Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Психология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Буден, но без да те боли?нови  
Автор K Hole ()
Публикувано24.12.09 01:20



Според вас възможно ли е човек да е психически буден във всеки един момент и всяка една ситуация без да изпитва болка? Нима точно болката не ни вкарва в състояние на сън..? И в един момент хем си буден, хем не си. Осъзнаваш, че не искаш повече скапания сън и искаш да се събудиш, но от друга страна те е страх да го направиш, за да не те заболи..

Don't play God if you don't have all the answers!


Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: K Hole]  
Автор blood2 ()
Публикувано24.12.09 11:34



Всичко е просто един сън.От който можеш да избягаш единствено ако умреш.
Желанието за живот е най-голямата болка.Ако тази болка умре тогава ли ще умре и сънят?

Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Редактирано от blood2 на 24.12.09 11:35.



Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: blood2]  
Автор K Hole ()
Публикувано24.12.09 23:14



Не е сън. Реалността зависи от теб самия, осъзнато е. Точно за това говорих. А болката може да спре и без да излизаш от така наречения от теб сън.
Друго имах предвид.
Защо пък ще се самоубиваш? Така губиш всички възможни развития на краткия си живот. Това не е смелост, а глупост..

Don't play God if you don't have all the answers!


Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: K Hole]  
Автор blood2 ()
Публикувано25.12.09 11:46



"Това не е смелост, а глупост."

Това е висша проява на смелост.Хората вършат глупави неща и са глупаци,но нито един глупак не се е самоубил.Тоест за да се самоубиеш трябва да си поумнял.Само мъдрите се самоубиват.Глупаците оцеляват на всяка цена.

Надявам се през 2010 година да имам смелостта да се самоубия.

Редактирано от blood2 на 25.12.09 11:47.



Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: blood2]  
Автор K Hole ()
Публикувано29.12.09 19:43



Въпрос на гледна точка. За смаия акт на самоубийството се иска страшно много смеслост.. Все пак преодоляваш инстинкти, които са заложени във всяко човешко същество по рождение. Но от друга страна защо да скъсяваш и без това краткия си живот..? Можеш поне да се опитваш да промениш света, било то и само за теб самия.
Мисля, че знам на къде биеш.
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да се сбъдне!
Ако не успееш, оставаш завинаги някак откъснат от света.
Наиситина ли го мислиш това?
Защо?

Don't play God if you don't have all the answers!


Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: blood2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано29.12.09 21:55



Ако победиш разума си ще имаш смелост да го извършиш , но тогава вече ще ти се живее



Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.

Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: OcA3нaт]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.12.09 22:18



Защо да ми се живее след като не съм щастлив?





Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: blood2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано29.12.09 22:33



па и аз съм се питал що се живее изобщо , като изключа всички догми - остава празнота ,питал съм се ако няма живот след физическата смърт кво праиме?
- но като потърся нещата ,които ми харесват и ги правя , а всеки си има такива ,тогава просто живея . като спра да се сравнявам с другите ,които със сигурност си имат неготивни мисли като мен и като всички , като се старая да съм постоянен , дисциплинирам дори в елементарни на пръв полед неща , и ако успявам усещам как ми става хубаво и си лягам удовлетворен и то защото съм направил нещата от моя собствен свят ,което засяга мен самия .
-защо да се терзая за света след като аз съм една еденица ,песъчинка и нещо несъществуващо спрямо вселената . Щастието го има за всеки е различно ,според разбирането му за нещата . Човек , които е само наранен от хората ,няма как да знае какво е любов към човек , но не само голями хора има ,децата са все още ЧИСТИ, животните също , растенията...

Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.


Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: OcA3нaт]  
Автор blood2 ()
Публикувано29.12.09 22:35



Живееш защото можеш да правиш нещо добре.Аз след като не мога да правя нещо добре защо да живея?



Тема Re: Буден, но без да те боли?нови [re: blood2]  
Автор OcA3нaт (отседнал )
Публикувано29.12.09 22:41



аз веднага мога да ти кажа ти какво правиш добре , и то много по добре от всички нас из форумите

Еволюция е да предаваш най-доброто от себе си ,а егоизъм е да го запазиш за себе си.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.