеш кое да казваш и кое да спестяваш да казваш. Т.е аз не съм от хората, които много говорят, а реално нищо накрая се оказва, че не са казали. А и това е една много добра стратегия, когато искаш повече неща да научиш за отсрещната страна.
А напротив. При мен е обратното. Без да ме пита някой, си давам мнението, споделям личния си опит, като в това включвам дори и споделянето на идеите ми. Желанието един вид непрекъснато да се хваля за постигнатото от мен.
Което също ми вреди. И естествено, да видя, че съм "четкана"-ето на БРАВОТО-да чуя.
Та мисля, че тук нещо вече имам проблем.
Наричах го как ли не-тщеславие, гордост, самовлюбеност, издокарване.
В същото време-усещането, че ми вреди ме кара да търся начини за измъкване от този порок.
В последно време наблюдавам-ето така нарочно, хората, които много добре умеят да се пазят от излишни приказки. И пак не доумявам как го постигат.
С търговия и консултантска дейност се занимавам и може би от там също идва проблема. Т. е следвам правилото изложи, разкажи нещо от себе си-дай пример със себе си, за да ти се доверят и другите. На които не умея и да запазя тайната -се оказва след това. И попадам в капана на недоверието и загубата на приятелство. Което от другата страна може да премине и в желанието-никога повече с този човек да не се срещат.
И това желание да ми се доверяват другите,те също да ми споделят-чрез което пък аз правя своите изводи-от техните грешки, кои грешки не бива аз да допускам.
Всичкото това не е нормално нали.

Редактирано от дoбpo мoмичe на 23.03.10 01:54.



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор akxeнaтeн ()
Публикувано23.03.10 01:56



то е най важно



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: akxeнaтeн]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано23.03.10 01:59



Кое от всичките неща, които изписах- е най важно.
Ако е това аз да съм все споделящата, а другата страна да е пасивната и един ввид по умната, защото по добре от мене умее да пази мислите и чувствата си- незнам. Не мисля, че прри мен е най важното. Усещам се аз ограбената.



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано23.03.10 22:06



Така е. Щом си го осъзнала защо не го прекъснеш и не вземеш другата роля на изслушващия ,може би не си патила от манипулация



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: OcA3нaт]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано24.03.10 01:30



Ами опитвам се да взема ролята на изслушващия, но някъде по средата на разговора просто ми идва от вътре и аз да си разкажа моето мнение.
Ако съм съвсем безучастна в разговора-то тогава определено няма да има никой окло мен, а още по малко киентела. Последното не е толкова важно в случая с темата.



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано24.03.10 08:24



Чувстваш ли се удовлетворена след като се изкажеш



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано24.03.10 16:12



На които не умея и да запазя тайната -се оказва след това.

Според мен промени само това .
Иначе всичко друго е добре.Човек трябва да се хвали ,да споделя и помага .Не се променяй, не ти вреди толкова колкото си мислиш.



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: дoбpo мoмичe]  
Автор specular (член)
Публикувано26.03.10 00:51



Според последните изследвания (щото обикновено след малко време ги отричат и вече не са актуални:Р), самият женски мозък бил устроен така, че жената се опиянявала от собствения си глас. Затова жените обожавали да говорят много. Така че варианта да плямпаш глупости може да ти е по-лесен :)... Ако е до споделяне, простото наблюдение, че мнозинството хора са идиоти, може да ти прекърши поривите...



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТО [re: OcA3нaт]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано27.03.10 23:11



Да.
Ноо винаги се намира някой -най вече мъжа ми и майка ми за да подчертаят и намекнат, че без да питам пак казвам мнение, като задължително излагам себе си-т.е при мене как е било, как ми е действало и т.н...



Тема Re: ЗА СПОДЕЛЯНЕТОнови [re: socratt]  
Автор дoбpo мoмичe (непознат)
Публикувано27.03.10 23:30



Незнам. Според каноните на православната църква не е правилно да се хвали човек. Не съм изчела Бииблията с кориците, но няколко книжки на православна тематика ми попаднаха и разбрах, че съм тотално грешна в това отношение.
Трудно ми е да се променя-ето така само с едното щракане на пръстите, но пък виждам недостатъците и грешките на характера си и наистина борбата с тях е много трудна. А аз дори и не съм се помъчила както трябваа за това.
Много интересно-ето тук има много психолози и зная, че ще ме разберат.
Като си кажа-да постигна нещо във финансово отношение-постигам го. Начини намирам и до момента СЛАВА НА БОГА немога да се оплача-каквото съм поискала имала съм го. Като аз самата на много строга пестелиивост съм възпитавана-т.е харченето за цигари, алкохол и заведения-това е тотално изсключено от програмата. Т..е нито ги ползвам тези продукти на икономиката, нито са ми интересни. И за мене е закон-цигарата и алкохола ги мразя от дъното на душата си.
Ок, до тук сме се справили с някой пороци-значи не харча излишно, дрехите и модата не са ми приоритет, независимо, че съм жена, цигарите и алкохола и кафето и заведенията мога изцяло без тях. Т.е тези страсти са преодоляни. Да изкарвам повече пари от мъжа ми и това мога, даже ми е стимул. Просто неговата титла по образование е с една степен над моята и това леко не ми дава покой, но пък нося повече пари от него. Е не съм му показала, че се конкурирам, но той е доволен. Покрай мене и той се превъзпита да не харчи. Пък и пестенето при положение че винаги ти остава излишък, и пряко волята си да си наложиш да ги спестиш, а не да ги изхарчиш, пак не си е лесна работа -наблюдавайки други хора около мене
и Край до тук с хвалбите.
И се чудя-как така с тези неща мога да си наложа и да се справя, а с това да не споделям личния си опит и постижения с хората, които дълго ме познават а понякога и новопознати-не усявам. Не успявам да си наложа да спра сладкото, което доста проблеми здравословни и килограми ми нанася, буквално ми е като наркотик.
Пишеш в една много добра книжка на ПОЛ Брег-че тялото е глупаво, то винаги иска, но съзнанието и волята са по силни и те могат да наложат на тялото да не иска. Но не със всичко мога да съм силна.
Последнотго е оправдание-зная.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от дoбpo мoмичe на 27.03.10 23:31.</EM></FONT></P>

Редактирано от дoбpo мoмичe на 27.03.10 23:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.